Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az ha valaki...

Mit jelent az ha valaki főállású édesanya?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 15:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
32%
Hülye volt továbbtanulni, ezért szült 3 gyereket és a férje tartja el.
2011. okt. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
73%
(Én szerintem) azt, hogy nem dolgozik, hanem otthon van a gyerekeivel és mellette végzi a házimunkát.
2011. okt. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
És ezért pénzt is kap? Illetve támogatást?
2011. okt. 11. 15:57
 4/34 anonim ***** válasza:
76%

3 gyerekes anyuka, akinek az a munkája, hogy gyereket nevel.

Kap fizetést az államtól, de nem tudom, mennyit.

2011. okt. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit erős, amit az első írt. Én ismerek olyan nőt, aki két diplomával volt néhány évig főállású anya, mert egyszerűen nem volt más lehetőség. A legkisebb gyerek egy kicsit visszamaradottabb volt, és baromi sokat kellett vele foglalkozni ahhoz, h felzárkózzon a kortársaihoz, és munkalehetőség pedig egyébként sem volt. Szóval azért, mert neked savanyú a szőlő, ne általánosítsunk!

De valóban, 3 gyerek után lehet főállású anyának "menni". Anyagilag egyáltalán nem éri meg, de több idő marad valóban a gyerekekre.

2011. okt. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
85%

3 vagy több kiskorú gyermeket nevelő anya igényelheti (gyermekgondozási támogatás)

Mellette nem folgozhat heti 20 óránál többet és egy gyermek sem tölthet intézményben napi 5 óránál többet. a legkisebb gyermek 8 éveskoráig jár kb. 30 ezer forint

2011. okt. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Értem...csak azért voltam kiváncsi, mert nállunk (Romániában)nincs ilyen.
2011. okt. 11. 16:00
 8/34 anonim ***** válasza:
54%

Elso: nem biztos hogy igy kene degradalnod azokat az edesanyakat akik nem dolgoznak!!


kerdezo: azt jelenti hogy a nap 24 orajabol 25-t keszenletben vannak, egyedul csinalnak mindent a haztartasban, nevelik a gyereke(ket), beosztjak a sokszor keves penzt, es alig varjak hogy a parjuk is vegre hazaerjen, hogy mikor mar alszanak a gyerkek akkor vegre leuljon picit kifujni magat.

Jelenleg en is foallasu edesanya vagyok, es nem azert mert lusta voltam tovabbtanulni.... tanultam tovabb, nemzetkozi vizsgaim vannak, 3 nyelven beszelek, dolgoztam is par evig elotte, de az elet most ugy hozta, hogy otthon vagyok a kislanyommal. DE meg eletemben nem dolgoztam annyit mint ezalatt a masfel ev alatt. Sokan azt hiszik hogy ez semmi... pedig jobban el lehet faradni mint sok mas munkatol.

2011. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
32%
Szebben megfogalmazva a munkanélküli.
2011. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
84%
3 gyerek után, ha a legkisebb gyerek betölti e 3. életévét, de a legnagyobb még nincs 18, ha jól tudom, el lehet menni főállású anyának, amíg a legkisebb be nem tölti a 8-at. 28000 Ft-ot kapnak.Azért lehurrogni nem kell, mert aki normálisan neveli őket, főz, mos, takarít, tanul, külön órákra visz stb., azok igenis megérdemlik, mert nem kis munka.
2011. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!