Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagálom? Annyira megbántot...

Túlreagálom? Annyira megbántott! Bővebben lent

Figyelt kérdés
A (állítólagos) legjobb barátnőm (legyen mondjuk Lili) nagyon megbántott. Testvérével találkoztunk a suliban. Nagyobb nála. És Lilit elkezdte lep**ni, leku***ni. Én meg amikor elmentünk, megkérdeztem, na de hát ez mégis hogy lehet, én ilyet ki nem ejtenék a számon a tesómra. Erre azt mondta, hogy ők nem úgy nőttek fel, mint mi, a szüleik nem nézték minden kívánságukat, nem voltak elkényeztetve, nem voltak milliomosok, nem volt külön szobájuk, mint nekünk. Na hát én ekkor úgy megsértődtem, mint még talán soha. Egy az: Nem vagyunk gazdagok. Másrészt pedig nekünk sem volt a tesóval külön szobánk, ráadásul a szüleink mindig messze álltak az elkényeztetéstől. Ráadásul 1-2 évig olyan is volt, hogy egyik szülőm sem dolgozott. Most is kb én vagyok az egyetlen az osztályból, aki nem márkás cuccokban jár, és smink helyett inkább foci- vagy kosárlabdát vesz. De engem ez úgy megbántott. Én reagálom túl? Mert már nemtudom. Tényleg csak én fogom fel ezt így?
2011. febr. 8. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
az ilyenek nem RÓLAD SZÓLNAK, hanem NEKED, hogy mennyire nem is ismer téged/titeket, így tehát magát égette be (szerintem)
2011. febr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az ő neveltetésük megtette hatását, amikor ilyeneket mond valaki akkor a saját konfliktusait vetíti ki másra. A viselkedése őt minősíti. Én a helyedben nem venném figyelembe.
2011. febr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy rád írta szerintem csak mondta hogy hát ő nem olyan családban nőtt fel. mint pl az aki elvan kényeztetve bla bla
2011. febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne sértődj meg,mert nem te csináltál rosszat.Persze ő sem tehet arról amilyen,hisz valszeg így nevelték,na ez meg egy kibúvó, h. kitaláljon vmi kifogást h. ő milyen,de ezek szerint tudna rajta változtatni ha ilyen dumát kitalál, csak nem akar.Mert különben mást válaszolt volna neked, pl. olyat h. azt hitte ez a normális vagy őt nem zavarja stb.De nem egy konkrét okot,ami kifogásnak is rossz.

Amúgy szerintem pont akik le vannak kényeztetve ők viselkednek így ahogyan ő.Szóval neked nincs okod megsértődni,mert nem te hibáztál, inkább neki kellene, h. ilyen hülyeségeket beszél.

2011. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem Ő bántott meg, Te sértődtél be. Csak nézőpont kérdése.


Teljesen mindegy, hogy egy másik ember mit gondol rólam. Ha igaza van, az is tud fájni, ha téved az is tud fájni. NEKEM. Mert ez az érzés, hogy fáj, bennem van. Ő a szavaival, bármilyen bántók is azok, nem tud valós hatást kifejteni rám. Ahhoz ÉN kellek. Ha nekem van valami problémám, egy be nem gyógyult lelki seb, amire Ő rátapint egy mondatával, akkor az nekem fájni fog. De azt a sebet eleve nem Ő okozta. Az ott volt már előtte. Ha pedig begyógyítgatom az ilyen lelki sebeimet, akkor egyre kevésbé fog fájni, bármit is mondanak nekem. Legfeljebb elgondolkodok majd azon, hogy vajon az illető miért mondta ezt? Miből gondolja, amit gondol? Mi lehet az Ő problémája?


Épp tegnap valaki egy vita hevében azt mondta rám: "majom". Egy pillanatig majdnem felhúztam magam rajta, de aztán mégse. ;)

2011. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom hány évesek lehettek, de az hogy ki hogy beszél a testvérével nem azon múlik kinek volt külön szobája és gazdag szülei! A barátnődből nézem ki inkább, hogy elkényeztetett, akinek megengedték a szülei, hogy így beszéljen a testvérével. Én úgy töröltem volna szájon bármelyik gyerekemet, ha ilyet mondana a testvérére, hogy utána nem kellett volna fogszabályzóra költeni. Három gyermekem van,és a legkisebb összetűzésnél felhívom a figyelmüket, hogy nekik összetartani és szeretni kell egymást! A legnagyobb fiamnak azt is el szoktam mondani, hogy a testvért azért kell megbecsülni és szeretni, mert ha a szülei meghalnak, akkor sem lesz/marad egyedül a világban és a testvér egy hatalmas kincs!


Bár az én szüleim nem így neveltek minket sajnos, az én testvéreim nagyon el vannak kényeztetve! Amikor 7 évvel ezelőtt a húgom torka szakadtából kiabálta, hogy gyűlöl engem és elkapta a torkomat, úgy hogy az apám szedte le rólam, még velem kiabáltak, hogy most nézd meg mit tettél? ( megkértem a húgomat, hogy ő is segíthetne a házimunkában, pl néha elmosogathatna, vagy összepakolhatna). Tehát amit a barátnőd csinál pont az elkényeztetett,nekem mindent szabad kategóriába tartozik! Ráadásul amiket a te fejedhez vágott abból is csak az derül ki, hogy mennyire önző, korlátolt, csak ő létezik és mindenki azért van, hogy ő körülötte ugráljon. Még ha igaz is lenne amit mondott, egy barátnő sosem vágná ezt a fejedhez! Szerintem keress olyan barátnőt, akibe több együttérzés szorult és nem ennyire önző!


30/N

2011. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez a Legyenmondjuk Lili nem barátnőd. Egy barátnőnek meg lehet, sőt meg kell mondani, ha helytelenül viselkedik. Ha

nem tűri és nem fogadja el, hanem gonoszkodik,és sérteget, akkor másik barát után kell nézni.

Nem reagáltad túl, természetes és emberi, ahogy fogadtad.

2011. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Bírom, amikor vki a rossz modorát azal magyarázza, hogy csóró... sztem a bnőd hülye, tapló és folyton bűnbakot keres. A jó nevelés nem pénz kérdése, és csak irigykedik a ti viszonylag jómódotokra... ezt sztem mondd meg neki...
2011. febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, túlreagálod. Nem bántott meg senki. Ő csak megvédte tőled a családját, meg a tesóját. Igaz, a tesó bántotta őt, de ő mégis megvédte, hiszen a tesója. Vagy legalábbis meg akarta védeni.

Ő sértésnek vette, hogy te megszóltad a tesóját, azt mondtad,"én ilyet ki nem ejtenék a számon", ő ezt úgy fogta fel, mintha te a saját neveltetésedet különbnek tartanád.


Most olyat mondok, ami nehezen érthető, olvasd el többször: A megsértődések abból vannak, hogy nekem belül van egy negatív tév(vagy nem tév) eszme magamról (pl. a családom szegényebb alantasabb, mint a tiéd) és ettől a magamat leértékelő eszmétől mindent sértőnek érzek, amiről azt képzelhetem, hogy egyetért velem. Szóval igazolja az ő mondatával, hogy az én családom valóban nem olyan jó.

Tehát: te nem bántottad meg őt, de ő úgy érezte, hogy megbántottad. Ezért visszabántott.

Neked viszont fogalmad sincs róla, hogy megbántottad őt, ezért a visszabántást megbántásnak vetted. Ezért megsértődtél.

Próbáld beleélni magad a helyzetbe, próbáld kielemezni az egészet. Ha ez sikerül, kifejleszthetsz magadban egy olyan lelki intelligenciát, ami minden családi, baráti, vagy párkapcsolatban segítségedre lesz. És kezdeményezd a kibékülést.

2011. febr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!