Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a szüleimmel?

Mit csináljak a szüleimmel?

Figyelt kérdés

15,lassan 16 éves lány vagyok,a tanulmányi eredményem jó (négyes tanuló vagyok kb.),szerintem meg lehet bennem bízni,lehet látni rajtam,hogy nem vagyok k.rvás és van egy ok a családban,amiért jól tudják,hogy eszembe se jut a drog használata.

A szüleim mégse szeretnek elengedni bulizni (mostanában),pedig azt mondták,nem tiltanak semmitől sem! Vagyis,apukám mondta..

Meg,hogy nekem miért jó kocsmába járni..Pedig,az igazából nem is olyan kimondott kocsma,kocsmák! Meg,nincs olyan sok pénzük,akkor miért menjek máshova bulizni,ahol még belépő is lenne??(hozzáteszem:cigijük azért mindig van anyáméknak)

És,ott nem csak inni lehet,táncolni is..Meg ott elvagyok,inkább a hangulat miatt járok el,meg mert ugye hívnak..És már olyan rossz érzés,hogy mindig nemet mondok,pedig a szívem húz oda,tényleg nagyon jól érzem magam ott!

Mégis mit tegyek??

Meg,valaki nem tud egy diákmunkát így suli közbe,cegléd közelében?


2011. febr. 5. 16:50
1 2
 1/15 tetris ***** válasza:
53%

Azért nem engednek el, mert a legveszélyesebb korban vagy. Külsőre biztosan csinoska lehetsz, ezt ők is látják, és féltenek. Viszont még nincs meg az az élettapasztalatod, hogy megvédd magad, ha valami pasas elszédíti a fejedet.

Könnyen bajba kerülhetsz pláne egy kocsmában. Ami lehet, hogy nagyon vidám és kedves hely, de oda mégiscsak inni járnak az emberek. Az ital pedig már kis mennyiségben is tompítja az ember ítélőképességét.

Egyébként is. Mit keres egy 15 éves leány a kocsmában? Miért nem jársz el valami szakkörbe, könyvtárba, énekkarba, vagy olyan összevetelre, ami inkább neked való?

2011. febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem parasztkodni akarok, de ugyan nem leszel lelki sérült, ha 15 évesen nem jársz el az éjszakába, nem neked való. Normál szórakozóhelyekre még be se kéne egedni a korosztályod plusz megértem a szüleidet, hallottál te a west balkános esetről ami mostanában történt? Hát ha gyerekem lenne, én se engedném el nyugodt szívvel szórakozóhelyre. És nem, nem a drogozásról van itt szó, nem is arról, hogy nincs pénz, hanem egy 15 éves gyereknek semmi keresnivalója éjjel egy szórakozóhelyen vagy kocsmában. Tartsatok akkor házibulit, ott csak barátok vannak, belépőt se kell fizetni, lehet inni/táncolni és van hol aludni. Nem kell ekkora világfájdalmat zúdítani a világra, hogy te nem mehetsz sehova és milyen rossz neked... Nem áll meg 15 évesen a világ.
2011. febr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem egyedül szoktam menni,hanem általában olyan helyre,ahol ismerik 2 bnőm apját is.(Egyikük boxolni is jár,szal nem kicsit félnek tőle,mert ha baja esne a lányának,hajjajjj...)

És,ott a kocsmafélében (nem kimondott kocsma!),max 2-3 25 évesnél öregebb van..már ha vannak ott egyáltalán.

Nyitott piát meg alapból nem fogadok el,és tudom hol a határ!

(Meg én is nagyon félek,hogy elkábítanak,hallottam sztorikat,nem vagyok h.lye,csak bnőtől fogadok el nyitottatt!)

Könyvtárba meg ilyen helyekre? Örülök ha hazaérek suliból egyáltalán,és egész nap könyveket látok. :|

2011. febr. 5. 17:01
 4/15 A kérdező kommentje:

De mégis,akkor mikor menjek? Általában a suliból 3-ra érek haza,van hogy 5-re plusz még tanulnom is kell!

És nem világfájdalom,nem mondtam..Én is hallottam a West Balkános esetről,nem is olyan szórakozóhelyre gondoltam!

Amúgy,sokan lenézik a 15-16 éveseket is (megértem mondjuk),de a szüleim csak ismerhetnének,tudják,hogy meg lehet bennem bízni..

2011. febr. 5. 17:03
 5/15 A kérdező kommentje:

"És nem, nem a drogozásról van itt szó, nem is arról, hogy nincs pénz, hanem egy 15 éves gyereknek semmi (..) "


És honnan tudod,hogy nincs pénz?Ismersz?NEM. Tényleg igaz,hogy nincs sok..

2011. febr. 5. 17:05
 6/15 anonim válasza:
14 L vok, engem is nagyon szigorúan fognak, alig mehetek bulizni, folyton ellenõriznek. De be kell vallanom, hogy sokszor kiszökök mert családi házunk van. Ha lebukok akkor viszont nagyon elvernek nadrágszíjjal vagy lovaglóspálcával. De akkor is megéri nem poshadhatok folyton otthon.
2011. febr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

"És nem, nem a drogozásról van itt szó, nem is arról, hogy nincs pénz, hanem egy 15 éves gyereknek semmi (..) "


És honnan tudod,hogy nincs pénz?Ismersz?NEM. Tényleg igaz,hogy nincs sok.."


Gratulálok, te is a lényeget megláttad... -.- Istenem. De ennyire vak vagy gyerek? Pénz nyilván van, különben a híd alatt laknátok. A hsz többi felét próbáld felfogni és értelmezni, de ha ennyi ész szorult csak beléd, értem miért nem engednek...

2011. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Megjött Dr. Agy. Figyelj,tényleg alig van pénzünk,persze cigire van,de tényleg!

És felfogom a dolgokat,nem is az a lényeg,hogy mindig tele legyen a zsebem,a legmárkásabb ruhákat kapjam stb. csak azért cigi az mindig van,nem is kevés! ÉS utána mondják,hogy jajj nincs pénzük..óó igen?

-.-" Meg,tudod,így is le vagyunk maradva a számlákkal,a banki tartozást a családi pótlék fedezi,csak azért nem vagyunk a híd alatt! És így is nem egyszer kértóünk pénzt mástól!

2011. febr. 5. 17:31
 9/15 anonim ***** válasza:

szerintem azt csináld hogy ne itt kérj véleményt :)

mert régen amilyen segítőkész volt itt mindenki,most olyan köcsög :) amúgy nem tudok segíteni,bocsi

2011. febr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
:) Köszi,és sztem is igazad van már.:/
2011. febr. 5. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!