Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a biztos módszer arra,...

Mi a biztos módszer arra, hogy ne hagyjon el a párom, miután megszületik a gyermekünk?

Figyelt kérdés

Nos, sokat olvasgattam erről a témáról ezen az oldalon.

Hogy a kismamák megváltoznak (ami természetes is) sokkal többet foglalkoznak a babával, fáradtak, nincs annyi energiájuk a férjükre.

Ilyenkor sok pasi mellőzöttnek érzi magát, azt hiszi, hogy a felesége már nem szereti úgy, és vagy az van, h máshol keres örömöt, vagy elmegy a haverokkal kocsmába.


Szerencsére nagyon szeretjük egymást, de nem tudom, hogy hogyan magyarázzam el neki, h ilyenkor mi fog történni.

Mit tegyek, hogy emiatt ne hagyjon el?


nem szeretnék az a klasszik mackónacis, lehánytpólós anyuka lenni, de nem tudok majd szülés után pár nappal kisestélyi és full sminkben villogni előtte. egyébként sem teszem :D

szóval mondogattam már neki, hogy igen, ez lesz, sokat kell majd törődni a babával, nem csak ő lesz majd a középpontban, stb.

gyakran mondja nekem, hogy ő is nagyon szeretne gyereket, hogy milyen jó lesz, boldogok leszünk, igazi családdá avanzsálunk.


sajnos (állítólag) apám is ezért hagyta el anyumat nem sokkal, miután megszülettem. annyira félek! én szeretném igazi családban felnevelni a gyermekünket...


köszi a segítséget és a tanácsokat.

ha kritizáltok, azt is kérem, h kulturáltan tegyétek! köszönöm.


2011. febr. 1. 12:36
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
86%
Én mióta tanulok családszociológiát meg ilyesmi tárgyakat,tudom,hogy nem lehetetlen,csak oda kell figyelni bizonyos dolgokra.Szerintem ha Te is annyira félsz olvass könyveket a témába,veszteni nem vesztesz vele.=)
2011. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem elsősorban azért hagyják el a férfiak a nőt, mert már nem néz ki jól, hanem azért, mert a felborult hormonháztartás miatt a nő tízszer annyit veszekszik, mint előtte. Ezt a saját és a legjobb barátom példáján is látom, óriási tűrőképesség kell a terhesség alatt és az azt követő 2 évben, mert nagyon gyakoriak a hisztik, és ok nélküli kirohanások, főleg a terhesség vége felé. Sokak egója ezt képtelen elviselni. Nagyon durva dolgokról van szó, nem csak alkalmi vitákról.

Ha ezt megfejelem a mackónadrággal, szinte teljes igénytelenséggel, szexmegvonással, és a férfi hanyagolásával, akkor meg sem lepődöm, hogy sokan ezt nem bírják.

2011. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok választ :D

biztos vagyok benne, hogy szeret engem, ezt már sok esetben bizonyította.

na, amiatt is félek, hogy eléggé szexmániás. már többször mondtam neki, hogy szülés után minimum 6 hétig nem lesz huncutkodás. viszont majd csak élesben derül ki, hogy erre valójában hogy reagál. most még megértőnek tűnik.


reménykedem benne, hogy jó apa lesz, de a félelmeimet nem tudom félretenni.

megteszek amit csak tudok, de olyankor az ember egy teljesen más lelki és fizikai állapotban van, amit ő maga még csak-csak jól kezel, de egy férfinek ezt nehezebb megérteni és elmagyarázni...

2011. febr. 1. 13:33
 24/34 anonim ***** válasza:
78%
azért a kinyúlt, pecsétes, szakadt rongyok és egy normális mackó között oltári nagy a különbség! bocsi, de nekem nincs pénzem arra, hogy külön házimunkás-otthonülős farmerem legyen. és igen, normális mackóban is imád a férjem.
2011. febr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
71%

Az a legbiztosabb módszer, ha olyan férfinek szülsz gyereket, aki szeret. Ha igazán szeret, akkor nem fog attól elmúlni, mert egy kicsit megváltozik a külsőd, vagy nem tudsz minden percben vele foglalkozni.


Ha megszületik a pici, természetes, hogy ő lesz az első, és az anyaság, de azért ne felejtsd el, hogy nő is vagy. adj magadra, légy ápolt, stb. Tudom, erre idő kell, de esetleg addig a férjed foglalkozhat a babával, amíg egy kis időt magadra is szánsz. Így legalább ő is kiveszi a részét a munkából.


A babázásban is segíthet, együtt is csinálhattok bizonyos dolgokat, ahogy már írták is, ettől csak intimebb lesz a viszonyotok.


Beszélgessetek továbbra is (ne csak a babáról, hanem mondjuk kérdezd a napjáról, stb., róla is szóljon valami), néha bújjatok össze, ha a pici alszik (nem feltétlen a szexre gondolok), egy-egy ölelés, puszi is sokat jelenthet. :)


És ha feszültek lesztek, mert kevés alvás jut, sok feladat van a babával, azt ne egymáson vezessétek le, mielőtt leordítanád a fejét valamiért, előbb gondolkodj el, hogy nem csak a fáradtságtól vagy-e ideges. És ő is.

2011. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
40%
Ha sexmániás a férjed, ne csodálkozz majd semmin, szerencsére a párom nem igényli a sok szexet, ja és nem akarok gyereket, csak a gond van vele mindig!!
2011. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
63%
Akkor a férjed arra is készüljön fel, hogy ha szülsz akkor valamivel kevesebbszer fogod igényelni a szexet. Nem mindenkinél igaz, de pár nővel beszélgettem ilyen témában és sokan mondták, hogy csökkent a nemi vágya, HOSSZÚTÁVON!
2011. febr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Szia.


A lényeg a kommunikáció. Mi 3 hétig vitázgattunk mert egyikünk sem mondta el mi baja, mit érez.Én csak kiborultam mindig, fáradt voltam, itt volt egy baba akiért felelősséggel tartozunk. Aztán megtörtük a csendet , beszéltünk egymásnak az érzéseinkről.

Ő is többet segített nekem. Megbeszéltük hogy ez egy új helyzet, mindkettőnknek alkalmazkodni kell és türelmesnek lenni.


Azóta semmi gond nincs, már 14hónapos a gyerekünk, én visszanyertem a régi formám:)

Azt hiszem ha akkor nem beszéljük meg akkor nagyon megmérgeztük volna a kapcsolatunkat.

2011. febr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Ja és a szexmániához annyit, hogy nem csak hagyományosan lehet egy férfi vágyát kielégíteni :)


utolsó voltam

2011. febr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
66%

"nem csak hagyományosan lehet egy férfi vágyát kielégíteni :) "


Rendszeresen olvasom, hogy terhesek illetve újdonsült anyukák ezt ajánlják egymásnak - de ilyenkor nem zavarja a férjet, hogy a nő nincs ráhangolódva, csak "szolgáltatást nyújt"? Ha a nőt is izgatná, ennyi erővel lehetne kölcsönös kielégítés, vagy sima szex - de gondolom épp ez a baj, hogy a nőt nem izgatja.

(Csak a barátomból indulok ki, akinek ez fontos. Ha nekem nem jó vagy izgató, én nem vagyok ráhangolódva, nem fogad el semmilyen kielégítést.)

2011. febr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!