Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 38éves férfi miért mondja...

38éves férfi miért mondja azt, hogy a barátnőm, mikor együtt él a barátnőjével?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 16:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%

"Párja meg a zokninak van"

:-D

Hát ez jó, ezt még nem hallottam! Hogy ti milyen jópofákat írtok! :-) A Mariskás levezetés sem piskóta! :-))


Szép és változatos nyelv a magyar!

De hogy hogyan nevezzem mások előtt akit szeretek (ha még nem a férjem), na erre én sem találom sosem a tutit!


A barát/barátnő inkább a korábbiak megnevezésére illik, szerintem.

A párom tűrhető, de csak ha már együtt élnek. Szóval a fenti 38 éves esetében ez jobban hangzana.

A kedvesem/egyetlenem stb, azt meg már ne mások előtt...


Hát lehetne még bővíteni nyelvünket... :-)

2011. febr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Talan meg az elfogadhato lenne, hogy "tarsam", "partnerem", ha ezek tetszenek adott illetonek. Mas szinonimaja nincs a baratnak/baratnonek a mar felsoroltakon kivul.


Egyebkent neven is lehet nevezni az illetot. Sok embert megfigyeltem, hogy sosem azt mondja, hogy a felesegem, parom, hanem Andi, Joska, Bela. Mondjuk ha rolad beszel, miert nem mondja azt, hogy a baratnom, Andi es utana csak Andikent beszel rolad?

2011. febr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Úgy látom, manapság a tizenévesek se nagyon használják a "barátom,barátnőm" szavakat.Vicces is, amikor egy 14éves két hét után azt mondja, hogy a "párom" De én úgy látom,manapság már egyenesen ciki a "barátom,barátnőm"


Az "élettársam" tényleg nagyon gáz,egyik ismerősöm azt mondta,a Kékfény jut róla eszébe :S


A "párommal" a fenti probléma mellett az a baj, hogy olyan asszociációt kelt, hogy "a pi...ba, hogy nem a férjem, de hát 10 év után még mindig nem volt képes elvenni"


Én a "kedvesem" szót használom, fellengzős, de azért még elmegy. Azt, hogy a "pasim", a kedvesem ) utálja! :D MOndjuk megértem. :)

2011. febr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
szerintem ez azért 38 évesen infantilis megszólítás már....
2011. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ja, amit én utálok, az hogy "a zasszony" - akár komolyan, de még viccként is irritál.

Meg az, ha több év után a pasi "mamának" meg ilyesminek hívja a barátnőjét. (Több ilyennek voltam tanúja NAGYON GÁZ, überszar!!!)

Lehet, a legtöbb tisztelet, szeretet mégis a keresztnév használatában van. (Arra értem,ha mások előtt beszélünk a partnerünkről.) Az jelzi az illető egyediségét, míg a "barátnőm, kedvesem" akármi vándornevek is lehetnek.

17.20

2011. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van, tényleg a legrosszabb, mikor a barát mamának, anyának hívja a párját. :-)

A keresztneves megoldás a legjobb, én mindig így beszélek barátomról, mikor már tudják, hogy ki ő.

2011. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a párom szót használom, mert a párommal egy egységet alkotunk, de egyedül is megállnánk az életünket. Társaságba, ahol nem tudják, hogy együtt vagyunk, akkor barát, barátnő, pár, de akik tudják, hogy együtt vagyunk, azok előtt keresztnév, keresztnév becézése.

AZ lenne a gáz, ha semminek sem hívná az a 38 éves férfi a barátnőjét, hanem csak egy ismerősnek emlegetné.

2011. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
4%
Azért fura, mert egy 38 éves férfinak már házasnak kellene lennie... és nem barátnőzni mint a tiniknek.
2011. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Van akinek nem tetszik a "párom" vagy nem szokta meg. Semmi baj a barátnővel, hiszen az, a barátője pontosan.
2011. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
91%
Én negyvenhat éves vagyok, és a barátommal élek. Aki közben a gyűrűs őlegényem, d emégsem mondhatom, 46 évesen, hoyg a vőlegényem így meg úgy..úgy hangzana, mintha 20 éve csak jegyeskednénk. Így hát marad a barátom. A párom szerintem béna, az élettársnak alkoholista szaga van, a társam a kft-ben van, partnere meg a szexre van az embernek, meg az ultizásra. Így marad a "barátom". Szívbéli barátom, testi-lelki jóbarát :)
2011. febr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!