Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a biztos módszer arra,...

Mi a biztos módszer arra, hogy ne hagyjon el a párom, miután megszületik a gyermekünk?

Figyelt kérdés

Nos, sokat olvasgattam erről a témáról ezen az oldalon.

Hogy a kismamák megváltoznak (ami természetes is) sokkal többet foglalkoznak a babával, fáradtak, nincs annyi energiájuk a férjükre.

Ilyenkor sok pasi mellőzöttnek érzi magát, azt hiszi, hogy a felesége már nem szereti úgy, és vagy az van, h máshol keres örömöt, vagy elmegy a haverokkal kocsmába.


Szerencsére nagyon szeretjük egymást, de nem tudom, hogy hogyan magyarázzam el neki, h ilyenkor mi fog történni.

Mit tegyek, hogy emiatt ne hagyjon el?


nem szeretnék az a klasszik mackónacis, lehánytpólós anyuka lenni, de nem tudok majd szülés után pár nappal kisestélyi és full sminkben villogni előtte. egyébként sem teszem :D

szóval mondogattam már neki, hogy igen, ez lesz, sokat kell majd törődni a babával, nem csak ő lesz majd a középpontban, stb.

gyakran mondja nekem, hogy ő is nagyon szeretne gyereket, hogy milyen jó lesz, boldogok leszünk, igazi családdá avanzsálunk.


sajnos (állítólag) apám is ezért hagyta el anyumat nem sokkal, miután megszülettem. annyira félek! én szeretném igazi családban felnevelni a gyermekünket...


köszi a segítséget és a tanácsokat.

ha kritizáltok, azt is kérem, h kulturáltan tegyétek! köszönöm.


2011. febr. 1. 12:36
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
82%
Te annyit tudsz tenni, hogy foglalkozol a férjeddel is a gyerek mellett, nem hanyagolod el. Ha biztos alapokon áll a kapcsolatotok, akkor túl fogja élni a nehéz időszakot amit a gyerek érkezése jelent. Nekünk 2,5 éves a lányunk, amikor nehéz időszakai vannak, akkor sokat vitázunk a férjemmel, de azt valahogyan mindketten biztosan tudjuk, hogy szeretjük egymást és hogy minden nehézség ellenére együtt maradunk. Az én férjem mintaszerű apa és férj, tehát itt nagyban függ azért attól, hogy ki milyen. Nem az a lényeg, hogy full sminkben fogadd a férjed, nyilván ne kinyúlt pólóban és szakadt melegítőben, de azt a férjed se várja el, hogy kikészítve, műkörmökkel, mindig vidáman és gondtalanul fogod fogadni, ha hazaér. Itt kettőn áll a vásár, meg kell tanulni az arany középutat megtalálni. A kulcs az, hogy a kapcsolat mennyire stabil.
2011. febr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
57%
az igaz szeretet a biztos módszer.
2011. febr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
62%
Semmi biztos modszer nincsen.
2011. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
78%
ki fogtok nevetni, de az én férjem kinyúlt pólóban+mackóban, otthonkában is imád engem. ő is ilyen kényelmes cuccban van otthon, én sem várnék tőle mást. rajongok érte. nem a ruha, smink teszi a szerelmet!
2011. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk semmi nem lett rosszabb a lányunk születése után, sőt még jobb is lett talán a kapcsolatunk.

Az, hogy mackónacis leszel vagy nem, csak tőled függ. Én nem lettem az, az elhízás sem törvényszerű.

Ha az a férfi tényleg szeret téged, akkor mindennel tisztában van előre, azzal is, hogy egy család lesztek ahol már nem csak ketten vagytok. Ne félj előre :)

2011. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
77%

Olyan sokszor jönnek ezen az oldalon a mackónadrággal (vagy pizsamanadrággal) - hát nem tudom, ha én ilyenben vagyok, a kedvesemnek annyi viccesen a kommentje, hogy milyen jó benne a s..ggem :D Ma meg mi volt, nyúzott fejjel, zsíros hajjal loholtam az ügyeim után, ő meg rám néz és átszellemülten mondja "szép vagy" (komolyan gondolta,én is furcsállottam :D ) - szóval ha valaki szeret, semmin nem változtat, ha nem vagy mindig díszpuccban...


Van egy haverom, iszonyat szexmániás volt, a felesége komplikációkkal szült,még hónapokkal utána se nagyon tudtak szexelni, és a srác azt mondta,nem érdekli, vár -és csak a kisfiával volt elfoglalva, majd szétdurrant a büszkeségtől.


Nem értem ezt a szintén sokat emlegetett férfi által tapasztalt mellőzöttség-érzést - ő nem akarta a gyereket?

Meg annyira nem is kell mellőzni, szoptatáson kívül BÁRMIT meg tud egy férfi is csinálni a gyerek körül.


A nők sokkal többet szenvednek egy gyerekkel (vegyük csak a szülést), nehogy már ebben is a férfiakat kelljen sajnálni!!!!


Szerintem apukád nem szerette Anyukádat - a párod remélem örömmel várja a KÖZÖS gyereket.

2011. febr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
78%
hiába pontoztatok le, akkor is rajong értem a férjem mackóban :) miben kéne otthon mosogatnom, olvasnom? estélyiben? kiskosztümben? nevetségesek vagytok!
2011. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem igazad van. :)

12. 55

2011. febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
28%
Mármint a 12. 55-ösnek akartam címezni, én a 13.00 vagyok.
2011. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
17%

Az estélyi, kiskosztüm és a mackónadrág között azért elég széles sáv van, egyik véglet sem igazán jó. Én farmerban - NEM márkás, de azért formásabb, mint a mackó, és emellett kényelmes is, mert nem két számmal kisebb, mint ami rám jó, tiszta és nem szétnyúlt - pólótrikóban vagyok otthon, ami sokkal csinosabb látvány, és mellékesen kicsit "figyelmeztet" is, ha túl sokat kezdek enni, és feljön 1-2 kiló. Persze ez mindenkinek magánügye, de azért a legtöbb férfi szivesebben nézeget egy nöt, akinek látszik valami formája, mind aki tönkrenyúlt rongyokban rohangál. (Most olyan melegitöröl nem beszéltem, ami csinos, megfelelö méretü)

Abban igazuk van a hozzászólók többségének, hogy ha az apát is bevonod, akkor kevésbé megy világgá, de sok anyuka a baba születése után elveszti a valóságérzetet. Az apukának megengedi, hogy pelenkázza a gyereket, de azt nem, hogy ott legyen, amikor szoptat, mert (ezt már több helyen olvastam ezen az oldalon is) az egy intim élmény az anya és baba közt, és EHHEZ AZ APÁNAK SEMMI KÖZE. EZ a hozzáállás szerintem egy borzasztó nagy hiba - az apa ne csak a kellemetem dolgokban vegyen részt, hanem azokban is, amik szépek. Szoptatni nem tud egy apa, de ha ott lehet, akkor ö is be van vonva ebbe.

Mi 4 gyereket neveltünk fel együtt, permészetesen voltak nehéz idöszakok is, de EGYÜTT éltük át, és ez a mai napig összeköt bennünket, pedig idöközben már minde gyerek máshol a saját életét éli.

2011. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!