Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarsz gyereket?...

Miért nem akarsz gyereket? Lányok válaszára lennék kíváncsi, akik nem akarnak valamiért!?

Figyelt kérdés
Szeretném megérteni ezt az oldalt.
2011. febr. 1. 15:54
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
24%
Azt én is.
2011. febr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:

Jajj, kort is szeretnék, ha lehet :)

De jöhetnek olyanok, is , akiknek valamiért nem lett gyerekük, és már nem is lehet.

2011. febr. 1. 15:58
 3/60 anonim ***** válasza:
81%

Én azért mert csak akkor válalnánk gyereket a párommal,ha minden körülmény adott lenne.Biztonságos,kultúrált környezet és anyagiakban is jól állnánk,mindent amire valóban szükség van(és ez nem merül ki az étkezésnél)megadhassak neki.

Sajnos ha ma Magyarországon kiengedsz egy kamaszt 10óra után(vagy akár nappal)nem biztos ,hogy épségben haza is ér.rengeteg bűnözés van(mindenki sejti mire értem szerintem),nélkülözés.Ilyen helyre mégis mért szülnék gyereket?Max ha lesznek felesleges milióim..de ez a veszély nem fenyeget...sajnos.

21/L

2011. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
91%
Millió*
2011. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
95%

Én azt tudom, hogy _egyelőre_ nem akarok gyereket.

22 éves vagyok, még tanulok, és még jó ideig szeretnék tanulni (két szakom van, az egyikből ledoktorálnék, csak még nem döntöttem el, melyikből :) ).

Van ugyan élettársam, de mivel neki csak szakmája van, már a jelenlegi tnaulmányaim sem igazán értékeli, tehát valószínűleg rá fog menni a kapcsolatunk a hivatásomra.


Mivel később kezdtem az egyetemet, mire befejezem, közel 30 éves leszek. Alapvetően nem támogatom a későn szülést (egészségi okokból), én sem szeretnék későn szülni.


Ezen kívül dolgozom is most, és gondolkozom egy saját vállalkozás elindításán is. Bár remélem, idővel ez a saját lábára áll, addig el is kell jutni valahogy.


Egyszerűen annyi mindent tervezek, hogy fogalmam sincs, hogy lehet mindebbe belepréselni még egy gyereket is. Na meg ha valóban tönkremegy a kapcsolatunk a párommal, akkor jó ideig nem is lesz másik, mert iszonyú sok energiát emészt fel, ami nagyon visszavet. Apa nélkül meg végképp nem akarok szülni :)


Persze lehet, hogy feltámad bennem az anyai ösztön, de jelenleg úgy érzem, nem is hiányozna az életemből a gyerek. A húgom úgyis családanya típus, legfeljebb aktív nagynéni leszek :)

2011. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
80%

Nem akarok, teljes nélküli az életem. Nem tudom magam elképzelni anyaszerepben, szeretek független lenni. Túl sok mindenről kellene lemondanom miatta. egy életem van, úgy akarom leélni, hogy mindent megtegyek a boldogságom érdekében. Tudom önző hozzáállás, ezért nem akarok gyereket. Egyszerűen nem fér bele az életvitelembe.

22/L

Tudom, még fiatal vagyok, de később sem fogom máshogy gondolni

2011. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim válasza:
49%
Ez olyan hülység... logikus hogy egy nő miért nem akar gyereket... 9hónap szenvedés+1mégnagyobb szenvedés, soksok kellemetlen vizsgálat+ tönkremegy az alakuk+ ki vagy szolgáltatva egy pasinak aki közben otthagyhat és akkor hazavágtad az életed stbstb. De a nőkbe beindul egy "anyaszerep" egy bizonyos korban és akkor mindenkinek megváltozik ez a hozzá állása és rögtön gyereket akar.
2011. febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
83%
egy gyerek nagyon nagy felelősség... és én nemhogy egy kutyáról nem bírok jól gondoskodni hanem egy gyerekkel se. meg ha rossz a házassság + az anya élete is az a gyerekre is kihat... meg 9 hónap utána csomó idő fent maradni vele, és ő visít sír...jajj... más gyerekével el vagyok amíg nem nekem kell vele fent maradni plusz nevelni...:)
2011. febr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
92%

Nem biztos :)

Anyám sokszor elmondta, hogy valójában neki csak véletlen lettem, nem akart ő gyereket, de abortuszt még annyira sem. És ha újry kezdené az életét, megint nem akarna.

Függetlenül attól, hogy milyen ezt az embernek a saját anyja szájából hallani, itt egy ellenpélda.

16:03 voltam.

2011. febr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
92%
Mert önző vagyok ezért nem tudnék neki megadni már alapvető dolgokat sem,emellett nem szeretem a kisgyerekeket.(Nem jövök velük ki valami jól,elég türelmetlen vagyok).Tudom hogy nem vagyok/lennék megfelelő anya és nem akarom egy ember életét (lehetséges gyerekem) tönkre tenni azért mert mégis elhatározom hogy szülök.Az anyagiakról inkább nem beszélek,ez nem annak a kérdése jelenleg szerintem.
2011. febr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!