Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazságos, hogy...

Szerintetek igazságos, hogy nem ugyanannyi pénzt kaptam szülinapomra, mint a nővérem?

Figyelt kérdés

Mindketten felnőttek vagyunk, nővérem 5 évvel idősebb nálam és már nem velünk él. Én még itthon vagyok.

A lényeg, hogy mostanában volt mindkettőnk szülinapja (1 hónapos eltéréssel). Ilyenkor pénzt szoktunk kapni. A "problémám" az, hogy nővérem 30 ezret kapott én meg 12 ezret. Természetesen ennek is örülök, és tudom, hogy sok családban még 1000 Ft kifizetése is nehézséget okoz, de bánt, hogy nővérem mindig többet kap. Nem érzem igazságosnak. Hangsúlyom, nem a pénz összege zavar, hanem a nem egyenlő bánásmód.


Nemrég volt az esküvője is, arra is kapott 100-100 ezret a szülőktől és nagyszülőktől külön. Előtte a lakásukra kaptak egy nagyobb összeget.


Nem a testvéremtől sajnálom a pénzt, meg ő nem is kéri (a családom magától adja), de nekem is legalább annyira szükségem lenne rá. Valahogy mégis a háttérbe szorulok ilyen téren.

Dolgozom, hazaadok pénzt, nem vagyok ingyenélő és nekem is vannak kiadásaim. Most kapásból 2 nyelvvizsgát kell kifizetnem, ami 50 ezer Ft.


2011. aug. 18. 23:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
88%

Szerintem mondd meg a szüleidnek hogy egyenlően bánjanak veletek.Hogy neked nem az a fontos hogy mennyit vagy mit kapsz hanem rosszul esik neked hogy kevésbé értékelnek mint a nővéredet.



nálunk is ugyanez van de a szüleim nem igazán értik mi bánt engem.úgyhogy én inkább hagyom :)

2011. aug. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
lehet nézni több szemszögből is. de szerintem igazságos.Te otthon élsz, rád jóval többet költenek a szüleid.
2011. aug. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk ugyan ez a helyzet. És ahogy itt olvastam párszor, mindig van a családban, főleg ahol 2nél több gyerek van, olyan hogy a szülő többet ad, enged az idősebbik gyereknek.

Nővérem is mindennel meg volt áldva, a legutóbbi születésnapomon örültem hogy tortát kaptam. Tesóm egy drága fotelt kapott, amire aztán nem is lett szüksége így most "porosodik", én nem kaptam semmit csak fel lettem köszöntve egy tortával (ami szépnek szép volt, főleg hogy apám csinálta), de azért lehet érezni hogy mennyire nem egyenlő az egész.

Én már kezdek beletörődni hogy ő valamiért jobb mint én, arról nem is beszélve hogy novemberben szülni fog (még csak 19 éves, én 18), úgyhogy kiélvezem ezt a kis időt amíg még észrevesznek, utána én leszek a megtestesült levegő.

18/l

2011. aug. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
és szerintem ha te is belevágsz a nagybetűs életbe, biztos, hoyg téged is fognak támogatni (esküvő, lakás)
2011. aug. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát annyira nem költenek sokat, sőt... Az összes élelmiszert magamnak veszem (magamnak is főzök), az összes ruhát, tisztálkodási szert és a rezsi 1/3-át fizetem. Tehát alig van velem kiadásuk, amióta dolgozom.
2011. aug. 18. 23:11
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Sajnállak.. Egy ismerősömnél is ugyanez van. Csak ott az aki mindig kevesebbet kap észre sem veszi, pedig már van barátnője akivel együtt él. Amikor meg felhívta erre a figyelmét a barátnője, hogy szerinte ez nem igazságtalan -e? Azt mondta, hogy ő spórol az Anyjának és nem érdekli, ha a másikat előnybe helyezi.

Pedig a srác szinte semmit nem keres, a csaj vesz meg neki mindent..(bár még fiatalok).

2011. aug. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Azt is nézd, h nővéred menniy lóvét kapott és ez után lehet már rád annyira nem futotta.

Mondok egy példát.

Van egy testvér pár ismerősöm, a nagyobbik fiú mindig többet kapott.

De aztán, ha elérte azt a kort akkor ő is ugyan olyan "ajándékban" részesült.

Tehát a kisebbik mikor nyolcadikos volt szülinapra kapott egy mp3-t, a nagyobbik meg egy telefont.

De rá egy év múlva, mert egy év volt közöttük, akkor már ő is megkapta a telefont.

2011. aug. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem igazságos. Sajnos ilyen az élet. Az én bátyám is mindig többet kapott...

ha van kedved olvasd el, én írtam ki ezt pár hete.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. aug. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Én is mindig kevesebbet kapok, mint az öcsém...mert a szülinapom karácsony után pár nappal van és akkor biztos azt gondolják a szülők h beérem kevesebbel is, mert nemrég volt karácsony :/ Hát ez van, amúgy 1 év van köztünk és mindketten itthon lakunk, tanulunk.
2011. aug. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem királyak a szüleid. Mi 3. vagyunk folyton ugyan azt kaptuk meg ez azért elég ütős tud lenni ha bátyád 4 évvel idősebb azt ennek ellenére téged is ugyanúgy lebaxnak.


Hát ha egyenlően kezelnek annál rosszabb nincs. Csak gondolom téged korábban se és ezért nem érzed az milyen szar. Baromi szürke plusz nem erősíti a személyiséget se. Csak mindenben a másikat majmoljuk, meg ebből jönnek az olyanok hogy sehogy se tud megfelelni mert ő nem a másik, és hiába próbálj ugyanazt csinálni.


Szóval előbb utóbb baromi irritáló tud lenni, és nem érzed magad olyan különlegesnek. Meg legalább van min panaszkodni, mármint komolyan jó stressz levezető. Hühühühüüü kaptam egy tök jó cuccot, ... ja hogy ő is oh. Most itt pénzről van szó de akkor is jobb.

2011. aug. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!