Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lenne a tökéletes...

Tetris kérdése:

Milyen lenne a tökéletes anyós szerintetek?

Figyelt kérdés

Hogyan viselkedjünk a fiatal menyünkkel/vejünkkel, hogy ne utáljanak bennünket?

Melyek a tökéletes anyós legfőbb ismérvei?


2011. febr. 6. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Nekem erről csak egy morbid vicc jutott eszembe: "porhANYÓS".:)
2011. febr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Szeresse a gyermeke választottját,és ne szóljon bele az életükbe.Ennél több nem kell.
2011. febr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Olyan, mint az enyém.


Semmibe nem szól bele, hanem megvárja, míg kikérjük a véleményét, amit egyébként elég gyakran megteszünk, és sokszor adunk is rá - ugyanakkor ő sem veszi magára azt, ha mégsem fogadjuk meg, amit mond.


Tiszteletben tartja és követi a mi nevelési elveinket, és nem próbálja a sajátját ránkerőltetni, max. tanácsot ad, lásd előző bekezdés.


Egyébként sok múlik a menyen is, én is utálhatnám élből anyósomat, elutasíthatnék minden - akár jószándékú - közeledést, csak nem hiszem, hogy ez sokra vezet.


Én hálás vagyok neki, mert sokat segít, főleg a gyerekvigyázásban.

2011. febr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
66%
szerintem így nem lehet ítélkezni...egy anyós igen is lehet jófej, úgy mintahogy a szőke nők sem hülyék, csak valaki ezt kitalálta...de ha úgy veszed észre,hogy nem tekint rád jó szemmel, akkor próbálj vele beszélgetni olyan témáról, amit ő is szeret(pl:ha fiúról van szó, akkor beszélj vele pl motorokról,kocsikról,sportról stb...)
2011. febr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 yuda ***** válasza:
Anyós akkor jó, ha nem akarja mindenáron a "jótanácsaival" elárasztani őket,(nem gondolja, hogy csak nála lehet a kizárólagos igazság), anyagilag segítheti, de itt is figyelni kell,mennyire igénylik... ha viszont segítséget kérnek tőle, segítsen erejéhez, tudásához mérten.
2011. febr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek nagy igényeim :)


Fogadja el a gyermeke választottját, még csak az sem kell, hogy szeressen, mert nem őt választottam, csak "járulékos hozzávaló"


Ne akarjon mindig jót...mert ugye a legtöbb beavatkozás ezzel a jelmondattal kezdődik. ÉN CSAK JÓT AKAROK...na hát ettől a falnak tudok menni. (s mivel a legtöbb anyuka vallásos ezért mondom igen, a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve)


Ne higgye, hogy azért mert idősebb és élettapasztalata van (hajaj de milyen :) ) azért mindent jobban tud. Tudja elfogadni, hogy más is lehet okosabb, vagy tapasztaltabb valamiben.


Ne gondolja azt, hogy elveszíti a gyerekét csak azért, mert az családot alapít. Sőt szüksége van rá, de nem minden áron. Viszont a fentiek be nem tartása miatt nagyon sok anyós valóban elveszíti a gyerekét...

2011. febr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!