Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az a hazugság/füllentés...

Mennyi az a hazugság/füllentés egy párkapcsolatban amennyi még úgymond belefér?

Figyelt kérdés

Én nagyon ki vagyok élezve ezekre, és megvisel mikor nekem hazudnak, nem mondanak el. Általában apróságokról van szó, de nekem rossz!!!


Párom szerint túlreagálom, és : Most akkor minden mozzanatomról be kell számolni???


Mi fér bele, mi nem?


Pár válasz után leírom nálunk mik vannak mostanság.


2011. febr. 8. 09:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
"mindennek oka van" akart lenni
2011. febr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a férfiakkal az a baj, hogy nem tulajdonítanak akkora jelentőséget a kimondott szavaknak, mint a nők.

Egy nőnél a beszéd az élet fő alkotóeleme. Tudományosan bizonyított hogy egy nő sokkal de sokkal többet beszél egy nap mint egy férfi.

Ebből adódóan - szerintem - amikor egy férfi megigér valamit, azt nem tekinti valós igéretnek. Egy férfinél a soha nem azt jelenti, hogy soha az életben, hanem csak egy szó.

Biztos vannak kivételek, de szerintem ezzel magyarázható az, hogy egy amúgy rendes, jóravaló férfi, aki szereti a családját belekerül ilyen hazugság helyzetekbe.


A másik dolog pedig, a konfliktuskerülés. Ez nőben is és férfiban is meg van. Ebbe tartozik sok "kegyes hazugság" amiket már említettek előttem. Vannak emberek, akikben ez annyira erős - például azért mert kiskorában állandóan csak veszekedést látott otthon - hogy bármit megtenne az elkerüléséért. Akár hazudna is. Akár nagyot is.


Minden ember meggondolhatja magát, és azért mert egyszer azt mondta a férjed, hogy nem fog regisztrálni a honlapra még most akarhat.

2011. febr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A 09:33-nak adok igazat. Én is ilyen vagyok.Én úgy vagyok vele, hogy egy igazi egész életre szóló kapcsolatban nincs hely semmi féle hazugságnak, hisz az őszinteség bizonyítja h. mennyire tisztelem a másikat és mennyire bízok benne.Egyszerűen nem kell olyat csinálni ami miatt hazudni kellene, illetve ha valaki fél h. olyat tett ami miatt hazudni kell(pl. elfelejtett valamit),akkor ott már gond van, hisz egy ilyen apróság miatt hazudni, az már azt jelenti, h. vagy nem bízik meg a másikban, vagy tudja ha másik erre az apróságra is úgy reagál, h.akkor inkább a békesség.Én még egy megcsalásnál is úgy vagyok,h. inkább már atz elején beszéljük meg ha úgy érezzük gond van, h. ne jusson el a kapcsolat a megcsalásik, de ha már megtörtént akkor azt meg kell beszélni h. miért is történt.Senki nem akar hazugságban élni.Persze van, h. apárom nem mond el mindent,mert elfelejti, vagy ő nem tekinti fontosnak, vagy van h. fülent, és persze h. ilyenkor kicsit rosszul esik,de nem az amit füllentett, hanem az h. nem mondott igazat.De persze ezekből nem csinálok nagy vitát, csak megmodnom, h. ez most nem volt szép...Én sose azért haragszom amit el akar titkolni, hanem ha hazudnak.Mert nem tisztelnek meg vagy nem bíznak bennem, h. meg lehet velem beszélni.Persze én is szoktam füllenteni, ha bajom van és én azt mondom semmi bajom,de ez főleg azért van,mert ezerszer elmondtam a bajom,mert kierőszakolja belőlem, miközben utána veszekedés lesz, h. már megint ez a bajod stb.Ilyen esetben persze h. nehéz őszintén elmondani ha bánt valami. De ezt is megpróbáljuk megbeszélni legközelebb.
2011. febr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A hazugság nem fér bele egy kapcsolatba, de az, hogy nem mond mindent el, még igen - kivéve, ha olyasmit hallgat el, ami lényeges lenne a kapcsolat szempoltjából. Ha pl. rendszeresen találkozgat valakivel, azt nem szabad elhallgatnia, ha csak olyasmit eszik, olvas, stb, ami NEKEM nem teszik, az belefér.
2011. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem se férnek bele a hazugságok egy kapcsolatba, még ha "kegyes hazugságok" is! Persze mindenkivel előfordul, hogy a békesség kedvéért próbálja a valóságot egy kicsit elferdíteni, de ha a felek megbíznak egymásban, nem tesznek ilyet! Mi 6 éve vagyunk együtt, nálunk is előfordult, hogy a párom füllentett, nem azért, mert bántani akart, csak nem akarta, hogy megbántson a teljes igazsággal.Persze mindig kiderült az igazság, és abból volt veszekedés. Most már elmondunk mindent egymásnak, hisz bízunk egymásban, és még ha rosszul is esik amik hallok, megköszönöm az őszinteségét, és higgadtan megbeszéljük a dolgot! Azóta nincs egy csepp veszekedés sem, sokkal jobban odafigyelünk a másikra és teljesen elmélyült a kapcsolatunk. (pedig előtte sem volt felszínes, nagyon szeretjük egymást) Az egyik előttem szólónak: nem sem esik jól, ha a párom a kolléganőivel beszélget, sőt múltkor egy ideig együtt jöttek hazafelé, mert egy irányba tartottak, de nem hisztizek rajta! Persze hogy nem esik jól, hisz "potenciális vetélytárs",(a nap nagy részét együtt töltitek velük, kolléganőkkel, ők sosem kócosak, sosem paprikás krumpli szagúak, az öltözetük mindig makulátlan és tiszta...stb, míg egy több gyerekes háziasszony, bizony nem mindig olyan, minta most lépett volna ki szépségszalonból!) De hazajön és elmeséli, én mosolyogva, viccesen megjegyzem:"persze, egy felé volt dolgotok mi?" És odamegyek megsimogatom és adok neki egy csókot! Ilyenkor ő elneveti magát és amikor rám néz látom a végtelen imádatot amit irántam érez :) és a vége az, hogy elmeséli miről beszélgettek, mit hallott és ez nekem már nagyon jól esik! Én nem hisztizek, nem csapok féltékenységi jelenetet, ő pedig bátran elmesélheti/elmeséli még a szaftos részleteket is! :) A hazugsághoz mindig két ember kell! Vagy azért hazudnak az emberek egymásnak, mert tudják, hogy abból a másik veszekedést szít, féltékenységi jelenetet rendez,vagy elkerülhetetlen a kiselőadás (amivel szintén az előttem szóló érvelt), és hát jobb a békesség, vagy ténylegesen hibázott (megcsalta, elfelejtette..) és nem akar veszekedni. Ha a másik fél le tudja helyesen reagálni az igazságot, és még ha fáj is, értékeljük azt, nem lesz szükség több hazugságra! Sajnos az esetek többségében úgy érzem, hogy a nők hibáznak és kényszerítik hazugságokba a párjukat, pont azokkal hogy már abból veszekedés keveredik, ha valamit elfelejt a boltból a másik( és akkor mi van? A másik még soha nem felejtett el semmit??), vagy a kolléganőjével beszélget.... ( Már bocsánat, de mi nők sem csak nőneműekkel beszélgetünk, ez tök természetes, és nem kell rajta fölöslegesen veszekedni! ) Bízzunk a másikban már ennyire! És az igazság a másik felé alapvető tisztelet és bizalom kimutatása! Csak sajnos nem mindenki tudja elviselni ha őszinte vele az ember!


Így kedves kérdező, nehéz erre jól válaszolni!Nem tudhatom, csak egy feltételezés és lehet hogy nincs igazam!Kérlek ne vedd magadra ha nem így van,de ha minden apróságon megsértődsz, durcáskodsz esetleg még veszekszel is,lehet hogy nem adtál másik lehetőséget a párodnak! Az ember igényi változhatnak, amit soha nem ettem meg, lehet, hogy holnap már a kedvenc ételem lesz. Lehet hogy eddig nem tetszett neki az az oldal, aztán többet megtudott róla és gondolta kipróbálja. Az hogy te képed nem került fel, még nem kell letámadni. Az én párom egyik oldalán sincs rólam kép, csak a gyerekeinkről,és még eddig nem gondoltam rá, hogy ezért számon kéne kérnem. Mikor megszülettek a gyerekeink az én oldalamon lettek kitéve, a párom pedig kiírta, hogy a friss képeket a párja oldalán megtekintheti minden érdeklődő és a nevemet is mellékelte! Persze mi elvárnánk, hogy minden tettükben megnyilatkozzon, hogy ő csak miértünk él, de azért mert ő nem úgy szeret, ahogy te azt elvárnád még nem biztos hogy nem szeret szíve minden szeretetével! :) Bizonyítsd be, hogy nem lesz abból családi háború, ha elmondja, hogy hibázott, vagy elfelejtett valamit vagy meggondolta magát, vagy egyszerűen beült a haverokkal egy kicsit valahová! :) Nekem sikerült ezt a bizalmat megadni, nem volt mindig könnyű, de ha azt szeretném, hogy ne legyenek "kegyes hazugságok" akkor ennyit én is megtehetek!


Bocs a hosszú válaszért, de ezt nem lehet annyival lerendezni, hogy: semennyi sem fér bele! Hisz minden két emberen múlik! :) Sok sikert a kapcsolatodban, és sok boldogságot! Kívánom sikerüljön ezeket a problémákat megoldanotok! :)


30/N

2011. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!