Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Korai 3 hónapos kapcsolatban...

Korai 3 hónapos kapcsolatban már házat, gyereket tervezni?

Figyelt kérdés

3 hónapja vagyunk együtt a párommal. Szeretjük egymást és tudjuk mind a ketten hogy mit akarunk, házat, családot, gyereket. Én 22 vagyok ő 28. Előző kapcsolatainkban az volt a baj hogy a párjainkkal nem lehetett tervezni,megcsaltak minket, kihasználtak.

Nagyon egymásra találtunk és most itt a lehetőség hogy házat vegyünk. Nem most rögtön, hanem 2-3 hónapon belül. Szeretnénk, de bennem megfordult hogy vajon nem rontjuk e el ezzel, mármint azzal hogy korán lenne? Mi a véleményetek? Azt tudjuk hogy nem akarunk évekig járogatni, aztán majd esküvő, majd ház, majd gyerek... Mind a ketten ezekre a dolgokra vágyunk.

Sokat segítenétek ha leírnátok a véleményeiteket!!!

Köszönöm!

22L


2011. febr. 8. 17:38
1 2 3
 21/29 xStefix ***** válasza:
84%

És mi lesz, ha lemennek a korai nagy tervek? Házvásárlás, esküvő, gyerek, beng beng beng. Ez így nagyon izgalmas, peregnek a dolgok. És utána, hogyan tovább?

A gyerkőc alapjaiban változtatja meg az ember életét, ezt én is tudom ma már. - Ha ti addigra esetleg még azt sem fogjátok biztosan tudni, hogy egymással hogy álltok (mert ehhez pár hónap szerintem nem elég), vajon lesz elég alapotok ahhoz, hogy még egy másik életet is magatokra vegyetek?

Aztán pedig jönnek majd a "szürke" hétköznapok; amik ellen persze lehet és kell is küzdeni, de akkor is vannak időnként. Biztos, hogy ezt az időszakot is ilyen jól viselitek majd, akkor már hármasban?

A férj-feleség-állapot, a szülőség, a család olyan új szerepek felvételét és megtanulását jelenti, amiket (jó esetben) nem lehet(ne) hirtelen megindulásra alapozni.

Az, hogy vannak közös terveitek, nagyon jó dolog - de az sokkal fontosabb, hogy ezeket egyformán is akarjátok elérni?

Mindezek nem kritikák akarnak lenni, inkább elgondolkodtató kérdésnek szántam önmagad felé.


Én is épp 28 vagyok és nincs túl sok tapasztalatom a párkapcsolatokban, de azt már nekem is volt módom megtanulni az elmúlt 10 évben, hogy csak szerelemből nem feltételnül jó dolog házasodni. A szerelem, a nagy érzések általában elmúlnak, de legalábbis halványodnak - de 3 hónap után még bőven benne vagytok ezekben, a lila felhőben. És ilyenkor csak szerencsés keveseknek adatik meg, hogy kellően objektívak tudjanak lenni.


Én a helyetekben legalább addig várnék még, amíg kicsit lenyugodtok, higgadtabban is át tudjátok látni a dolgokat. Nem mondom, hogy éveket kéne várni a nagy lépésekre, vagy teljesen megvárni, amíg elmúlik a szerelem; de nem célszerű túl nagy kockázatot bevállalni rögtön az elején - pláne úgy, hogy esetleg a gyereketek is nyögni fogja majd.


Ugyanakkor a legjobbakat kívánom nektek. :)

2011. febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam, hogy azokban a kultúrákban, ahol még dívik az előre elrendezett házasság és a szülők választják ki egymásnak a párt, ott jobb a házasság. Mégpedig azért, mert a mi kultúránkban akkor házasodik az ember, amikor a legszerelmesebb, az tart egy darabig és attól a ponttól már csak hanyatlani tud. Viszont ha két "idegen" házasodik össze, ott már házasságon belül kell megismerni a másikat, tehát még nem érkezett el a csúcspont a szerelemben.
2011. febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Korai a nagy házat nem csak meg venni kell hanem fent is kell tartani, honnan tudod hogy a párod milyen ember nem erőszakos-e, iszogat-e, ismered a családját....

Örültség egy vadidegen emberrel adóságba verni magad.

2011. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

OFF


Szia xStefix! Nem is gondoltam, hogy ide is szoktál írni. :)

2011. febr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
75%

Mi 17 évesek voltunk, mikor összejöttünk, 2 hónap múlva már albérletben laktunk, suli mellett dolgoztunk, 4.hónapban terhes lettem, 18 évesen már szülők voltunk, és még mindig együtt vagyunk, pedig ennek már 16 éve.

Szerintem vágjatok bele nyugodtan.

2011. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Olyan jó volt a hasonlatom, remélem senki nem hitte, hogy tényleg babáról beszéltem!
2011. febr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Most olvastam végig, tényleg jó és szerintem lehet tudni mire gondolsz :)
2011. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 xStefix ***** válasza:

Nem szoktam, de ez a téma kiszúrta a szemem. :)


Zsuzsi, szerintem is jó a példa! Érződik, hogy te már gyakorló anyuka vagy (úgy emlékszem)... :)

2011. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 xStefix ***** válasza:

Az a fránya kisördög... Kíváncsi lennék, mondjuk 10 év múlva hol lesznek a mostani válaszadók, kinek milyen lesz a házassága vagy lesz-e. (Magamat is beleértve.)

Ha a jelenlegi statisztikákból indulunk ki... :S

2011. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!