Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet egy Édesanya ennyire...

Lehet egy Édesanya ennyire hímsoviniszta?

Figyelt kérdés

Anyukám hihetetlen... 3 gyerek van családban, Én-15, egy évvel idősebb, és egy egy évvel fiatalabb fiútestérem. Semmit nem csinálnak, én kell takarítsam a szobájukat, nekem kell vasalnom rájuk, szólni reggel hogy ne hagyják itthon az uzsit, stb. Havi 7-7ezer forint zsebpénzt kapnak, én nem kapok, mert "lány vagyok, nekem nincs szükségem rá" de van!! Normális ez? Minden nap 3x elmondja, hogy a nő arra való, hogy kiszolgálja az Urát!, erre nevel engem.

Apukánk már nem él, nem láthatom hogy ő ezt hogy viselné, de nem hiszem el hogy 2011ben lenne még olyan férfi aki ennyire felmosórongyként kezelné a feleségét.

Nem ehet vele beszélni, hajthatatlan, nem enged az elveiből, végig se tudok mondani egy gondolatot anélkül hogy ne kiabálnának fentről a tesóim hogy vigyek nekik kajáát, rendetlenség van a szobájukban, stb...


2011. febr. 8. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos vannak most is olyan emberek, akik így kezelik a feleségüket. Viszont csak azt lehet, aki hagyja.

A mostani helyzeted nagyon nehéz, nem tudom ennyi idősen mit kezdhetnél vele, de a jövőben, a felnőtt életedben semmi esetre se hagyd magad ennyire kihasználni. Egy párkapcsolat legyen egyenrangú, megegyezésen alapuló.

Manapság, mivel a nők is munkát vállalnak a többi feladat mellé, már egyáltalán nem dolga, hogy kiszolgálja az urát. Kitartást.

2011. febr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos vanank még ilyenek, mivel sok embert erre neveltek a szülei. Azt gondolom,hogy ne hagyd ezt, a nő nem egy tárgy és nem is rabszolga, ráadásul ha ez így megy a tesóid is így fognak majd bánni a feleségükkel, barátnőjükkel. Ne hidd el amit anyukád mond ezzel a témával kapcsolatban, tesóid után ne takaríts és ne is vigyél fel nekik rendszeresen, "kötelességből" kaját, persze ha néha megkérnek az más dolog. Egy idő után anyukád is elfogadja majd, hogy neked mások az elveid, és próbálj meg vele leülni, lehet egy kicsit erőszakosabb, ha máshogy nem megy és mond meg neki,hogy ezzel nem visz jó írányba senkit. Nem is tudom anyukád,hogy gondolja ezt, de nem tehet róla mert valószínűleg ezt nevelték belé.Sok szerencsét!


U.i.: Ez a dolog,hogy a nő főz, most, takarít, neveli a gyereket akkor alakult ki amikor a nőnek semmi egyéb dolga nem volt, mert amíg az "ura" elment vadászni, neki nem lehetett. Csak éppen az változott meg,hogy mostmár a nő is dolgozik és mellette elvárják tőle továbbra is ezeket, magyarul ebből az következik,hogy meg kell osztani a munkát. A férfi is felemelheti a koszos tányért SŐT! akár el is moshatja netalántán. További szép napot!(:

2011. febr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Te Atya Úr Isten....

Hát én már rég felakasztottam volna magam, vagy felvágom az ereimet vagy nem tudom:D

Komolyan...irigyellek, hogy még tűröd. Én valakit már tuti kinyírtam volna, ha így bánnak velem:D:S

Vagy diliházban végzem vagy nem is tudom.

Anyád nem normális már bocs...

Hálát adok az égnek, hogy nem így lettem nevelve -.-

Komolyan, inkább legyek én vagy a gyerekem is inkább legyen egy kicsit elzüllött, minthogy arra tanítsam, hogy kell mások seggét nyalni.

Ez nagyon gáz.

Nem tudsz koleszba menni egy másik iskolába vagy valami??

Gyorsan szabadulj ki onnan. Nagyon gyorsan.

2011. febr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem könnyű, mert függsz az anyukádtól. De, ha független leszel, tedd az ellenkezőjét. Ezt csinálta a barátnőm is. Ő is cseléd volt, s megmondta a pasijának a kapcsolatuk elején, hogy a gyerekén kívül senkit ne szolgál ki. S a férfi elfogadta, s jól megvannak.

Én csak annyit mondanék az anyámak, hogy a testvéreim szellemi vagy testi fogyatékosok-e, hogy nem képesek arra, amire Te. Mert akkor megérted, hogy ki kell szolgáld. Mellesleg így teszi tönkre a gyerekeit ( Te szerencsésebb vagy, mert nem leszel soha ráutalva senkire, mert mindent meg fogsz tudni csinálni), viszont a fiú testvéreid mindig rá lesznek utalva egy nőre, s ez megalázó, papucsok, szerencsétlenek lesznek, s egy modernebb nő két lábbal fogja kirugni őket. Két fiam van, a nagyobbik 3 éves, de már hajtogatja a ruháit, s helyére teszi, összepakol a szobájában, letöröli az asztalát, s velem szokott főzni (na nem keveri a forró ételt). Mindent meg fogok tanítani Nekik, nekik is jobb lesz, s én se leszek a család rabszolgája. A férjem is be szokott segíteni, mert neki is jobb egy vidám feleség, s nem egy lerobbant,, agyonhajszolt megkeseredett nő. S én ezért nagyon megbecsülöm, tisztelem és szeretem.

2011. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Jesszusom!!!!

Bocsi, hogy ezt mondom, de anyád nem normális!

Na, az ilyen nők nevelik a boldogtalan feleségek férjeit!

Szerintem beszélj egy gyermekvédelmissel (vagy hogy hívják mostanában - Gyámügyes) mert ráadásul amit veled csinálnak az tűrhetetlen! Nem patriarchális társadalomban élünk, nem is rabszolgatartóban. Nincs esetleg egy felnőtt ismerősöd akiben megbízol? Neki elmondhatnád a problémádat, hátha tud segíteni jótanácsokkal.

Háááát, kitartás Neked, légy erős! És ne hagyd magad! Szépen lassan építsd le őket - gyorsan nem fog menni sajnos!

2011. febr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem.

Tanulj,aztán lépj le.ÁMEN:)

2011. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem lenne ezzel semmi gond ha mellé a fiúk meg úgy lennének nevelve hogy legyenek hálásak azért hogy kiszolgálják őket, és segítsenek ahol tudnak, ne természetesenk vegyék ha vasalsz hanem ajándéknak.


És mellé még azt is tanítaná hogy a férfinek boldoggá kell tenni a nőt és mindent megtenni azért hogy a nő anyagi/testi/lelki biztonságáról gondoskodjon.


De sajnos itt nem ez a helyzet, az meg hogy nem kapsz pénzt az agyrém

2011. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

:/

köszi mindenkinek a választ, sokáig nem is gondolkodtam ilyenen, de mostmár azért világosan látom hogy ez így egyáltalán nem normális. Változtatni sajnos nem tudok rajta :/

és most kell menjek aludni, hiszen "a lánynak" csak napi 2 óra net "jár", míg a gyerekeknek (azaz a fiúk...) amennyit akarnak :)

megszoktam :/

2011. febr. 8. 22:35
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen lányok menekülnek házasságba rabszolgának sajnos...Te ne csináld...
2011. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van, akibe ezt nevelik bele, nem is olyan régen még az általánosan elfogadott nézet volt, hogy a nőnek otthon a helye a konyhában, lazítani nem lazíthat, nem dönthet semmilyen pénzügyben, saját pénze nem lehet blablabla. Sőt még értelmiségieknél is így van még mindig, jó, persze, nem ennyire sarkosan és durván, de igen. Én ebből azt látom itthon, hogy öcsémnek egy szalmaszálat sem kell keresztbe tennie itthon, nekem meg akkor is kell csinálnom a házimunkát, mikor majd' meggebedek a tanulásban, merthogy az női dolog... meghogy az ő tanulását és eredményeit jobban megbecsülik, mint az enyémet. Ja meg hogy ő szinte bárhogy beszélhet anyáékkal, kb. mintha a seggükből rántotta volna ki őket (kb. csak akkor szoktak rászólni, ha vmi tényleg nagyon csúnyát mond), én meg egyszer feljebb emelem a hangomat vagy szarkasztikusan válaszolok vissza vagy káromkodom egyet (gyakran nem is nekik, csak úgy magambnak, ha nem megy a gp vagy vmi), erre jön az, hogy egy lány így nem beszél...
2011. febr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!