Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fogadjátok el olyan...

Mennyire fogadjátok el olyan embertől a párkapcsolati tanácsot, akinek szintén elég rossz a párkapcsolata?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm elkezdte osztogatni a tanácsait, hogy az én kapcsolatom ilyen meg olyan sz.r, és hogy ő egy ilyenben nem tudna lenni.

Én meg mondtam, hogy abban a kihűlt kapcsolatban nem tudnék lenni, amiben ő van a párjával.


Kicsit úgy érzem az egész szituációt, hogy "bagoly mondja verébnek..."

Ti nem?


2011. febr. 1. 13:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg problémám van és úgy érzem, az ő ötlete segíthet, akkor természetesen megfogadom. Van úgy, hogy a másik életére objektívebb a rálátásunk, mint a sajátunkra, ezért nem biztos, hogy csak azért rossz tanácsot ad, mert neki nem jó a párkapcsolata.


Viszont ha valaki kéretlenül osztogatja a hülyébbnél-hülyébb tanácsait, minősítgeti a kapcsolatomat, biztos a lehető leggyorsabban lerázom, nem is hallgatom, ha nem muszáj.

2011. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Az egész úgy kezdődött, hogy ő mesélt a kapcsolatáról. Pár napra irtam neki, hogy remélem hogy náluk oké minden, mert nálunk épp fasírt van.


Erre ma csak úgy a semmiből elkezdte mondani a véeményét. Meghallgattam, majd elmondtam hogy a saját kapcsolata sem jobb. Persze megsértődött.

2011. febr. 1. 13:47
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Az ilyen embertől egyáltalán nem. Persze nálunk vicces, anyám mondja mindig, hogy ilyen-olyan rossz a kapcsolatom, holott az övék apámmal százszor rosszabb. Már eljutottam oda, hogy képes vagyok közölni vele, hogy amíg saját magának nincs normális kapcsolata, addig nekem ne papoljon :D

És NEM sértődött meg!!

2011. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
ez így van! egy kívülálló elég objektív ahhoz, hogy rálásson egy problémára. Hacsak nem ugyanolyan cipőben jár az ember, akkor nem lehet pálcát törni a másik feje felett! Szóval ha más-más problémátok van a kapcsolatotokban akkor igenis el kell gondolkodni rajta hogy vajon mitől látják így?
2011. febr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
* pár napra rá
2011. febr. 1. 13:50
 6/21 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy milyen a kapcsolata, nem befolyásolja annyira, hogy milyen tanácsokat tud adni.


Lehet, hogy objektíven jól látja a helyzetet, mert ott nem zavarnak be az érzelmei, nem róla van szó. Könnyebb másnak tanácsot adni, mint a magunk dolgait helyretenni.


De persze ez nem garantálja, hogy jókat mond, szerintem ez inkább azon múlik, hogy mennyire képes átlátni a helyzeteteket. Én azt javaslom, hogy annak a tanácsát fogadd meg, aki jól ismer és szeret téged, mert ő valószínűleg jót akar neked.

2011. febr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, a mi problémánkat meg lehet oldani, és dolgozunk rajta.

Ők viszont csak élnek egymás mellet és egyik sem akarja azt a tűzet újraéleszteni..

2011. febr. 1. 13:53
 8/21 anonim ***** válasza:
Hát itt is elég hülye tanácsokat lehet kapni, úgyhogy jobb, ha az ember inkább saját maga dönti el, hogy mi a helyes.
2011. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Azért ez nem így megy! A legtöbb tanács az mégsem olyan "recept", mint például fusd körbe a háztömböt, majd minden második sarkon ülj le, fordulj meg 3-szor magad körül, és onnantól már minden simán fog menni otthon.

Hallasz valamit, is egyszercsak vagy beugrik, hogy milyen igaza lehet, csak te idáig még nem jutottál el magadban, hogy felismerd, megfogalmazd magadban, vagy éppen ellenkezőleg, azt mondod, hogy ez egy képtelen ötlet.

2011. febr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
látod, tudod-érzed te mi a helyes, remélem a megerősítések növelték az önbizalmad
2011. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!