Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Én ezt komolyan...

Mit csináljak? Én ezt komolyan nem bírom tovább. Hosszú, de olvassátok el.

Figyelt kérdés

Nem is tudom,hogyan kezdjek hozzá,nagyon ki vagyok.:(

Pár hete észrevettem,hogy apa nagyon furán viselkedik.Aztán kiderül,hogy november óta együtt van egy nővel,akinek két gyereke van.Anya,nagyiék nagyon ki voltak akadva,de anya megbocsájtott neki,azt mondta,hogyha végleg befejezi,tudunk még 'normálisan' együtt élni,mint régen.Apa megígérte,hogy vége lesz,befejezi.De találtam egy üzenetet a telefonjában(tudom,nem szabadott volna belenéznem),amiben a nő kérte apát,hogy költözzön össze vele és minket hagyjon itt.Szerintem rábeszélte,mert ő elvált a férjétől és azt hiszem,hogy apa el akar menni:(.

Én vagyok a legerősebb,komolyan.Anya nagyon sokat sí és én vigasztalom meg minden nap,de attól félek a legjobban,hogy annyire tönkre teszi magát,hogy beteg lesz.

Én nem akarom,hogy elmenjen,egyszerűen bele se merek gondolni mi lesz akkor.Ráadásul hogy mondjam el a barátaimnak,az ismerőseimnek?Hogy vállaljam ezt fel?Hogyan?:((

14/L


2011. jan. 30. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
10%

Kajakra mondom örülnék ha nálunk lépne félre fater.

Én örülnék neki.

Nehogymár neked kelljen magyarázkodni meg bújkálni. Muterod nem éppen volt jó bőr faterod elment. Mit számít az majd lesz másik.

18/F

2011. jan. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnálom!


A legkönnyebb Neked felvállalni, mert Te nem hibáztál! Ez nem rajtad múlik, és hidd el, az ismerőseid, barátaid sem fognak elítélni vagy lenézni emiatt.

Lelkileg viszont nagyon nehéz helyzetben vagy. Hiszen az apukád! Szereted, és szeretnéd, ha Veled lenne.

Anyukádról nem is beszélve... én mikor elhagyott a férjem, úgy éreztem, mint nő, megszűntem létezni. Egy nulla, egy csődtömeg voltam. Sőt, odáig fajult, hogy bebeszéltem magamnak, hogy ronda vagyok, szerencsétlen, rossz anya, és odáig jutottam, hogy nem mertem kimenni a házból.

Szerintem ilyen esetben azt teheted, hogy néha elmész anyuddal sétálni, vásárolni, moziba, színházba, közös programok, együtt főzés, segítesz otthon. Megérted, ha esetleg dührohamai vannak vagy épp sírógörcsöt kap. Ilyenkor öleld át, érezze, hogy vagy neki!

És ne szapuld apukádat. Nem tudhatod, mi van az ő fejében. Előfordulhat egy kapuzárási pánik. Olyankor a férfiak megőrülnek!


Tényleg nagyon sajnálom!

Ezt csak az idő gyógyítja meg!


24N

2011. jan. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát az nagyon nem jó helyzet :( egyáltalán anyudnak hogy volt lelke megbocsájtani egy ilyen embernek aki szó szerint megcsalja?:O . szerintem elkéna monnd édesanyádnak azt az sms-t,vagy beszéld meg vele előbb apuddal,hogy határozza el,hogy mit akar.Ha el akar menni tőletek,akkor azt jelenti hogy fontosabb neki egy ilyen nőszemély mint a felesége és a saját lánya.Ha pedig veletek marad,azt választja,akkor hagyd hogy beszéljék meg a szüleid egymás között ezt a problémát és majd ők elrendezik.

sajnos ilyen a helyzet,jobb megoldás nincs,ha már ilyen apukád...:(

2011. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jobb lenne a szüleidnek egy rossz kapcsolatba élni, csak hogy te neked ne legyen rossz?

Nem gondoltál abba bele hogy lehet apukád már évek óta boldogtalan anyukád mellett, csak miattad nem ment el eddig?

valószínö anyukád is boldogtalan, és csak szenvednek együtt. ha így ahogy most vannak együtt maradnak akkor csak veszekedni fognak mindig, anyád állandóan majd az apád orra alá dörgöli a dolgot, állandóan szimatolni fog apád után, és a végén mikor te nagykoru leszel utálatban fognak elválni és már egymásra se fognak tudni nézni. szóval még 4 év kínszenvedés lesz nekik, te meg nézheted a szinészkedést hogy egymást ne öljék te elötted.


szóval szerintem ha már rossz egy kapcsolat akkor inkább váljanak el. 14 évesen már legyél annyira nagy hogy eltudj viselni változást. apukád nem az életedböl megy el. ö ugyan úgy ott marad neked, ugyan úgy fog szeretni, ha baratságban maradnak anyukáddal akkor neked nem lesz rossz. anyukád sír pár hetet, majd össze jön egy másik pasival és újra boldog lesz, úgy ahogy az utolsó pár évben már nem volt.


mert ha ilyen történik nekik a kapcsolatuk már hónapok evek óta kínszenvedés.

2011. jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

most is erről beszélgettünk.mondtam apának,hogy döntse el mit akar és megkérdeztem tőle,hogy jobban szereti azt a nőt,mint minket,engem,anyát?azt mondta: nem,téged szeretlek a legjobban.

akkor meg miért csinálja ezt?annyira fáj.:(

2011. jan. 30. 21:21
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Te ienkor le vagy sz*rva. Nem fogsz se osztani se szorozni h-h fog dönteni.
2011. jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Igor26 ***** válasza:
Nézd, ez nem könnyű helyzet egy gyereknek. Amit tudnod kell erről a helyzetről az az, hogy ebben a történetben te nem vagy benne. Te ezen nem tudsz változtatni. Ezt nem csak tudnod, kell, de el is kell fogadnod. Engedd, hogy a felnőttek intézzék az ügyeiket. Van úgy, hogy két ember már nem tud tovább együtt lenni és akkor jobb, ha különválnak. Ennek semmi köze ahhoz, hogy téged mennyire szeretnek. Nekik egymással van bajuk, nem veled. Te ebbe nem láthatsz bele és tulajdonképpen nem is kell. Ez csak rájuk tartozik. Édesapád nem az új nő miatt megy el, hanem azért mert a házassága nem sikerült. Vigyázz nagyon anyukádra, most ő a sérülékenyebb. Ez nekik is nagyon nehéz, ezért ne csodálkozz, ha nem elég figyelmesek veled, vagy ingerültebbek a szokásosnál. Ez nem jó, de most mindenképp toleránsabbnak kell lenned, függetlenül attól, hogy mit gondolsz a szüleid viselkedéséről. Ez ilyen önvédelmi mechanizmus, nem szabad beleavatkoznod. Csak árthatsz az egésszel. Ne nézegesd a mobilt, meg hagyd az egészet, csak próbáld túlélni. Sajnos az tény, hogy a válásoknál mindig a gyerek húzza a rövidebbet. A barátaiddal meg beszélned kellene mindenképpen, mert ők azok, akik a legközelebb állnak hozzád és kell, hogy legyen melletted valaki. Ez nem ciki. Mások is vannak nagyon rossz helyzetben, nem vagy egyedül ezzel a problémával. Ha gondolod, írj, hátha tudok valamit segíteni.
2011. jan. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!