Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztél már úgy, hogy valaki,...

Éreztél már úgy, hogy valaki, akivel együtt élsz meg akar ölni?

Figyelt kérdés
Lehet ez lakótárs, szülő, testvér, akárki, akiről tudod, hogy nem ártana neked, mégis néha bevillan, hogy ma éjszaka tuti meg akar ölni, vagy ez az étel biztosan mérgezett, stb, és ilyenkor nem tudsz aludni/enni/fürdeni/bármit csinálni. Szokott mással is ilyen lenni?
2011. febr. 3. 13:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%

13.38as ne bagatelizáld már el. Bazki mikor normális az, ha valaki ilyeneket mond, hogy valami megöli az anyján keresztül?

Én sem bízok anyámban, de nem gondolok ilyeneket, hogy megöl, főleg azt nem, hogy valami megszállja és azért..

2011. febr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Azt jobb,ha elfelejted, hogy van valami a lakásban, mai rajta keresztül akar megölni, ilyen nem lehetséges, mert az embernek szabad akarata is van ,tehát anyukád nem ölne meg téged csak azért, mert "valami" azt akarja,mivel ő maga nem akar ilyet.Viszont, ha ilyesmin elmélkedsz, az tovább gerjeszti a negatív energiákat, ami alapja lehet a kimerültségnek, agresszív, szomorú érzéseknek, történéseknek.Szép dolgokra koncentrálj.
2011. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Keresztapám is hasonlóan viselkedett.Ő pl a kabátját sem vette fel télen,mert van benne valami amin kerezstül követik.Szerencsére ő nem fordult a családja ellen,öngyilkos lett sajnos. Hidd el,normális elmével nem gondol az ember ilyesmire. Én 10enévesen szorongásos voltam,folyton azt gondoltam,hogy rosszul leszek.Eljutottam egy dilidokihoz,ahol kérdezték,hogy félek-e attól,hogy rosszul leszek.A mai napig a fülembe cseg,amit mondtam:hát persze,ki nem fél? És néhány óra múlva esett le...Hogy igazából az emberek ettől nem félnek,de nekem ez már annyira természetes lett,hogy ezt tekintettem normálisnak.Menj el dokihoz,a felszínre tudja hozni a probléma okát,meg tudjátok oldani,de ne gondold,hogy ez normális.
2011. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
60%

13:43

Ha az anyja a viselkedésével már megingatta párszor a gyermeke bizalmát(márpedig erre utalt a kérdező)akkor lehet normális, hogy így érez,pláne, ha érzékenyebb lelkivilágú az átlagnál esetleg.

2011. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ne haragudj 80%os de az ilyet komolyan kell venni. Ha esetleg az a helyzet, amit te mondasz, akkor nem árt, ha elmegy szakemberhez, de ha nem az, amit te mondasz, akkor nagyon is baj, ha nem megy el.


Kicsit emlékeztetsz egy régi témára, amiben valaki amellett érvelt, hogy a kemény drogfüggőt miért nem szép szavakkal, meg teázással kezelik.. Hát van, amikor az kevés és nem megoldás.

2011. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Igazából pontosan jól tudom, hogy nem ölne meg.

Annak, aki írta, hogy alkoholista-e: Az volt, vagyis szerintem még mindig az. Én akkortájt 12-14 éves voltam, anyám annyit ivott, hogy sokszor kimaradtak neki napok, semmire sem emlékezett belőle, ilyenkor össze-vissza beszélt, pakolt, cselekedett, nyilvánvalóan fogalma se volt róla, mit csinál, a tekintete is teljesen zavart volt. A végefelé már volt, hogy hetekig csak az ágyban fetrengett, hol részegen, hol másnaposan, velem csak üvöltözött és morgott, többször is megütött. Aztán mikor 15 éves voltam egyszer arra rohantam ki a nappaliba, hogy az anyám üvölt, akkor epilepsziás rohama lett, mert nem tudott inni, bekerült a pszichiátriára. Én a mentális betegségektől szenvedőktől amúgy is félek egy másik gyerekkori "trauma" miatt (nem is igazán trauma, de egy gyerek másképp éli meg a dolgokat) úgyhogy számomra ez az időszak hatványozottan nehéz volt.

Most már apukám elköltözött, egyedül élek az anyámmal, és gyakran úgy érzem, hogy megint iszik. A furcsa hangoktól, álmában beszéléstől azért félek ennyire, mert mi van, ha ez nem csak az álma, hanem megint részeg és elborul az agya? Nyilván azért az, hogy megöl, tényleg túlzás.. De néha ezt érzem, nem tudok ellene mit tenni. Az önbizalmam is a béka feneke alatt van, nagyon kimerült vagyok mostanában és elég sok minden aggaszt, lehet, hogy ezek is hozzátesznek a problémához.

2011. febr. 3. 13:55
 17/20 anonim ***** válasza:
Én anyám is ivott, én vagyok az aki félt attól, hogy meg akar ölni. Majdnem kinyomta a szememet amikor nagyon be volt nyomva, meg le akart smárolni, hogy nagyon régen smárolt meg ilyenek.
2011. febr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem én vagyok az, aki amellett érvelt, hogy a drogfüggőt teázással meg beszélgetéssel kell kezelni.Bár,ha belegondolok, nem mondott hülyeséget az a bizonyos válaszoló, mivel a drogosok is legtöbbször a kellő figyelem, szeretet, törődés hiányában válnak drogfüggővé,a beszélgetés és tea nem lesz kárukra.És úgy látszik, mégsem vagyok olyan ostoba, amilyennek egyes okos tojások itt gondolják, ugyanis a sejtésem, beigazolódott, mi szerint a kérdező anyukájának súlyos alkohol problémái voltak és ezt is trauma volt megélni gyermekként.Nos, elég szomorú, ha egy épelméjű ember megy kezeltetni magát az alkoholista és mentálisan nem a legépebb miatt,noha épp az anyuka az, akire ráférne egy kiadós kezelés.Garantálom, azután a kérdező lelkivilága is megkönnyebbülne.
2011. febr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A kérdésben nem volt benne, hogy ilyen az anyja (ha ilyen) Amúgy figyeltétek már, hogy ha nem jól áll a kérdező szénája a kommentben hirtelen kiderül, hogy "de iszik, meg ver meg izé"?
2011. febr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

az én szénám nem áll sehogyan, ugyanis az, hogy ti mit mondotok nem kötelez engem semmire, szóval simán nevethetnék egyet és a kérdés felé se nézhetnék többet. De mivel felmerült ez a kérdés, ezért megválaszoltam. A kérdésem egyébként sem az volt, hogy "menjek-e pszichológushoz?", hanem hogy "mással történt-e ilyen?".

2011. febr. 3. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!