Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszéljek anyummal? (Kérdésed...

Beszéljek anyummal? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve vagyok vegetáriánus és anyum ezt tiszteletben is tartja,és például a nagymamám volt hogy az én ennivalómba húst csempészett de anyum azt mondta hogy ő sose tenne ilyet mert tudja hogy később nem bíznék benne.pár napja ebéd előtt megkérdeztem hogy miben sütötte a krumplit és azt mondta hogy olajban,ettem belőle és hát nem olyan íze volt ami olajban sült,később amikor már kihűlt a serpenyő amiben csinálta,zsír volt benne,ugye addig nem látszott mert meg volt olvadva,eléggé csalódtam benne.Szerintetek beszéljek vele?
2011. febr. 8. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem véletlen volt és hagyd rá, ha ki akart volna cseszni veled, azt nem így kezdi.
2011. febr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Egyik barátnőm 15 éves kora óta vega és amióta nem eszik húst mindig saját magára főz. Ennek már lassan 10 éve (igazán jó háziasszony is lett belőle, emiatt). Nehogy már anyukádnak kelljen még arra is figyelnie, hogy neked külön főzőcskézzen...
2011. febr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi használunk olyan fritőzolajat, ami kihűlve megalvad, mert olcsóbb, mint az üveges olajok. Ettől még nem lesz állati zsiradék. Nyugodtan beszéljétek meg, ha pedig elégedetlen leszel a beszélgetés eredményével, főzz ezentúl magadra!
2011. febr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Többnyire magamra főzök!Krumplit nem csak én eszem hanem mindenki a családban.
2011. febr. 8. 12:22
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam hogy ki akar velem cseszni.Egyébként 15 vagyok.
2011. febr. 8. 12:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is vegetáriánus vagyok, 12 éves koromtól. Azóta magamra főzök, attól fügetlenül a páromnak akármilyen húsos kaját megfőzök. 23/L
2011. febr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát ez szerintem undorító, eleve, hogy a francba lehet zsírban sütni? :( Őszintén szólva a zsír az, aminek a szagától képes vagyok félóráig rókázni. Egyszer mikor még kicsi voltam anyukám megkért, hogy kenjem ki zsírral a tepsit, amiben sütit akart sütni, hát már majdnem a folyamat közben odahánytam, de kibírtam, hogy csak utána.. mondanom sem kell, a sütiből nem ettem, mert annak is gusztustalan zsírszagú volt az alja. Na nálunk azóta nem süt/főz senki semmit zsírban, de a ilyesmi, hogy a fritőzbe zsírt borítsanak soha nem is jutott eszükbe a szüleimnek...

Amúgy szerintem beszélj vele. Ha van egy vega gyermeke is, nem kellene ilyesmiről csak úgy megfeledkeznie, legalábbis engem nagyon megbántana vele. Másrészt ha szándékosan tette, akkor kaja terén soha többet nem bíznék meg benne.

22/N, 9 éve vega.

2011. febr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sztem csak "jót akart" neked... az ő korukban nem volt gyakori vagy divat a vegetarianizmus, és vmiért azt hiszik, hogy nem leszel majd erős meg egészséges, ha nem eszel húst, ezért csempészi bele a kajába... vagy az is lehet, hogy feledékeny (mármint a zsíros-olajos témára, ha tényleg zsírral történt). Ha magara is főzöl, csak néha mentek nagyitokhoz, akkor sztem beszélj anyuddal... mert gondolom, itt az a fő probléma, hogy megsértenétek nagyidat, ha nem ennél az ő főztjéből, viszont... itt vannak az általad leírtak. Sztem ha anyukád megmondja neki, hogy szeretitek, de ha megpróbál kijátszani, és olyan kaját "lenyomni a torkodon"/"rádtukmálni", amit te nem szeretnél, akkor inkább viszel magaddal saját ételt... sztem ekkor belátná, hogy mi a fontosabb, a hús, vagy a családi békesség :).
2011. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!