Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám beleszól a párkapcsolato...

Anyám beleszól a párkapcsolatomba, vagyis próbálkozik, de ebből annyira elegem van. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Ott kezdődött, hogy összevesztem a szerlmemmel, és majdnem szakítottunk.

Azóta ezt hallgatom...én már túltettem magam rajta, a barátom, pedig nagyon megváltozott. 20 éves elmúltam.

De lassan 1 hónapja volt a vitánk, és én télleg le akarom zárnim, de anyám nem hagya...


2011. febr. 9. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki kerek-perec, hogy te nem szeretnél erről beszélni többet,mivel magadban te már lezártad ezt az egészet, és a legjobb belátásod szerint döntöttél. Mondd meg neki, hogy felnőtt ember vagy, már egyedül is tudod kezelni a párkapcsolataidat,s ha majd segítségre lesz szükséged,akkor mindenképpen megkérdezed a véleményét. Így biztosan meg fogja ő is érteni,s békén hagy.
2011. febr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért hozza fel újra meg újra a dolgot, mert nem szereti a barátodat, és szeretné ha szakítanátok. És így próbálja a "köztudatban" tartani a dolgot. Szánalmas...
2011. febr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Próbáltam, de nem érti...

Meg tegnap meg bedobta h nehogy idejöjjön pénteken mert h ő pihenni akar.

De az a vicc hogy mindent én csinálok itthon ő semmi házimunkát nem csinál..meg a barátom, nagyon ki se jön a szobámból pont ezekért...Nem tudom, hogy őt mibe zavarja mikor ez nekem plusz nem neki

2011. febr. 9. 11:33
 4/15 anonim ***** válasza:
12%

Ha ennyire önálló vagy, akkor költözz el saját lakásba/albérletbe, ott nem szól bele senki az életedbe.


Csak ugye ott nem is kapsz semmit készen. Ha az jó, hogy anyád eltart, akkor nehogy már te mondd meg, hogy mikor és mennyir szabad neki pihenni, és mikor zavarja egy idegen a lakásban.

2011. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Megint az okosok.....


Ha lenne munkám megtenném... de mivel még főiskolára járok, és hagyuk már ezt a költözz el című szöveget.

Könnyű ezzel vagdalózni, de gondljunk már bele abba hol kapnék én munkát egy érettségivel, amivel fen tudom magam tartani?

2011. febr. 9. 11:39
 6/15 anonim ***** válasza:
"Anya, ez az én életem, nekem kell élni! Te éld a magadét!" - ha nagyon őszinte vagyok, ezt mondanám. Persze, ha anyádnak nincs meg a maga élete (az enyémnek sincs sajnos, ismerem ezt a helyzetet), vagy az nagyon rossz, akkor ezen nagyon megsértődhet. Ha viszont nem vagy vele őszinte, akkor nagy eséllyel nem fogja egyhamar abbahagyni, és ebből még sok problémád származhat, nem csak a kapcsolatod mehet rá. Az, hogy felnősz, gyerekből felnőtté válsz, ilyenekkel jár. Van aki nem is vállalja fel...
2011. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Engem is idegesít, hogy mindenki jön ezzel a költözz el dumával. Nem midnenre az a megoldás. Ha meg lehetne oldani másképp is ezt a problémát, miért kéne elköltözzön, elhanyagolja az egyetemet( mert, ha olyan munkát akar, amiből meg is tud élni egyedül, bizony el kell hanyagolnia) és nyomorogjon egy szűkös, kis lyukban? Nem egyszerűbb megbeszélni megoldani a problámékat? Ébresztő nagyokosok...

Kérdező, próbálj nyugodtan, leülni és megbeszlni anyukáddal a helyezet, hallgassd meg az ő érveit is, és mondd el a tieidet.

2011. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Én irtam az elkötözést: mégpedig azért, mert a kérdezö (és általában az elvileg felnött gyerekek) úgy gondolják, hogy attól, hogy ök nagykorúak, nekik JOGAIK vannak, a szülöknek meg KÖTELESSÉGEIK. A szülönek igenis joga van ahhoz, hogy ha a lakásában nem akar idegent, akkor ezt megmondja a gyerekének. Én sem szeretném, ha a lakásomban egy IDEGEN lenne, ugyanis akkor már tekintettel kell rá lennem. Csak egy példa: ha hálóingben akarok a konyhába kimenni egy pohár vizért, ezt nem teszem meg, ha egy idegen férfi ott van, és miért kellene NEKEM a saját lakásomban csak azért kényelmetlenségeket vállani, mert a gyerekemnek éppen úgy jobb?

A kérdezö azt elfogadja, hogy az anyukánál lakik, eltartja, és emellett még azt is rá akarja kényszeriteni, hogy olyan valakit fogadjon a lakásban, aki neki nem szimpatikus - pedig ehhez az anyánk igenis joga van. Ha a kérdezönek nem tetszik, akkor vagy megpróbálja az életét önállóan rendezni, de akkor kapni se akarjon, vagy megpróbál alkalmazkodni, de olyan lehetöség is van, hogy ö menjen a barátjához - és akkor nincs semmi gond az anyukával.

2011. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én is vállaltam ezt anyámért...

Ő a válás után kb 3 hónappal utána összejött egy pasival, a férfi itt él.

És sem tudok kimenni a konyhába hálóingbe, nem tudok itthon lenni kényelmesen, és én is tekintettel vagyok az ő párjára, és ráadásul szóvá se tettem neki ezeket...

2011. febr. 9. 14:51
 10/15 A kérdező kommentje:
Vagy akkor most mondjam én is azt, hogy h menjen el innen egy kicsit, hogy kényelmesen legyek itthon 3 év után???
2011. febr. 9. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!