Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom családja kicsit...

Barátom családja kicsit furcsa nekem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval az van h több mint másfél éve vagyok együtt a barátommal, egymás mellett képzeljük el az életünket, nagyon szeretjük egymást, csak a családja...

Annyit kell tudni róluk h nagyon vallásosak, a párom apja szeret mindenbe beleszólni és ha vmi nem úgy van ahogy ő elképzeli akkor már semmi sem jó,nem tekintenek a család részének, ritkán hívnak akárhova is,pedig az én családom a páromat nagyon szeretik és minden családi rendezvényre elhívják, mondván ő hozzám tartozik :)

Nah és az elmúlt pár hónapban szóba került köztünk az összeköltözés. A barátom először anyukájának mondta el, mert tudta h ő engedékenyebb...amikor elmondta, az anyja közölte hogy tudja hogy a család nagyon nem nézné jó szemmel ha eljegyzés v. esküvő előtt összeköltöznénk. Ezen nagyon meglepödtem..:S

Nyilván a párom nem fog szembe menni a családdal,őt máshogy nevelték mint engem és fontos neki a család és a véleményük, amit én maximálisan megértek.

Csak azért fura,mert én úgy nevelkedtem, h tegyem azt amit szeretnék,ha vállalom érte a felelősséget ,mert így szerzek tapasztalatot, szüleim sosem akladályoztak semmibe és normálisan felnőttem úgy h nem szoltak bele minden lépésembe. Szóval páromat vallásosan, engem úgymond világian neveltek...Ez nem lehet később gond?

Szerintetek ilyen helyzetben h kéne hozzá állnom a családhoz, hogy viselkedjek velük? Vagy túl sokat kérek, h engem ne csak egy kis barátnőnek nézzenek, hanem komolyabban vegyenek? Kicsit bánt ez az egész :(

Amúgy 22 éves lány vagyok, egyetemre járok, jó tanuló vagyok,házias,visszafogott, nem járok bulizni uh sztem nem tudnak belémkötni semmiben. Barátom 24 éves ő már végzett a sulival.


Bocs ha hosszú lett, csak jól esik leírni vhová. Várom a véleményeket v olyanokat akik voltak hasonló szituban!


2011. jan. 30. 22:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy itt bármit is tehetnél, hiszen nem benned van a hiba. Itt a srác kezében van a döntés, hogy a sarkára áll és márpedig összeköltöztök, így szembe megy a szüleivel, vagy jófiú marad, és majd az esküvő után kiderül, jól döntött-e. Csak azt lehet, te már nem várod meg... Amúgy szerintem jobb lenne, ha a barátod mielőbb eldöntené, merre indul, mert ha most enged, ez később csak rosszabb lesz. Minél előbb meghúzza a határokat a szülőknek, annál könnyebb lesz később.
2011. jan. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Párom mindig mondja h már elege van a folytonos ellenőrizgetésből,és h saját életet akar, csak jó lenne azért tudni nagyjából h mikor lehetséges h elköltözzön.

Meg mondta már nekem h az apja azt akarja h maradjon otthon, mert van nagy házuk elférnénk, erre én azt mondtam felejtős...nem a szüleivel akarok együttélni és meg is értette, ő is mondta h nem bírná ki...uh igen én is kezdem belátni h ez most télleg csak a barátomon múlik, h mikor mer lépni és kiállni magáért.

2011. jan. 31. 07:22
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! ^^
2011. jan. 31. 07:23
 14/16 anonim ***** válasza:
én nem értem mi ebben annyira furcsa.. Az én családom nem olyan mélyen vallásos( de azért az) mégse szeretnék, hogy esküvő nélkül összeköltözzek valakivel... És igazából én sem, pedig én aztán egyáltalán nem vagyok vallásos. Van aki így gondolja és kész, mi ebben olyan nagydolog?
2011. jan. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel abban, hogy nem kell elítélni ezért a srác szüleit. Azzal pedig szintén számolni kell, hogy a szülőket nem lehet csak úgy lerázni, ha önerőből nem tudnátok költözni és közös életet kezdeni. Tehát a srácot is meg lehet érteni, mert egy 24 éves friss diplomás fiatalember (én is ilyen vagyok) anyagi támogatás nélkül nem nagyon tud még elindulni, szükség van a szülőkre. Könnyen lehet, hogy ezért sem rázza le a szüleit a olyan könnyen, ahogy azt "ma 00:25" ideálisnak képzeli. Másrészt szülőkkel komoly haragban lenni felnőttként már nem akkora poén, mint tiniként. Úgyhogy óvatosan az ilyen "tanácsokkal"! Sok türelmet hozzá!
2011. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem tanácsoltam, hogy össze kell veszni a szülőkkel és örök harag, hanem megbeszélni velük, hogy nekik - a fiatal párocskának - is csak ez az egy életük van, és gondolom, megvannak a maguk tervei. Attól még nem kell örökre elfelejteni egymást, mert nem értenek egyet valamiben. 24 éves felnőtt emberről van szó. A szülei felnevelték tisztességgel, mostmár el kellene engedni a kezét (nem magára hagyni, mielőtt valaki beleköt). Amúgy sem fair, ha a szülők a pénzükkel zsarolják a gyereküket.
2011. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!