Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok? Voltatok ilyen...

Vállalnátok? Voltatok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Adott egy fiatal házaspár, a 20as éveik elején(22 és 23 évesek), egyikünk diplomával rendelkezik, másikuk szakmát tanult, nem bulizósak, megélhetésre elég fizetéssel, hitel nélkül, de szülőkkel egy házban élve, de külön, önállóan(költségieket maguk fizetik), és babát szeretnének. A környezetük viszont ellene van, szerintük előbb kéne nagy házat, vagyont szerezniük, és bulizni. Ti hogy gondoljátok? Tényleg a vagyon kell előbb, és csak az után a gyerek -idősebben, vagy tegyenek az álmaik szerint?
2011. febr. 6. 20:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
A bulizást teljes mértékben kerüljük, abszolút nem hiányzik. A pénz azt takarja magában, hogy albérletben is nyugodtan megélnénk, a babára is lenne pénz, a második válaszolónak üzenem ezt legfőképp. Azért lakunk szülőkkel, mert ők vannak nehéz helyzetben, nekik segítünk ezzel, beleadunk mindenbe nagyrészt, hogy ők a segélyből(munkai baleset miatt) nem tudnának megélni, házat fenntartani. Csak nem a miénk az ingatlan. Mégis sokaktól hallom, hogy várjunk még, fiatalok vagyunk, pedig mi fiatalon szerettünk volna szülővé válni.
2011. febr. 6. 21:19
 12/24 anonim ***** válasza:
24-26 évesen már idősek lennétek?
2011. febr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Látom, van, aki nem érti az egy ház, de külön élet dolgot. A ház nagy, pont ez a baj, amiért a szülők nem tudják fenntartani, ezért költöztünk hozzájuk, már külön voltunk, albérletben, a lelkiismeretem nem hagyta őket kínlódni a nagy házzal. Lehet benne külön két család.
2011. febr. 6. 21:25
 14/24 anonim ***** válasza:
76%

Második vagyok

Így már érthető. Nem volt egészen tiszta az írásodból, hogy mégis milyen helyzetben vagytok.

Ezesetben szerintem bátran belevághattok a babaprojektbe.

Meg tudlak titeket érteni, mert én is fiatalon szeretnék babát (23-24 évesen), csak míg nincsenek meg az alapok, ez az álom akármeddig tolódhat.

21/L

2011. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
65%

Pont egy másik kérdésnél ment heves vita arról, hogy albérletben lehet-e gyereket vállalni, vagy feltétlenül saját lakás kell-e hozzá?


Ott is elmondtam a véleményemet: szerintem nem szabad anyagi javakhoz kötni ezt a dolgot (természetesen az ésszerűség határain belül). Értem ezalatt azt, hogy egy gyerek nem a saját lakás, saját autó, saját nyaraló etc. függvénye.

Amennyiben stabil kapcsolattal és stabil anyagi háttérrel rendelkeztek és úgy érzitek, hogy készen álltok rá, szeretnétek mind a ketten, akkor tegyetek úgy.


Természetesen érdemes meghallgatni a kritikákat is, abból tanulhattok, vagy megvilágíthatnak egy olyan nézőpontot, ami nektek nem jutott eszetekbe.


Ilyenkor én ezt szoktam tenni: egy papírra fel írom a mellette és ellene érveket, súlyozom őket, és így átlátva a teljes egészet, döntök.

2011. febr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
ha belehuztok idén még babázhattok.én 32évesen szültem és már bánom ,hogy nem korábban mert akkor még vállaltam volna egy gyereket,de most már eü okok miatt nem tehetem és már 38 vagyok,és nem szertném azt se hogy a gyerek nagyijának nézzenek 20év mulva.ugyhogy hajrá!!
2011. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ha ilyen helyzetben lennék és ilyen beállítottságú lennék, akkor igen :)
2011. febr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

En csak a sajat tapasztalatomat szeretnem megosztani. Szerintem itt elsodlegesen nem a penz a problema, mert ugy tunik, hogy fiatal korotok ellenere mar van sajat keresetetek es ha kell, lenne tamogatasotok a szulok reszerol. Viszont abban biztos vagy, hogy a fiu kesz mar erre? Azert kerdezem, mert meg nagyon fiatal es en olyan fiatal fiuval nem vallaltam volna gyereket, mert most idealizaltan szep, hogy majd a babaval jol el lesznek, de lehet, hogy ez meg tul sok lenne neki, mert nem egyszeru. En 22 evesen szultem es nem bantam meg (terveztuk), viszont a ferjem idosebb es szerintem 23 eves apuka nagyon fiatal es ebbol lehet problema. Meg olyan idosebb ferfiak is vannak, akiknel ez gondot okoz. Ezert kell meggondolni.


A bulizas olyan dolog, hogy van, akinek nem jon be, az nem kapcsolja ki. Akkor nem kell eroltetni, nem mindenki egyforma, csak az emberek mindig magukbol indulnak ki, mikor tanacsot adnak es biztos, hogy ezert mondtak.


Tegyetek belatasotok szerint. Az egyenen mulik, hogy ez jo-e nektek szemely szerint vagy sem.

2011. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Fogy a magyar
2011. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Nálunk a 23 éves én vagyok, és a leendő apuka 22, aki jobban akarja, mint én :) Külsőre és tulajdonságokat nézve is idősebbnek néz ki a koránál, meg nem mondaná róla senki, hogy még nincs 23, 19 évesen ő kérte meg a kezem, és el is vett, úgy tűnik, ritka komoly fiút küldött nekem az ég.

Ezért is szeretnénk, amit az utolsó válaszoló is írt, mert fogyóban van a magyar, pótolni kell ;)

Azóta úgy döntöttünk, tényleg belevágunk, remélem, nemsoká család lehetünk.

2011. febr. 10. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!