Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom mi a bajom és azt is,...

Tudom mi a bajom és azt is, hogy hogy kellene változtatnom de mégsem megy. Ki tud valami jó tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Közel 40 éves nő vagyok tele szomorúsággal és fájdalommal.Az életem egy kész kudarc.Nincs párom,gyerekem és alig van barátom.Szeretet hiányom van,úgy érzem senki észre sem venné ha nem lennék és senkinek nincs ideje rám.Teljesen magamba fordultam,nincs kedvem semmihez.Bejárok a munkahelyemre ahol próbálom színlelni a vidámságot aminek aztán itthon sírás a vége.Tudom,hogy ki kellene mozdulnom,ismerkedni menni esetleg egy kis sport mert akkor talán jobb kedvem lenne de csak az elhatározásig jutok.Sok csalódás ért az utóbbi időben és emiatt mindenhez úgy állok,hogy nah ebből sem lesz semmi.Tudom nem így kéne de egyszerűen a sors annyira kibabrál velem,hogy ha valaminek örülni tudnék akkor az biztos,hogy történik valami ami miatt meghiúsul és megint csak bánat a vége.Voltam már orvosnál és kaptam hangulatjavítókat pár éve de nem szeretnék megint orvoshoz kerülni,hiszen az csak önámítás,hogy akkor rendbe jövök.Csak a gyógyszereknek köszönhettem akkor a jókedvemet.Szeretnék végre én is boldog lenni és mosolyogni de nem tudom,hogy hogyan is álljak át a pozitív gondolkodásra.Mondani meg megfogadni könnyű és talán pár órára sikerül is de aztán újra az elkeseredettség lesz az ami a hatalmába kerít.Megköszönném ha valaki leírná a tapasztalatait és/vagy tanácsot adna.Aki volt már így mint most én és tudott változtatni az életén............
2011. febr. 5. 20:28
1 2
 1/14 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
Én 22 éves nő vagyok és kb így vagyok dettó. Hol lax?
2011. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Én is hasonló helyzetben voltam még nemrég, és ezen úgy gondolom csak barátok segíthetnek, akiket akár neten is találhatsz, amiből személyes találkozás után talán a legjobb barátságok születhetnek. Legalább is nekem így sikerült barátokat és párt találnom is. A neten keresztül, egy közösségi oldalon. Előtte csak sajnáltam magam és sírtam minden nap hogy miért vagyok ilyen szerencsétlen, de mostmár tudom hogy nem vagyok az, és tudom hogy vannak emberek akiknek fontos vagyok. Ez a lényeg, a barátok, nélkülük unalmas az élet. Szerintem. De persze mindenki más, amit te szeretnél azt te tudod csak, és tegyél érte. Ha csak vársz akkor sose lesz jobb, és később még jobban bánni fogod hogy nem tettél semmit. Gondolj arra hogy mennyit veszíthetsz ha nem teszed meg amit szeretnél, és mit veszíthetsz ha megteszed? Kb semmit, szóval merj belevágni.
2011. febr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nyugati országrész............
2011. febr. 5. 20:42
 4/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam neten társat keresni de nem ment.Szeretőt keresnek leginkább.A barátaim el vannak foglalva a saját gondjaikkal.Van családjuk ami leköti az idejüket.Persze tennem kell a változásért de ha nincs semmi ami jó hanem csak a szürke hétköznapok akkor már nem is annyira egyszerű a változtatás.És igazából nem tudom merre induljak és hogy kezdjek hozzá.
2011. febr. 5. 20:46
 5/14 anonim ***** válasza:
Piszokul sok kitartás kell hozzá, nem lesz könnyű. De nem is lehetetlen. Csakis rajtad múlik.
2011. febr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"A barátaim el vannak foglalva a saját gondjaikkal." hát ezek nem barátok, inkább mellőzd őket, ahogy ők teszik veled szemben.


szerintem a legfontosabb az elfogadás. talán el kell fogadni, hogy felhőtlen boldog emberek nincsenek. minden embernek vannak rossz/jó napjai.


kicsit úgy is mondhatnánk, hogy naiv dolog elhinni, hogy mindenki boldog aki mosolyog. ki tudja, lehet a munkatársad/id is hasonló cipőben lehet.


előbb fogad el, hogy esetleg "szomorú" életet kell élnie az embernek és aztán törekedj arra, hogy minél több vidám dologot lássál/ kössön le az életben.

2011. febr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A boldogtalansággal az a baj, hogy kiül az arcodra, és hozzád vonzza a boldogtalanokat. Akkor aztán együtt sírhattok, de ettől nem lesztek boldogok. Tehát minél boldogtalanabb vagy, annál boldogtalanabb leszel a jövőben.

Inkább válaszd ezt: "Csakazértis boldog vagyok. Nem lehetek más, csak boldog." Szedd össze magad, vegyél be egy adag bátorságkeltőt, tegyél meg mindent, amit félsz megtenni. Öltözz másképp mint eddig, menj el olyan helyekre, ahová nem illik, vagy nem biztonságos, és nevess egy jót, hogy miket csinálsz. A boldogság kiül az arcodra, és hozzád vonzza a boldog embereket.

2011. febr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is ezt gondolom,hogy vonzom a bajt és a rosszat a kisugárzásom és a hozzáállásom miatt.Eldöntöm,hogy elmegyek valahova de amikor eljön az idő ,hogy indulnom kellene előjön a nincskedvem érzés és inkább összekuporodok az ágyamon és csak vagyok.
2011. febr. 5. 23:02
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Pedig muszáj lesz kimozdulnod, hogy változtass! Mosolyogj sokat, változtass frizurát, na meg valamit az öltözködéseden. Ez talán ad egy kis önbizalomlöketet:))


Egyébként próbálj meg beiratkozni valamilyen tanfolyamra, egy időre kimenni külföldre dolgozni. Hallottam, hogy vannak olyan netes társkeresők is, amiért ugyan fizetni kell de ott az emberek tényleg nem csak egy éjszakára terveznek!! Esetleg ebbe is belevághatsz:)


Itt a szép idő, holnap menj el sétálni majd ülj be valahova.) Hátha leül melléd valaki beszélgetni, nem csak Te vagy ilyen helyzetben. És igaza van annak aki írta, hogy nincs tökéletes boldogság, hiszen az csak pillantnyi állapot. De keresni kell és tenni azért a múlú pillanatért!

2011. febr. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem kb.12-15 éve rontottad el, kb.akkor kellett volna egy férfit magad mellett tartani, még ha kicsit csúnyácska is volt az akkori barátod. De gondolom karriert építettél, és nem volt semmi fontos, kizárólag a szakmai előmenetel ! ?

Egyre több NŐ esik ebbe a hibába, és 40 évesen döbben rá, h.ami van az mégiscsak rendkívül kevés a boldogsághoz !

Viszont azon férfiak akik szóba jöhetnének mint partner (35-48) azok éppen elváltak, és semmi komolyat nem akarnak, csak kalandot, 20 éves csajokkal, vagy annak ellenére nem válnak, h.rossz házasságban élnek, hiszen a gyereknek mégis apa kell, a vagyont se lenne jó megosztani, stb.stb.

Szóval valóban nem egyszerű most neked! De szerencsés vagy, mert lassan itt a tavasz, és kivirágzik a természet és vele kivirágozhatsz Te is! Ha akarod ! Viszont fontos lenne szerintem, hogy ne tervezz boldogság téren nagyon előre. Menj el táncolni, igen iratkozz be egy tánctanfolyamra, és gyere össze az első jobb képű fickóval aki szépen néz rád! És igen ha kell tedd meg azt is, amit soha nem hitted, hogy meg fogsz tenni, feküdj le vele az első randi után ! Veszteni valód nincs ! Egy csomó feszültségtől fogsz így megszabadulni, és ha egy éjszakás kaland marad, akkor se történik semmi! Tudom, most kifogásokat keresel, h."de ez egy kis város" ne foglalkozz vele, h.mit mondanak az emberek!

És ha nem vagy táncos lábú:(amit Nőkről elég nehéz elképzelni) regisztrálj egy túra klub honlapján, menj kirándulni, erdőt járni, de a célod ugyan az legyen. Férfit kell találnod ! Az ember társas lény, és csak ketten lehet jó neki! Egy valamit ne keress, a tökéletes férfit. Mert olyan nincs !

Drukkolok neked, nagyon! Bízzál magadban , és SIKERÜLNI FOG !

2011. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!