Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Korai 3 hónapos kapcsolatban...

Korai 3 hónapos kapcsolatban már házat, gyereket tervezni?

Figyelt kérdés

3 hónapja vagyunk együtt a párommal. Szeretjük egymást és tudjuk mind a ketten hogy mit akarunk, házat, családot, gyereket. Én 22 vagyok ő 28. Előző kapcsolatainkban az volt a baj hogy a párjainkkal nem lehetett tervezni,megcsaltak minket, kihasználtak.

Nagyon egymásra találtunk és most itt a lehetőség hogy házat vegyünk. Nem most rögtön, hanem 2-3 hónapon belül. Szeretnénk, de bennem megfordult hogy vajon nem rontjuk e el ezzel, mármint azzal hogy korán lenne? Mi a véleményetek? Azt tudjuk hogy nem akarunk évekig járogatni, aztán majd esküvő, majd ház, majd gyerek... Mind a ketten ezekre a dolgokra vágyunk.

Sokat segítenétek ha leírnátok a véleményeiteket!!!

Köszönöm!

22L


2011. febr. 8. 17:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%

Én 9 hónap után mentem férjhez,mar 10 éve boldog házasságban élünk,van egy gyermekünk és úton a következő.

Mi is nagyon egymásra találtunk már az elején,terveztük is a közös életet,házépítést,gyerekeket,de még 3-4 évig vártunk ezekkel a dolgokkal,hogy a kapcsolatunk hova jut,miképpen alakul.Amikor már harmadik éve voltunk házasok,kellőképpen kiismertük egymást akkor vágtunk bele ezekbe a dolgokba.Nem tudom,hogy boldogok lennénk akkor is,ha hamarabb veszünk házat és évekkel előbb születik a gyermekünk,de én nem bántam meg,hogy azért vártunk pár évet.Ha teljesen biztos vagy magatokban,akkor tedd amit szeretnél/szeretnétek,kívánom hogy úgy sikerüljön minden ahogy elképzelitek.

2011. febr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a házvásárlás korai.


Én is így gondoltam 7 évvel ezelőtt amikor összejöttem azzal a férfivel akit életem szerelmének hittem.

Egy hónap után összeköltöztünk, nagy volt a szerelem, eljegyzés is volt, de a kapcsolat mégis véget ért 4 év után.


Azóta már férjhez mentem, de előtte 1 évig együtt laktam a férjemmel.

Így ismeri meg egymást igazán két ember.

2011. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
81%
3 hónap alatt azt sem tudod még milyen büdöseket tud fingani éjszakánként, szóval elég nagy ostobaság 3 hónap után hosszú távra tervezni. Főleg te jobban tennéd, ha még évekig "járogatnátok", mert legalább megismernéd a másikat.
2011. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
81%

3 hónapos kapcsolatban nagyon korai, mert a családnak nagyon erősnek kell lennie, a legnagyobb biztonságot kell nyújtania egy kicsi babának. Egy pici élet hatalmas felelősség, és nagyon próbára tesz egy kapcsolatot, így tényleg egy sokat próbált, erős kapcsolatban érdemes utódot vállalni.

Beszéljetek róla, hiszen az álmodozás, tervezgetés nagyon jót tesz a kapcsolatnak. :))

Pl. mi azt mondtuk a kapcsolatunk legelején, hogy lesz egyszer egy kisfiunk, ilyen-olyan, kék szemű, tavaszi születésű, így és így hívják majd...

Pontosan így alakult. Így hívják, tavaszi születésű, egészséges, nagy fiú... stb.

Várjatok pár évet, addig pedig tervezgessetek, így már később tudjátok, mire számíthattok a másik véleményénél.

:)))

Sok boldogságot!

2011. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
75%

Az én szüleim 2 hónapos ismeretség után összeházasodtak 62 éve. 60 évig éltek együtt, míg apukám meg nem halt.

Sokan 7 - 10 évi együttélés után is szétmennek.Ezt Nektek kell éreznetek és eldöntenetek. Sok boldogságot!

2011. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
41%

nem korai!! mi a 2.randink után költöztünk össze,6hó után volt az eljegyzés és 10 hó után az esküvő.

lassan 7 éve vagyunk együtt, 2 gyönyörű gyerekünk van


mi is az első pillanattól tudtuk h megtaláltuk az igazit



amit mindketten akartok és ráadásul egyidőben,azt igenis meg kell lépni!!!! :)))


sok szerencsét!

2011. febr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Van ilyen, és amúgy is lakva ismered meg a másikat, ha nem félsz amiatt, hogy esetleg, ha szakítás a vége, a házat el kell adni, akkor semmivel sem vállalsz nagyobb kockázatot, mint az, aki 3 év után teszi ezt.


Tényleg jó minden elkötelezettség nélkül kipróbálni egymást lakva.

Az olyan, mint hogy együtt vagy valakivel. Akár teherbe is eshetsz, de ez vagy idővel derül ki, mikor késik a mensesed, vagy csinálsz egy terhességi tesztet, és akkor biztos.

Te meg most abban a helyzetben vagy, aki még csak szerelmes lett valakibe, azaz" együtt volt valakivel", de még nem tudhatja, hogy ennek a kapcsolatnak van-e jövője, azaz "várandós-e". Te úgy vágsz bele, hogy nem csináltatsz terhességi tesztet, és még nem tudhatod, hogy késni fog-e, de már el is mész és bevásárolsz a kicsinek mindent, amire óvodás koráig szüksége lesz.

Attól még lehet, hogy lesz baba, de nem tudhatod, bár vannak olyan anyukák, akik egyszerűen...tudják, azonnal, és nem tévednek. :)

De olyan is van, hogy úgy érzik, és mégsem..., aztán ott az a sok kacat, meg babacucc, amit nézni is fáj, mert beleélték magukat, meg hát sokba is került, csak jobb lett volna egy tesztet venni anno...

2011. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
16%

azért vicces, hogy aki azt írja, hogy nem korai le van pontozva. vajon kik pontozzák le őket? biztosan a kiégett szerencsétlen szinglik, akik nem találták meg az igazit.

nem korai, főleg hogy 2-3hónap múlva lenne, legalább jobban megismeritek egymást, olyan mintha albérletbe költöznétek, csak itt nem kell fizetni bérleti díjat. gondolom a gyerekekkel még várnátok azért. de a házvásárlás szerintem teljesen oké, főleg ha megtehetitek.

2011. febr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Babát csak akkor szeretnénk majd, ha már teljesen berendezkedtünk és gyűjtöttünk egy kis pénzt, meg persze esküvő után, vagy úgy összehozni hogy még ne legyen nagy pocakom az esküvőn. Év végére gondoltuk nekiállni próbálkozni, persze lehet hogy ez majd elhúzódik vagy esetleg elöbb jön. Én senkit nem pontoztam le, minden választ "helyesként" pontoztam mert bár rossz amikor leírják hogy korai, mégis jó a válaszuk mert őszinte.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2011. febr. 8. 18:39
 20/29 anonim ***** válasza:
tudom, hogy nem te pontoztad le a többieket, nem is rád céloztam..:)
2011. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!