Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok? Voltatok ilyen...

Vállalnátok? Voltatok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Adott egy fiatal házaspár, a 20as éveik elején(22 és 23 évesek), egyikünk diplomával rendelkezik, másikuk szakmát tanult, nem bulizósak, megélhetésre elég fizetéssel, hitel nélkül, de szülőkkel egy házban élve, de külön, önállóan(költségieket maguk fizetik), és babát szeretnének. A környezetük viszont ellene van, szerintük előbb kéne nagy házat, vagyont szerezniük, és bulizni. Ti hogy gondoljátok? Tényleg a vagyon kell előbb, és csak az után a gyerek -idősebben, vagy tegyenek az álmaik szerint?
2011. febr. 6. 20:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nem akarok rosszat,csak leirom hogy van pár ilyen "ritka komoly" fiú ismerösöm akik fiatalon bevállaták és most meg mégsincsenek a családjukkal.Több ilyet látok mint akik fiatalon gyereket vállaltak és még együtt vannak,sajnos.

Azért ki tudja lehet ti lesztek a kevesek egyike.Még mindig azon a véleményen vagyok h nem vagytok elkésve és még egy 3 évet simán várhatnátok.A gyerekkel sokminden lekorlátozodik.

2011. febr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
39%

Én nem vállalnék így gyereket. Tessék akkor albérletbe költözni, önállósodni, netán hitelre lakást/házat venni, aztán ott lehet felnőttesdit játszani. Nem úgy megy, hogy otthon élünk, megálmodjuk, hogy család, közben a saját magunk élete is még részben a szülőktől függ...

Nem tilthatják meg nektek, hogy babátok legyen, de nektek meg nincs jogotok a nyakukba pottyantani egy unokát. Gondolom, az ő korukban nem akarnak majd babasírásra kelni és átvállalni a feladatok nagy részét. És ilyen felfogással sosem juttok sehova.

Van olyan, hogy Fiatal Házasok Otthona. Kapnátok lakást bérletre, nem kerülne sokba, és a magatok útján járnátok. Azt gondolom, ha nem odahaza élnétek, nem mernétek ekkorát álmodni. Előbb álljatok saját lábatokra, a problémákat oldjátok meg úgy, hogy nincs anyu, apu, aztán ha mindazok mellett megy a baba is, hajrá!

2011. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó :)

Nem tudom, olvastad e, amit már írtam a válaszadóknak.

Mi teljesen önállóan élünk, már évek óta.

Albérletből jöttünk vissza a szülői házba, ami nagy, több generáció is elélhet benne, abból az okból, mert sajnos szüleim betegek, segélyből nem tudják fenntartani a házat, mi segítünk nekik. Ők örülnek, ha megélnek a segélyből, nemhogy minket tudnának támogatni, mi adunk bele a költségeikbe, hogy nekik könnyebb legyen, ha elköltöznénk, vagy fűtésre vagy életre nem telne már nekik. Nekünk is jobb volt külön, a "felnőttesdit" nem játszottuk, 17 éves koromtól próbáltam önálló lenni, magamnak megteremteni minél többet, hogy a szüleimnek ne legyen nehéz.

Sajnálom, ha nem olvastál vissza, nem érted a helyzetem...

Anyagilag átlagosan élünk, sokat elvesz a ház, javításra szorul még, de nem is az anyagiak a gond.

A kérdésem azért tettem fel, mert a rokonok morognak azon, hogy miért nem bulizunk, miért gyereket akarunk?

Csak kíváncsi voltam, van e így más is, hogy ennyi idős korára messze nem kívánkozik a korabeliek életstílusa szerint élni, és családra vágyik.

Utolsó válaszoló, kérlek, olvass vissza, ha nem érted, mert a soraidból azt veszem ki.

2011. febr. 11. 00:48
 24/24 anonim ***** válasza:

"Nálunk a 23 éves én vagyok, és a leendő apuka 22, aki jobban akarja, mint én"


Oke, hogy most akarja, gyereket csinalni nem nehez, csak felnevelni az es azt meg elore nem tudhatja, hogy kesz-e erre. Kivanom a legjobbakat mindemellett, de en csak erre akartam felhivni a figyelmedet, mert szerintem ez tud nagyon betenni a kapcsolatotoknak...marmint ha o meg nem kesz.


Eleg arra visszagondolnom, hogy milyenek voltak a ferfi ismeroseim 22 evesen. Jo, mindenki mas, de 22 eves fiu eleg ritkan kesz az ilyenre. A ferjem is egy borzaszto komoly ember, de 22 evesen nem tudtam volna apakent elkepzelni es ez nemcsak az erettsegen mulik.

2011. febr. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!