Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem vágyom már kapcsolatra?

Miért nem vágyom már kapcsolatra?

Figyelt kérdés

Pici korom óra a párkapcsolatot tartom az egyik legfontosabb dolognak az életben, azóta arra vártam, hogy mikor lehetek elég nagy hozzá.

Volt két komoly kapcsolatom, és 2 éve azt vettem észre, hogy teljesen megváltoztam. Egyáltalán nem hiányzik az egész, nincs kedvem alkalmazkodni, kellemetlenül érzem magam ha eszembe jut hogy kizökkennék a megszokott kis életemből. Ugyanakkor azonnal megtenném ezeket a legjobb barátaimért, vagy a hobbimért. Ha belegondolok, már húzom a számat, hogy meg kéne majd osztanom a pénzem, a házam, vagy egyéb tulajdonom. Hogy nem lehetnék egyedül otthon stb. Olyanokon gondolkozom, hogy mi lenne ha külön ágyban aludnánk majd, vagy méginkább lenne külön házam, sőt esetleg ha össze sem költöznénk. Eljegyzésre, esküvőre még ennyire se vágyom. De nem várhatom, hogy más ezt elviselje.

Ja és, NEM csalódtam soha, és nem "élni" akarok (buli, pia, cigi, drog, bármi ami ezzel jár szigorúan kihúzva nálam mióta eszemet tudom). Ha eszembe jutnak a régi kapcsolataim (együttalvás stb, ami alkalmazkodás), kellemesen gondolok rájuk.

Igazából én jól érzem magam, csak nem értem, hogy miért van ez?


2011. aug. 8. 14:43
1 2 3
 1/26 Hailey13 ***** válasza:

ha jól érzed magad így, szerintem tökmindegy, érezni fogod ha akarsz egy kapcsolatot:)

szerintem erre nem sokan tudják rajtad kívül a választ egyébként, hogy miért nem vágysz valakire.:D

szóval ezen ne gondolkodj:D

2011. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Ilyen csömör sok embernél van. Én sem akarok most kapcsolatot. Majd ha eljön az idő, egyszer majd akkor.
2011. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Szerintem "kiegtel, belefaradtal" a volt 2 kapcsolatba. Ne aggodj, ha erzed, hogy hianyzik, akkor majd fogod keresni. Igen, egy kapcsolat es annak fenn tartasa lehet faraszto. Kenyelmesen elsz, nem erzed, hogy anyagi celbol is kellene egy partner. Normalis, elj magadnak, mig jol esik, es ha ez "orokke", hat akkor miert ne.
2011. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben vagyok, annyi különbséggel, hogy nekem egy komoly kapcsolatom volt, ami három évig tartott, de az utána megkapott szabadságot nem adnám fel. Senki nem értette, miért szakítottam, de megváltoztatott, ha vele voltam. És ez nem volt jó.

Amíg jó egyedül, addig a másiknak is jobb, ha nem vagy vele. Ne azért legyen pasid, mert érzed a nyomást mások részéről, hogy milyen dolgo már, hogy egyedül vagy... Majd érzed, ha szükséged lesz rá.

2011. aug. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Fiú vagy vagy lány? Fiúknál ugyanis gyakrabban előfordul az, amit írtál, legalábbis nekem sok fiúismerősöm mesélt ilyet magáról. Lányoknál őszintén szólva még nem tapasztaltam, de miért ne lehetne...Az sem mindegy, hogy mennyi idős vagy, az én ismerőseimnél pl. 30 éves koruk körül volt ilyen hullámvölgy, aztán újra elkezdtek nyitottabbakká válni a párkapcsolat irányába. Ha meg nagyon fiatal vagy, akkor nem csoda, hogy még nem akarsz alkalmazkodni, nem is kell elkapkodni:)


Zavar ez az állapot? Mármint hogy nem vágysz kapcsolatra? Vagy egyébként kiegyensúlyozott vagy és jól érzed magad a bőrödben? (Ne arra gondolj válasznál, hogy az ismerőseid milyen irányba próbálnak terelni vagy más mit gondol az elképzeléseidről, kizárólag a saját szíved szerint mit akarsz most az élettől). Mert ha jól érzed magad, akkor lazíts és élvezd ki a magányt. Lehet, hogy nem okozott csalódást az előző két kapcsolatod, de jót tesz ez a hosszabb szünet most. Aztán hidd el, rá fogsz érezni, hogy mikor jött el az idő. Nincs értelme, hogy csak azért beleugorjál valamibe, amihez pillanatnyilag semmi kedved nincs, mert mások is úgy csinálják.


(csak zárójelben jegyzem meg, hogy szerintem ha eljön a nagy Ő, meg fog változni a véleményed úgy, hogy észre sem veszed:))


Sok sikert!

2011. aug. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
De nem tudom milyen csömör lenne. Hisz akkor még "kicsi" voltam, csak élveztük az életet és nem kellett semmi alkalmazkodás, hisz tanulók voltunk és a szüleinknél éltünk. Tehát abban nem unhattam bele...
2011. aug. 8. 14:56
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

""" hogy meg kéne majd osztanom a pénzem, a házam, vagy egyéb tulajdonom"""


Ez itt a lényeg. Ez az igazi vén lány szindróma. De ne aggódj ilyennek is lenni kel.

2011. aug. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem is tartottak olyan sokáig a kapcsolatok és anyagi szempontból sem leszek szerintem az iskola után úgy eleresztve hogy ne kelljen segítség.
2011. aug. 8. 14:57
 9/26 anonim ***** válasza:
De viszont, ha anyagi segetsegre kell egy kapcsolat, egy par, akkor bizony az osszeszedett vagyont meg is kell osztani.
2011. aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. A második barátom szakított velem, és én nem akartam, és rossz volt, de sosem voltam rá mérges, nem vagy nem utáltam ezért meg a fiúkat, egyszerűen elfogadtam.
2011. aug. 8. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!