Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ilyen idősen...

Normális, hogy ilyen idősen erre vágyom?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok,1 éve van párom. Nem élünk együtt,én még tanulok. Mégis,az utóbbi időben nagyon sokszor gondolok arra,hogy szeretnék gyereket. Amikor látok az utcán egy kisbabát,elérzékenyülök. Az az érzés van bennem,hogy szeretnék már nevelni egy babát. Van kistesóm,tudom milyenek a kicsik,ismerem az összes nehézséget,ami az anyasággal jár,mégis vágyom rá.

Normális ez?:D


2011. jan. 30. 20:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%
A 22 éves vagyok. Üdv lelki társak! :D Azt hittem egyedül élek így a világban. :D Amúgy sose voltam az a bulizós fajta... Én nyugis kamasz voltam és nyugis vagyok most is.
2011. jan. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Amíg nincsenek meg a feltételek(lakás,pénz,egyebek) addig nem is gondoltam,hogy bevállalok egy kisbabát:) Nem vagyok azért hülye:P Tisztában vagyok vele,hogy nagyon nehéz lenne. Csak egypár hónapja volt egy kis vészhelyzet,késett a menstruációm,már-már bele is nyugodtunk,hogy natessék,összejött,na abban az időszakban tisztán átéltem minden aggályt ami csak szóba kerülhet. Hogy lesz pénz,hol lakunk,mi lesz a tanulmányaimmal... A végén mondjuk kiderült,hogy vaklárma volt,megkönnyebbültünk,de talán kicsit csalódottak is voltunk. Azóta van ez bennem,hogy talán jobban vágyok rá mint eddig:P:D
2011. jan. 30. 21:22
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam mint te. :) Attól viszont óva intenélek, hogy a semmire bevállaljatok egy babát. Eszméletlen sokba kerül az elejétől kezdve. Nekünk most 8 és 4 évesek a gyerekek és eszméletlen összegekbe kerül havonta az ilyen edzés, olyan különóra, nyaralni is menjünk, állatkert, vidámpark, ruhák és cipők, játékok. Hála Istennek jó állásunk van a férjemmel és meg tudjuk ezeket adni nekik. Akkor viszont nem tudom mit csinálnék, ha folyton azt kellene mondanom a gyerekeimnek, hogy "ezt most nem lehet, nekünk erre nem telik" napjában többször.

Mindenképpen várd meg szerintem amíg végzel a sulival és dolgozol legalább 1-2 évet. Így sokkal több pénzt fogsz majd kapni a babázás idején mintha csak a 25ezer Ft-os gyesből meg a 12 ezer Ft-os családiból kellene megvenni a babának a holmikat. Én is fiatalon szültem (22 évesen), de én dolgoztam 19 éves korom óta, a diplomámat is így szereztem és hát nem volt leányálom. Ha teheted, akkor kerüld ezt el és előbb legyen meg a suli, 1-2 év a melóban és csak ezután vállaljátok be a babát. Érdemes lehet összeköltözni a babavállalás előtt, hogy megismerhessétek a másik rigolyáit is és ne akkor menjetek szét esetleg, amikor már megvan a baba.

2011. jan. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Én se vagyok az a nagyon bulizós típus,a felelősségtudatommal is minden rendben. Öcsém lévén ismerem az éjszakázós korszakot is:) Mégse menne el a kedvem tőle:D Csak az tart vissza,hogy tényleg nincs még biztos anyagi hátterünk.... Úristen,hogy én iyeneket mondok:O:D
2011. jan. 30. 21:27
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

"Gáz, vagy nem gáz, én 15 évesen is ezt érzem.. Pedig semmi hajlamom nincs erre, nem járok discoba, nem drogozok, cigizek, b@szok be minden hétvégén, szóval lehetősége se lenne becsúszni egynek, mégis ha egy babát látok, rögtön kapnám fel, és kistesót is már nagyon régóta szeretnék."


fura asszociációid vannak az anyaságról vagy apaságról, nem tudom milyen nemű vagy.

2011. jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Akinek a szülei segítenek megteremteni a gyerekhez szükséges feltételeket, azoknál tapasztalatom szerint jól sülnek el ezek a dolgok. Sajnos nálunk önerőből nehéz, vagy lehetetlen összeszedni mindent ami kell egy gyerekhez. Lakás, pénz, biztonság.
2011. jan. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

De jó sorstársak! :D

Én ezt senkinek sem merem mondani, mert hülyének néznének, de én is kb 15 éves korom óta ezt érzem. Most vagyok 22 éves, és nagyon-nagyon szeretnék babát. És nem azért mert hűde cuki vagy ilyesmi, hanem mert egyszerűen szeretnék :)

Én mindig gondoskodó típus voltam, a családban pedig sok gyerek van, rajtuk gyakoroltam.


Csak hát nincs barátom, ahhoz pedig hogy babát vállaljon az ember, stabil kapcsolat kell. Na de remélem egyszer eljön az én időm/mi időnk. :)


Csak néha olyan rossz érzésem van mikor meglátok egy fiatal nőt/lányt (20-25 év közöttit) egy kisbabával. Olyankor kicsit összeszorul a szívem. Tudom irigy vagyok, meg tiszta hülye, dehát ez van. Így jobban belegondolva lehet jobb is, hogy nem mondom el ezeket a dolgokat a környezetemben. XD

2011. jan. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nekem 14 éves korom óta a legnagyobb vágyam, hogy gyermekem legyen, úgyhogy szerintem is teljesen normális. Ki korán, ki később, de az anyaság vágya ott él a legtöbb nőben. Csak sajnos a háttér ugyebár...
2011. jan. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, kb 17-18 éves korom óta. Aztán beszereztem egy kiskutyát, azóta lefoglal ő, már nem vágyom annyira gyerekre, mert látom mekkora felelősség egy kutya is, akkor milyen lehet egy gyerek. Majd csak pár év múlva.

23/L

2011. jan. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Dejóóóó! Már azt hittem én vagyok a nemnormális! 21 éves vagyok, komoly kapcsolatban élek,és már nagyon vágyok egy babára... Fura mert az előző kapcsolataimnál fel sem merült bennem a gyerek téma. A környezetemben lévő lányok pedig minden héten buliznak isznak, dorbézolnak. Én úgy érzem, hogy már nem erre vágyom, hanem egy normális felnőtt életre. :)

Úh szerintem normális vagy. Inkább az a furcsa, hogy más ilyen idős korban még nem vágyik rá. Na ezt le fogjátok pontozni, de nem érdekel. Szóval aki még 30... harmincpár évesen sem akar szülni, nekem az a furcsa...

2011. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!