Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Belehet jegyeztetni az is,...

Belehet jegyeztetni az is, hogy nem vagyunk élettársak, de apa vezetéknevét kapja a gyerek?

Figyelt kérdés
Van már 1 fiam és ő is apa nevét viseli, és a másodiknak is szeretnénk hogy ugyan az legyen a vezetékneve. Valójában együtt vagyunk, de nem szeretnénk bejegyeztetni az élettársi kapcsolatot. De ha kell igazolás, akkor valamit be kell jegyeztetni. Szóval be lehet jegyeztetni, hogy nem állunk élettársi kapcsolatban és a gyerek viszont az apja nevét kapja?
2010. febr. 16. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak apasági nyilatkozat kell ahhoz,ha nem vagytok házasok és tőle van a gyerek és akkor az apja nevét fogja kapni(de ezt ingyen az anyakönyvi kivonat kiadása előtt kell elintézni)
2010. febr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak: most már kell egy igazolás is hogy az anya nem áll élettársi kapcsolatban, mert ha állna akkor az élettárs nevére kerülne a gyerek. Igen, kérdező, egy ilyen igazolás kell neked mellé.
2010. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt nem kell bejegyeztetni, hogy nem álltok élettársi kapcsolatban, de ahogy a második írta, kell igazolás arról, hogy mással sem:) Egy csomó önkormányzatnál már működik a lekérdezés, ha nálatok is, akkor igazolás sem kell, mert amikor csináltatjátok az apaságit, akkor automatikusan ezt is megnézi az anyakönyvvezető. Kérdezz rá, hogy mit kérnek, az a legegyszerűbb.
2010. febr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne jegyeztesd be az élettársi kapcsolatot! Beszéltem egy anyakönyvi hivatallal, azt mondták, hogy teljesen fölösleges, és 22 ezer Ft-ba kerül. Most mindenhol megpróbálják rábeszélni a párokat, mert nagy a kavarodás. Szóval kell egy apasági nyilatkozat. E mellett kell egy igazolás a közjegyzőtől ( bármelyiktől), hogy Te vagyis az anya nem áll élettársi kapcsolatban SENKIVEL! Sajnos előre ezt nem lehet elintézni, mert mi van ha mégis összebútorozol valaki mással? :)

Én 1-2 héten belül szülök és én sem intézhetem előre, mert ez alatt a 10 nap alatt is találhatok magamnak valaki "idegen" élettársat és akkor az ő nevére kerülne a baba. Ezzel a két papírral kell majd menni az anyakönyvi hivatalba.

Nevetséges ! :( Remélem érthető voltam.

2010. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, értem én mi a helyzet. Csupán csak nem akarom bejegyeztetni, hogy élettársam van. Csináltunk apaságit, már benne van a szülőszobai táskámban, mert az ő nevét szeretnénk adni a babának. Hülyeség ez az élettársi dolog, mert mi van, ha holnap már nem vele vagyok és nem akarom az ő nevét (persze ne legyen így). Amúgy az összeget nem írtad félre, mert nekem 2.200ft-ot mondtak(és tuti nem hallottam félre!), nem 22.000ft-ot. Amúgy én is csak szülés után csináltatnám meg, az ügyintéző felvilágosított ezzel kapcsolatban, hogy csak az anyakövi kivonathoz kell majd az a papír. Ez a kérdés maradt ki, de ha megyek legközelebb, akkor megkérdezem a lehetőségeket. Köszi mindenkinek!
2010. febr. 16. 21:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, az utolsó vagyok!

Akkor tényleg nem voltam egyértelmű, én is kétszer hívtam fel az anyakönyvi hivatalt mire megértettem az egészet!

Az élettársi kapcsolat bejegyeztetése kerül 22.000 Ft-ba ( jól írtam 3db 000). Erre nincs szükség a baba az anyakönyvezéséhez, mi sem csináltatjuk meg. Ami kell a közjegyzőtől az 2.200 Ft ( tizede az előző összegnek)és egyetlen mondat kell hogy szerepeljen rajta: Az anya ( vagyis Te) a gyerek születése napján nem élt regisztrált élettársi kapcsolatban.

Ebbe az apát nem kell bevonni, max. annyira, hogy ő megy a Te meghatalmazásoddal a közjegyzőhöz elintézni, mert ugye 1-2 napos babától nehéz elszabadulni egy papírért:)


Jó ügyintézést!

2010. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Tényleg nem így értelmeztem. Akkor az kerül 2200ft-be. Ilyen közjegyzőt hol találok? Ott kell intézni(Budapesten, abban a kerületben) ahol szülni fogok? Köszi a segítséget!
2010. febr. 18. 08:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Mármint az önkormányzatnál?
2010. febr. 18. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!