Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 gyerek esetén milyen lennél:...

2 gyerek esetén milyen lennél: jogos vagy igazságos?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: van 2 gyermekem. A nagyobbik az előző kapcsolatomból. A férjemmel pedig egy közös. Nekem van 1 házam, a férjemnek is. Jog szerint a nagyobbik gyerek az én házam felét örökölné, a kicsi a másik felét, meg még a férjemét is. Szóval a nagynak egy fél háza lenne, a kicsinek meg másfél. Én azt gondolom, úgy lenne igazságos, ha a nagy csak az enyémet kapná, a kisebbik meg a férjemét. Így mind a kettő egyenlően járna, és nem kellene a nagynak egy fél ház árát összeszedni, hogy a kisebbel rendezzék a dolgokat.


Vélemények?


2011. szept. 14. 09:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

Nyilván sokkal egyszerűbb, ha egy-egy ház jár a gyerekeknek.


Bár ez függhet attól is, hogy mennyi ideje neveli ő az előző házasságodból jött gyereket. Ha egész kicsi kora óta, azt mondom, mehet neki az egész, de ha csak 10 éves kora óta, akkor elgondolkodnék.

2011. szept. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Én igazságos lennék. Mivel egyik sem olyan dolgot kap, amiért megdolgozott, így - mivel egyformán szeretem őket - egyformán is gondoskodnék róluk. A jogi része meg nem érdekel.
2011. szept. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem minden normálisan gondolkodó ember az egyenlő elosztásra szavaz. Miért cseszne ki egy szülő az egyik gyerekével?
2011. szept. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Mi öcsémmel fel-fele arányban öröklünk,függetlenül attól hogy anya előző házasságából vagyok,onnan semmi,csak mostohafaterommal hozták össze ami érték.És nem picikoromtól nevelt pedig.
2011. szept. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az is kérdéses, hogy az idősebb gyerek mit örököl az apjától?

Ha semmit, akkor az 1-1 házra szavazok én is.

Már ez is nagy dolog.

2011. szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Idősebb semmit. Apukája meghalt.
2011. szept. 14. 09:46
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
hogy érted, hogy semmit? Nincstelen volt az apa?
2011. szept. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
36%
Kérdésedben jól látod a választ is ! Jogilag úgy van, akkor más a helyzet, ha mostani férjed a nevére venné. Az apjától nem örökölt semmit, nincstelen volt? Mert ha igen akkor minek a kérdés!Vagy egy másik alternatíva, végrendelet írása és letétbe helyezése. Én lennék a férjed én sem adnék az első gyerekednek, mert jogilag nem jár !
2011. szept. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%
és ha lesz egy 3. gyerek?
2011. szept. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti! Én nem mondtam, hogy jár! Épp ezért van a kérdés! És az apukájának nem volt örökölhető vagyona, de 25 évesen nem mindenkinek van háza, stb, amit a gyerekre hagyjon. Ha jönne a 3. baba -ezen is gondolkodtam - akkor is ez lenne a tervem, mert anyósék -Isten tartsa meg őket sokáig - lakását is a férjem, így a közös 2 örökölné. Akkor meg úgy lenne, hogy 1-1-1 mindenkinek. Szóval az elv ugyanaz.
2011. szept. 14. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!