Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek csak a Kovács vezeték...

A gyerek csak a Kovács vezetéknevet kaphatja?

Figyelt kérdés

anya: Kovácsné Szabó Barbara

apa: Kovács László


2011. jan. 4. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Mit írattatok be,amikor összeházasodtatok?Mert már akkor nyilatkozni kell,hogy a születendő gyerek/gyerekek milyen vezetéknevet fognak kapni.A házassági anyakönyvi kivonatba bele van írva.
2011. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésedet.

Szabónak szeretnéd kereszteltetni talán?

Szerintem evidens, hogy a gyereket az apjáról nevezzék el.

2011. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A hivatalban annak idején mutattak egy papírt hogy mi lehet majd a neve de már nem emlékszem:(

Az anyakönyvi papírban nincs benne -megnéztem!

Kovács-Szabó...lehet?

2011. jan. 4. 15:28
 4/12 A kérdező kommentje:
4 éve házasodtunk!
2011. jan. 4. 15:29
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem hinném, mert egyikőtöket sem úgy hívják. Vagy Kovács lehet, vagy Szabó.
2011. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Így igaz ahogy az első írta. Ha akkor az írtátok hogy Kovács akkor csak az de biztos meg lehet változtatni.
2011. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy telefon az anykönyvi hivatalba és megoldódik a problémád, ehhez nem tudok hozzászólni, mert ilyesmivel még nem találkoztam.
2011. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az első vagyok.Ha nincs benne semmi,akkor automatikusan Kovács lesz.Arról külön kellett volna nyilatkozni,amit rögzítenek is.
2011. jan. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az Anyakönyvi Hivatalban kérhetitek ezt a bejegyzést. Kaptok egy új házassági anyakönyvi kivonatot, és azt viszed magaddal szülni.
2011. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utánajárok! Köszi:))
2011. jan. 4. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!