Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan számítják nekem a...

Honnan számítják nekem a gyest, ha szeptember óta munkanélkülin vagyok, mint veszélyeztetett terhes, de 3 hónapja járok tanfolyamra, így a munkaügyitől minimálbért kapok? ! Májusra várjuk a picit!

Figyelt kérdés
előre is köszönöm!
2009. febr. 8. 18:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
93%

Ismét én vagyok az okoskodó,találtam valamit megint 2008 novemberi:

Az álláskeresési járadék után a kifizető TB járulékot fizet, ezért ez biztosítotti időnek számít. Ez azt jelenti, hogy a biztosítása a járadék végéig folyamatos. A járulék megszűnése után a szülésig várható időre - 4 hónap – két megoldás közül választhat. Egyik, hogy kéri a Munkaügyi Központban az álláskeresési segély megállapítását, ami 90 napra járhat, s elég is lehet, mert a terhességi-gyermekágyi segélyt a szülés várható ideje előtt egy hónappal lehet igénybe venni.

Ezzel csak az a baj, hogy állapotára való tekintettel ezt valószínűleg nem ítélik meg, mert álláskeresési támogatás azoknak jár, akik aktívan állást is keresnek, s a megfelelő állást el is fogadják - ezt nem fogják valószínűsíteni. Amúgy az összeg a minimálbér 40%-a lenne.

A másik megoldás az, ha az álláskeresési járadék lejártakor az első, második vagy harmadik napon Önt az orvosa táppénzre veszi (passzív táppénz). Táppénz a biztosítási jogviszony megszűnését követően (vagyis a járadék lejártakor) 45 napon át jár, azaz nem lesz ugyan elég a szülésig... A tgyás 168 napra jár, és a szülés várható időpontja előtt 28 nappal már igényelhető. Utána gyed, majd 2 éves kortól gyes vehető igénybe.

2009. febr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!