Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek legyek gyanakvó?...

Szerintetek legyek gyanakvó? Sex után kényes kérés?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva ki nem állhatom az anyósomat, és erre megvan a nagyon jó okom. Hogy miért az most nem taglalnám, mert nincs annyi space az oldalon. Van egy három éves fiunk,és a férjem azt akarja hogy " nyárra" adjuk a nagyinak, felügyeletre, és ezt a kérést azután tálalta, hogy együtt voltunk. Szerintetek szándékosan intézte így, hogy talán így könnyebben puhítható vagyok?

Anyósomban nem bízom, hazudik, édességekkel tömné ha hagynám ( ő maga 110 kilo)és amikor egyszer pár percre "ráhagytam" a gyereket, a kapucnijánál kapta el az utolsó pillanatban az egyik legforgalmasabb úttesten, és jött egy autó. Nem fogta a kezét..Selypegve affektálva "tanítja" beszélni, furcsállja hogy nem engedem a fiamat álló nap a TV előtt ülni,mert ő ebben semmi kivetnivalót nem talál, és még sorolhatnám naphosszat.

Szóval ezek után azt mondom, hogy csak a holttestemen át, és ebben senki nem tud megingatni. Tehát úgy néz ki a fiam nyárra magánóvodába megy, mert szeptemberig nem veszik fel oviba.

Hibás vagyok hogy így látom? Kezdek paranoid lenni, hogy a férjemben is veszélyt sejtek? Ő abszolút elfogult az anyjaval szemben, de szerintem ez nem róható fel neki. Ha viszont szándékosan akart így megpuhítani, akkor az nagy csalódás, mert amúgy bízom benne.


2011. jan. 31. 00:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
69%

Azért nem árt tisztában lenni bizonyos dolgokkal.

Van egy férjed akit gondolom nagyon szeretsz(hiszen hozzámentél),és szültél neki egy gyermeket.Ezek szerint az anyósod valahol jó munkát végzett,jól nevelte fel a fiát,hiszen neked ő a tökéletes férfi..

Azt sem árt tudni,hogy az anyós lehet,hogy veled rosszindulatú,és ezért tele vagy keserűséggel,de a fiad az ő unokája,és mint nagyszülő neki is vannak "jogai" az unokájával szemben..Ez így leírva,hogy a nagyinak jogai vannak elég abszurd,de a törvény szerint így van..Tilthatod a gyermekedet akár az életed árán is (ezek után azt mondom, hogy csak a holttestemen át) de ha bíróságra megy akkor kérhet nagyszülő látogatási jogot is magának..Gondolom ezt tudtad..Gondolom nem akarsz ezért a férjeddel ádáz harcot vívni,és te sem akarsz idegileg tönkre menni ebbe..

Még valamit..A fiadtól sem vonhatod meg,hogy szerese,ismerje a nagyszüleit..

2011. jan. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is egy fiam van..Amikor kisebb volt,én úgy összevesztem az anyósommal,hogy 1 évig nem engedtem a fiam közelébe..Ugyanúgy gondolkodtam mint te..Nehogy már ő nevelje..Idegesített minden vele kapcsolatban..

Ezért a férjemmel állandó vita volt,és egy nap elváltunk..Én elköltöztem Budapestre a fiammal,ők maradtak továbbra is vidéken..A válóperem után rájöttem nincs jogom megfosztani a fiamat a nagyanyjától,hiszen nem őt bántotta csak engem..A fiamat imádta..Így semmi kifogásom nem volt,hogy találkozzon a mamájával..Persze az évek alatt én is lehiggadtam,és új életet kezdtem..Idővel anyósom is rájött,hogy nem kell engem bántani mert ami fontos neki az ott van a szeme előtt.Az unokája..Ma a fiam 18 éves.Imádja a nagyanyját,és ő is imádja az unokáját..Tavaly nyáron megkért a fiam,hogy ugorjak már le a nagyanyjához(ott nyaralt)..Lementem,és a volt anyósom akkor köszönte meg nekem,hogy azok után ahogy bánt velem,nem tiltottam el a fiamat tőle..Bocsánatot kért,és elmondta,hogy számára az unokája a legfontosabb..Így utólag már örülök,hogy a harag,megbántás ellenére a fiamat nem tiltottam el..

Szerintem neked sem lenne hozzá jogod,hogy a fiad nevében így cselekedj..Majd ő eldönti,hogy fogja szeretni az mamáját vagy sem..Ha nem szereti úgyse fog menni..

Amúgy tényleg van olyan törvény,hogy nagyszülői látogatás..Én nem szívesen mennék bele egy ilyen perbe se..Viszont ha nagyon ellene leszel,és ez fájni fog a férjednek akár úgy s járhatsz mint mi..A házasságod fogja látni a kárát..Ezt akarod?

38/N

2011. jan. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Ne gyanakodj, kérdezd meg a férjed egyenesen, mikor erről beszéltek, hogy Ő azt szeretné jobban, hogy a nagyinál, vagy magánoviban a többi gyerekkel ? Anyagilag az egyik jobb, szocializálni a gyereket a másik. Gyerekekkel jobb lennie, megtanul dolgokat ott csoportos játszást, utasítást követni, szerintem az ovi jobb ötlet. Ne amiatt add elő az ovit, mert a nagyit nem kedveled, úgy talán könyebb lesz.

Egyébként a gyerekét az ember másképp neveli, mint ahogy az unokájával bánik. Unokát sokkal lazábban kényeztet az ember, mint a saját gyerekét.

2011. jan. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%

Biztos akarja a férjed, vagy csak feltette opcióként, és valószínűleg anyagiakra gondol elsősorban, és családon belüli megoldásra ?

Nem arról van szó, hogy elakarja a gyereket távolítani a nagyijától, hanem egész nyárra ne hagyja nála. A kettő azért kettő ! Ha mégis eltávolítani akarnád viszont, azt ne tedd, apróságok miatt (ha belegondolsz), fontos a gyereknek a nagyi is, és fordítva, attól, hogy ti nem kedvelitek egymást !

2011. jan. 31. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
66%

"Kedves" anyóst gyülülő édesanyák!

Szomoru leveleiteket olvasni.

4 fiam, és 11 unokám van (3-hónapostól 23-éves korig)

Figyelem ANYOS is vagyok! Mind két oldalröl szereztem tapasztalatokat. Az anyosommal és aposommal voltak alkohol és higénés gondok. DE szeretem tisztelem a férjemet,a szüleivel együtt.Igyekeztünk ezeken a gondokon javitani, sikeresen. A fiaim a nagyszülöket imádják.

Minden gyermeknek szüksége lenne szülökre, nagyszülökre és forditva!

A gyülülködés negativ mintát mutat a gyermeknek.

A mi családunkban is természetesen vannak hullámvölgyek,

de szerencsére menyeimmel és a nagyszülökkel harmonikus a kapcsolat. Nektek is ezt kivánom és ne feledjétek

az évek rohannak és nemsokára TI LESZTEK ANYOSOK!

Üdvozlettel Anna Mamy

2011. jan. 31. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
20%
Ne engedd az anyósoddal. A férjed, meg manipulatív, azért szex után jött evvel elő.
2011. jan. 31. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen igazat adok neked : ha nem bízol meg 100%-ig az anyósodban (vagy bárki másban), akkor ne add oda neki a gyereked 1 órára sem!!!


Azt sem javasolnám, hogy pár hónapra helyezd el egy magánóvodába, utána meg majd egy másikba, mert ez nagyon meg fogja viselni lelkileg a gyereked.

Inkább próbálj vele maradni még a nyáron és csak szeptemberben vidd oviba.


Azért a nagymamától se tiltsd el, a gyereknek szüksége van a nagyszüleire is, de mindig legyél te is ott ilyenkor, és akkor nem lesz +édesség, selypegés, nem kerülhet veszélybe a gyereked.


Majd 10-12 éves korában elmehet a nagyihoz napokra is, amikor már tud vigyázni magára.


Próbáld mindezt diplomatikusan és okosan tálalni a férjed számára, értsd meg, hogy ő elfogult az anyjával, nem látja úgy a hibáit, mint egy kivülálló.

Egy 3 éves életvidám gyerekkel egész nap foglalkozni kell, rohangálni utána, ezt nem bírná folyamatosan egy nagymama csinálni!


Az én gyerekeim már nagyok, és egész kiskorukban nem adtam oda őket a nagyszülőknek, kivéve egyszer, mikor költözködtünk és megkértem a saját szüleimet, hogy aznap vigyázzanak a 4 és 5 éves unokáikra...

No, ez alatt az 1 nap alatt teljesen kikészültek a szüleim, kiborultak attól, hogy a gyerekek kacarásznak, hangoskodnak, ágyon ugráltak, ők nem tudták a megszokott délutáni alvásukat megejteni, a gyerekek sem ahhoz szoktak, hogy csendben üldögéljenek egész nap...


Egy kisgyerek mellett egész nap ugrásra készen kell állni, elég egy figyelmetlen pillanat és tragédia történhet!!!

2011. jan. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, hogy felnevelte a férjedet, és valószínű olyanra amilyen neked bejött. Biztos a férjeddel is így csinált.
2011. jan. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
44%
Viszont ne felejsd el azt, hogy a Ferjednek az Edesanyja, tehat mar a Fiat felnevelte!
2011. jan. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

A férjedtől egyszerűen kérdezd meg, miért sex után kérdezte meg a dolgot. Majd mond rá valamit.

A fiadat meg add magánoviba, te akkor leszel nyugodt.

És a nagyinak igen, van láthatási joga, kb. havi 1 nap, ha perre megy, de itt nem arról van szó, hogy eltiltanák a nagyitól, hanem nem akarják EGÉSZ NYÁRRA a nagyinál hagyni, ami abszolút érthető.

Sehol nem olvasom, hogy az unoka ne láthatná a nagyit...


A kedves hozzászólóknak meg, akik szerint anyós jó anya, hisz felnevelt egy gyereket, akit szeret a kérdező, nekik üzenném, hogy a férjemet is felnevelték a szülei és jó ember, de nem kivánom nekik azt a poklot, amiben nevelkedett. Attól anyós nem jó ANYA, mert van egy jó gyereke...

2011. jan. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!