Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazságosnak tartjátok a...

Igazságosnak tartjátok a családi kedvezményt? Nem okozott bérfeszültséget a munkahelyeteken?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Igen. Szerintem igazságos.
2011. febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is jól jártam, mert 3 gyermekünk van. De mi van azokkal, akik mondjuk már évek óta küzdenek a gyermekért, és mégsem jön össze nekik? Van ilyen kollégám, és nem tudtam örülni az ő szomorúsága láttán.
2011. febr. 4. 20:43
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom pontosan miért, de eddig se volt sok a fizum, most még kevesebb. Eddig 70e volt nettó plusz 12 ezer ételutalvány, most 67e nettót kaptam és 13.200 ételutalványt.

Egyelőre még nem néztem utána mitől van, de lehet hogy amiatt, mert nincs gyerekem.

Sajnos vagy szerencsére sok szál ideköt és egyelőre még más forrásból van jövedelmem, de ha a hivatalos fizetésemre számíthatnék csak, itthagynám a francba ezt az egészet.


Engem nem zavar, ha a gyerekesek fizetését növelik, de azt a kis nettót amim van, azt ne csökkentsék már azért, mert nekem nincs gyerekem.

2011. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A legkevésbé se az zavarja őt, hogy neked segitséget ad az állam a gyerekneveléshez, hidd el...
2011. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A fizud nem csökkent azért, mert nincs gyereked.

A fizud azért csökkent, mert 3000 Ft-tal csökkent az adójóváirás mértéke és mert 0,5%-kal nőtt a nyugdijjárulék.

2011. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Értem, akkor meg is van a különbség. Hát örülök, hogy legalább nem vették el az egész adójóváírást, mint ahogy tervezték.


Mint mondtam, az nem zavar, ha valaki azért kap többet, mert gyereke van. Hosszú távon mindenki jól jár, ha több gyerek fog születni. És mivel családalapítás előtt állok (talán), ez még nekem is jól jöhet.

2011. febr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen.

Ne legyen bűntudatod amiatt, mert a kollegádnak még nem jött össze a gyerek. Ha nem lenne kedvezmény, akkor sem lenne még gyereke. Nem hiszem, hogy pont az adókedvezmény miatt akarnak babát. Ez csak kis segítség a családnak, hogy "könnyebb" legyen gyereket nevelni. Amint lesz babájuk, megkapják ők is.

2011. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 BlackSword ***** válasza:
72%
Jah... Most lehet kötekedni, hogy a fizu nem csökkent, mert a bruttó tényleg nem csökkent, csak az a gond, hogy a nettóból élünk... Az pedig így csökkent...
2011. febr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

abban a helyzetben lenne igazságos,ha a nettót előbb mondjuk 20%al emelték volna azoknál,akik 100ezernél kevesebbet keresnek,mert így is szarban vannak az emberek...

alapból jónak tartom ezt a kedvezményt,de a magyar viszonyok közt siralmas.

2011. febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

BlackSword, OLVASS!

"A fizud nem csökkent azért, mert nincs gyereked. "

2011. febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!