Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van, hogy feledni akarunk, de...

Van, hogy feledni akarunk, de megsem tudunk?

Figyelt kérdés
- Voltatok mar ugy, hogy meg akartatok bocsatani valakinek? Hogy minden porcikatokkal azon voltatok, hogy rendbe hozzatok valamit, amit a masik rontott el? Hogy mondogattatok magatoknak, hogy meg tudtok bocsatani, hogy tul tudtok lepni rajta? Aztan idovel rajottetek, hogy nem sikerul? Hogy az amirol annyira hittetek, hogy egyszer feledesbe merulhet, tonkre tett titeket, es a boldogsagotokat, es addig emesztett, mig bele nem torodtetek, hogy nem tudjatok megbocsatani?
2011. jan. 31. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Óh, jaj, nagyon magad alatt vagy most. Nekem az ilyen gödörből a lelki könyvek segítettek kimászni. MINt: Colin C. Tipping: Sorsfordító megbocsátás. Vagy Louisa L. Hay: éld az Életed. Vagy: Elisabeth Claret Profet: Lélektársak és Ikerlángok. Vagy itt keresgélj: [link]
2011. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen,rájöttem,hogy képtelen vagyok elengedni a haragomat,mert valahol nem is szeretném.Talán mert valaki iszonyatosan beletiport a lelkembe.Én erre bántással válaszoltam.Aztán próbáltam kedves és megértő lenni.Egy darabig ment,de a tüske megmaradt.Aztán közönyös,aztán bunkó.Sehogy nem ment a feledés.Idő kell még,hogy feldolgozzam a múltat.
2011. jan. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
- Masodik: Erot. Elso: Miert nem tudok megbocsatani?
2011. jan. 31. 20:35
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem megy nem is akkarod igazán túl mélyek a sebek, idő kell.
2011. jan. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A közvélekedéssel ellentétben a lélektani elakadásokat nem gyógyítja be az idő. Az idő az csak arra való hogy a tudatalattiba szorítson bizonyos dolgokat, de ez nem jelenti azt hogy fel is dolgoztuk azokat. Ha valakinek hosszabb ideig van szerelmi bánata (6-8 hónaptól felfelé) annak érdemes szakember segítségét kérnie. Ugyan ez igaz mindenféle egyéb érzésre is.
2011. jan. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hiába szereted, ha nem tudod neki megbocsátani, hogy megcsalt! Ez örökösen éket fog verni közétek, hidd el, nem lesz ez így jó... Szerintem hagyd ott!
2011. febr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkivel előfordul hasonló. Tényleg irtó nehéz. Az a kérdés, mennyi ideje áll fenn ez a lelkiállapotod? Ha több hónapja, keresd a módját, mi jelenthet számodra segítséget: keress könyveket (pl. angyal terápiával kapcsolatosak is jók lehetnek) vagy menj el egy spirituális tanfolyamra, ahol a téma a megbocsátás, a szeretet energiájának növelése, saját spirituális fejlődésed. Rengeteg ilyet találsz a neten, próbálj meg ráérezni, neked melyik segíthetne.
2011. febr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben sokaknak segített a pszichodáma tanfolyam vagy a Hellinger terápia. A neten találsz ezekről infót.
2011. febr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 22:28-as ír, abban lehet valami! "Az idő begyógyítja" típusú eljárás nekem sosem működött.


Mondjuk emberfüggő a dolog és persze az is lényeges, hogy mi az összeveszés tárgya.


Például én abszolút nem vagyok haragtartó, semmi tüske nem maradt bennem sose. Szeretem ott helyben megbeszélni a dolgokat és kibékülni. Persze ez ritkán megy, ha a másik nem ilyen.

Egyik hosszú kapcsolatomat ezért fejeztem be, és eszem ágában sincs visszacsinálni.

Legtöbb dologban én alkalmazkodtam, de néha ragaszkodtam ehhez-ahhoz, akkor meg már jött a veszekedés... Magyarázok neki, hiába, se hall se lát, viszont 2 hét múlva elfelejti. Én viszont nem csinálhattam meg amit szerettem volna, vagy pedig rossz kedvvel a vita után. Tehát 2 hét múlva még bennem van, hogy nem beszéltük meg, azaz rövidtávú tüskéket tudok érezni. Ha ez 1-2szer előfordul, az nem baj, mert több hét után meg én is elfelejtem. Na de ha rendszeres, hogy mindig elnyomnak...

Azt azért nem tűröm. És nálunk ez volt. Már emlékeztetőket írtam magamnak, hogy nehogy még egyszer megbocsássak a fickónak. Aztán szépen befejeztem vele.

Ő akkor kezdett felébredni, de én már nem tudok belé szerelmes lenni úgyhogy ennyi. Nem haragszom rá, mindent megbocsájtottam neki, beszélünk is néha, de szorosabb kapcsolatról ne is álmodjon...


Amit én nem tudok felejteni, azok a reménytelen szerelmek... éven túliak is vannak, azt hiszem orvosi eset vagyok. :-)

Úgyhogy

2011. febr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pontosan ilyen helyzetben voltam, mint Te. Mondogattam, hogy megbocsájtottam, védtem magamban a másikat, mentegettem, de ezek csak szavak voltak, a lelkem akkora sebet kapott, hogy képtelen voltam a kapcsolatot folytatni. Egy idő után a testem is belebetegedett a lelki gyötrődésbe, mérlegre kellett tennem a dolgokat.


Rá kellett jönnöm, hogy soha nem lesz már közöttünk harmonikus a kapcsolat, valami végleg elromlott a mélyben. Vettem egy óriási levegőt és iszonyú fájdalommal, de lezártam kettőnk dolgát. Az elején pokolian hiányzott a másik, minden pillanatban vissza csináltam volna, de most már tudom, jól döntöttem. Még idő kell, hogy teljesen talpra álljak.


Tudom, hogy valamilyen szinten mindig fájni fog, bennem lesz, de ezerszer jobb, mint gyötrődni mellette. Így legalább van esélyem egy új életre.

2011. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!