Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Gyerek után tegeződünk. "...

"Gyerek után tegeződünk. " Igazságos ez így?

Figyelt kérdés
A párom szülei kijelentették az összes leendő és meglévő menynek és vejnek, hogy csak akkor jöhet szóba a tegeződés, ha majd születik unoka. Én ezt nem tartom igazságosnak, sőt kivételeznek érzem, mintha, csak az számítana a család tagjának, akitől van baba. Jól érzem?
2009. febr. 9. 11:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%
Ó ez nagyon gáz! Már eleve a magázódás családon belül. A férjem már akkor tegezhette a szüleimet, mikor még nem volt a férjem , sőt mióta az még a 77 éves nagyanyámat is. Viszont anyósomékban fel sem merül hogy tegezhetném őket. De az hogy ezt gyerekhez kötik nálatok az az tényleg irreális. Ésha nem lesz gyereketek? Vagy nem akarsz? Vagy nem lehet? ÉS ha örökbefogadtok az már megint más? Ha sose lesz akkor senki maradsz örökre, húúúúú!! Eszement dolog!!
2009. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Nálunk az én szüleim eleve a bemutatkozásnál úgy kezdték, hogy "Csókolom nincs, szia van."

Csak nekem ez a párom szüleinél nagyon furcsa, főleg, hogy három éve vagyunk együtt, együtt élünk és tervben van a gyerkőc, de majd csak kb. 4 év múlva lenne aktuális...

2009. febr. 9. 12:12
 3/31 anonim ***** válasza:
95%

Én sem tegezem anyósomat és apósomat. Ennek ellenére nagyon közvetlen kapcsolatban vagyok velük. Ők konzervatívak ilyen téren, pedig még fiatalok. Anyósom nyáron lesz 48, még 44 éves sem volt amikor megismertem. Nem mondom, hogy nem jól esett volna, ha felajánlják, de ha nem hát nem. Már így szoktam meg, nem is tudnám most elkezdeni tegezni őket. De ez, hogy gyerekhez kötik, hát köszönöm szépen, inkább utána is maradnék a magázódásnál.

A férjem apukámat tegezi (a mi családunk tegeződős) és a keresztnevén szólítja, hát ez sem volt anyósoméknak túl szimpatikus. Anyumat nem tegezi, mert ő már nem fiatal, és azt én sem szerettem volna, na meg hát én sem tegezhetem az ő jóval fiatalabb szüleit. A másik kardinális probléma nálunk, hogy ők szeretnék az anyuka, apuka megszólítást (illetve, hogy a férjem is így szólítsa az én szüleimet), de mivel én mindig a keresztnevükön szólítottam őket (+néni, bácsi) nem áll rá a szám, erőltetni meg nem tudom. Én így is tisztelem és nagyon szeretem őket, hogy a keresztnevükön szólítom őket. Egyébként tényleg nagyon jó a kapcsolatunk, aminek nagyon örülök.

2009. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne törődj vele, ne menj bele a hülyeségeikbe. Mindegy, hogy tegeződés vagy magázódás, a (kölcsönös)tisztelet (lenne) a fontos!

Itt külf-ön az egész rokonságban mindenki tegez mindenkit, ez a szokás, kivéve ugye anyósomékat. De: ahogy Magyaro-on is, itt is csak ha mondja az idősebb! Ezt megismerkedésünkkor tisztáztam a férjemmel. Anyósomékat+nagymamákat kivéve az egész rokonság mondta, hogy tegezzem, ők nem mondták nekem se és a lányuk férjének se. Utóbbit abból venni észre, hogy kerüli a megszólítást, és ha mégis, zavart és rájuk se néz, elsietve egy-egy szó...stb. Én úgy döntöttem, magázom őket, legyenek boldogok tőle, az én életemen nem oszt nem szoroz. Így kicsit furcsán jön le, amikor férjem 92 éves nagymamáját a 8 éves gyerek tegezi én meg magázom, ennél furcsább majd csak az lesz, ha az én gyerekem tegezi (?). Most úgy gondolom, hogy nem így fogjuk nevelni, tehát magázza, de még meglátjuk...

2009. febr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%
Az én szüleim is az első pillanattól tegeződtek a párommal. Ez nálunk sohasem volt kérdés. Csak akkor vagy teljes jogú családtag, ha már letettél valamit az asztalra? Az nem elég, hogy szereted a párod, és ő boldog veled? Jól érzed, hogy ez nem igazságos.
2009. febr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Az elsőnek is igaza van, de figyelembe kell venni, h vannak ilyen távolságtartó emberek. Ezekkel unkatársként is csak magázódni lehet. Ettől még ne romoljon meg a viszony, ez legvalószínűbben csak ilyen hülye megszokás náluk, ki lehet bírni.

Nem szólva arról, hogy 70-80 éve még a saját szülőt is magázni kellett...

2009. febr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Nagyon jó a kapcsolatunk a leendő anyósomékkal, együtt is lakunk ideiglenesen. Szeretem őket annyira, mint a szüleimet és éppen ezért fura, hogy magázom őket, mikor a szüleimet is tegezem. Egyébként osztom a véleményt, a tisztelet nem a megszólítástól függ.
2009. febr. 9. 12:51
 8/31 A kérdező kommentje:
Azt majdnem kifelejtettem, hogy a párom testvére 12 éve van együtt a párjával, 3 éve házasok, két éve van gyerekük. A párom sógora is csak két éve tegezheti az anyósékat, ennyi idő után...
2009. febr. 9. 12:53
 9/31 anonim ***** válasza:
87%

Ezt mindig az idősebb dönti el, mikortól tegezteti magát. Nem sértésnek szánták,attól szerethetnek.

Gondolom, az a logika, hogy akkor társak lesztek a szülők halmazában.

Én magázom a szüleimet, mindig is magáztam, meg a nagyszülőket is , szerintem ez szép.

Velem azért magáztatták anyósomék is magukat(holott a gyerekük tegezte) mert furcsa lett volna velük per tu-ban lenni a sajátjaimmal nem.

Viszont a gyerekeim mindenkit tegeznek, addigra mamáék modernizálódtak. Én soha nem mondanám az apámnak, hogy"Te"

Olyan lenne, mintha ruha nélkül látnám. Csak azért írom ezt, hogy apósodéknak nyilván ez a természetes, nem akar rosszat.

2009. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
83%
Az egész nem más mint itelligencia kérdése. Tegeződve is úgyan úgy meglehet adni a tiszteletet, mint magázva.
2009. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!