Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves fiú vagyok. Mindenki...

18 éves fiú vagyok. Mindenki ellenem van, és szerintük én vagyok a maradi, vagy épp rossz az értékrendem. Miért?

Figyelt kérdés

Szóval mindenki azzal jön nekem,hogy ez a XXI. század stb..

Szóval nem nagy dolog,hogyha valaki egy csókkal megcsalja a másikat,vagy épp flörtöl fiúkkal,vagy,smsben a babának nevezi egy fiú,közben,hogy mondja,mikor találkozzanak..

Mindegy,hogy ezeket egyesével vagy együtt vesszük,szerintem ez egy kapcsolatban nem azt jelenti,hogy aki ilyet tesz,az annyira nagyon szereti a másikat.

Én most ilyen helyzetben vagyok a barátnőmmel(tegnap írtam is ki egy kérdést ezzel kapcsolatban),és a szüleim,és akik tudnak erről 1-2 ismerős úgy gondolja,hogy én vagyok kocka,féltékeny,meg maradi,mert ezekkel a felsorolt dolgokkal nincs baj..Túlkellene lépnem rajta,nem pedig a hűséges szerelmest játszani..Ezt mondják.


Tényleg nekem kellene változnom?


18F


2011. febr. 9. 18:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

A csók az nagyon durva!

A "babám" becézés egyáltalán nem probléma, HA a mögötte lévő érzés baráti. Például a legjobb fiúbarátomnak (lány vagyok és 4 éve van párom) simán mondom, hogy drágám, szívem, és néha ő is mondja, hogy "Szia Baba!!", de nem vagyunk egymásba szerelmesek, és sose leszünk azok, ez egy tiszta barátság. Arra vigyázok, hogy amit viszont a szerelmemnek mondok: Maci, Kicsim, Szerelmem, stb., azokat SOHA ne mondjam a legjobb fiúbarátomnak...bár nem is érzek erre ingert soha :)

A flörtöléssel akkor kezdődik a probléma, mikor már azt ecsetelik egymásnak szóban, hogyan feküdnének le egymással, meg mit akarnak csinálni egymással, stb. Ez durva lenne, de ha csak arról van szó, hogy "Szép a szemed, jól áll ez a ruha", és erre a válasz, hogy "Jaj de cuki vagy, ugyan nem is igaz, olyan dagi vagyok" és mondjuk a fiú erre annyit mond, hogy "szerintem csini csaj vagy, nem vagy dagi!", akkor egyáltalán nem gáz. Ennyi szerintem mindenkinek kell egósimogatásból. Ez nem azt jelenti, hogy mással akarunk lenni, de jó érzés tudni, hogy ha akarnánk, megtehetnénk, tehát a szerelmünk nem csak azért tart szépnek, mert szerelmes és vak, hanem tényleg az is vagyok. Nekem ez egyfajta megerősítés még abban is, hogy a szerelmem milyennek lát, neki ugyanis nehezebb elhinnem, hogy nem csak a rózsaszín köd mondatja vele :D

2011. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Na ez egy olyan téma, hogy hogyha egyszer nekedd _rosszul esik_, akkor rosszul esik és kész, és én nem csinálnék szándékosan olyat, ami rosszul esik annak, akit szeretek.

Ez a konzervatív vagy liberális világnézettől teljesen független.

Van, aki hisz a nyitott kapcsolatokban, fogalmam sincs, hogy működhet-e, de hogy úgy nem működhet, hogy csak az egyik fél "nyitott", az biztos.

Mellesleg szerintem (és az eddigi válaszolók véleménye is ezt támasztja alá) azt igenis nagyon kevesen tudják elviselni, hogy a párjuk mással flörtöl, csókolózik, enyeleg.

Ja, és mivel a legtöbb ember nem viseli el az ilyesmit (ez az ösztönös, ha úgy tetszik, "normális"), ezért az a minimum, hogy mielőtt valaki ilyesmit csinál, alaposan megbeszéli ezt a párjával.

Nem tudom, szerintem nagyon jól kell ahhoz a partneredet ismerni, és nagyon biztosnak kell lenned a szeretetében, hogy el tudj képzelni ilyesmit a kapcsolatodban. És a kölcsönösség abszolút a minimum.

Az utolsónak az "egósimogatással" kapcsolatban igaza van, csakhogy más dolog lehalászni egy kis elismerést más pasiktól/lányoktól, és más dolog komolyabb flörtölésbe bocsátkozni. Ha erre lenne szükségem ahhoz, hogy szépnek érezzem magam, akkor elgondolkodnék, hogy vajon mi baj lehet az önértékelésemmel, és vajon a párommal tényleg eléggé értékeljük-e egymást. (Mert ha az ő elismerése annyira nem elég, hogy ilyen masszív, megcsalás kategóriás kavarásokba kell bocsátkoznom, hogy jó nőnek érezzem magam, akkor vagy nagyon súlyosan bebeszéltem magamnak, hogy nem vagyok vonzó, és ezért nem elég ennek ellensúlyozására egyetlen pasi rajongása, vagy igazából én magam nem tartom a saját partneremet igazán "nagy fogásnak", és ezért a véleménye sem elég ahhoz, hogy az önbizalmamat helyrerakja...).

Hogy aztán én mennyire vagyok normális, azt nem tudom megmondani. De hogy senkin nem parancsolhatja meg neked, hogy ne legyél féltékeny, ha egyszer az vagy, az is biztos.

2011. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%

Azért lehet abban valami, hogy túlreagálod a dolgokat.

Az, hogy valaki babám-nak kedvesemnek stb szólít valakit simán belefér, sőt még a múlt században is simán belefért. Jó esetben a pasik nem csak akkor dicsérik meg pl. egy nőt milyen csinos, ha akarnak is tőle valamit, vagy ő életük szerelme és ennek semmi köze sincs a megcsaláshoz. Beszélgettéssel sincs baj, amibe egy kevés flörtölés belefér. A csók határeset, nem mindegy, hogy egy ártalmatlan pusziről van szó vagy egy igazi csókról.

Ne értsd félre szerintem is fontos dolog a hűség, de nem kell ártalmatlan dolgokat túlreagálni és ha még a szüleid is ezt mondják akkor valószínűleg van benne valami.

2011. márc. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nálam már a másokkal való flörtölés sem férne bele, mert tudom, hogy több, mint valószínű, hogy itt nem áll meg a dolog. A csókolózás csak akkor, ha a nő színésznő és munkából csinálja, egyébként nem. Kikapós a csaj, az biztos, én már simán kirúgtam volna. Fáj, fáj, de az még jobban, ha ezt sokáig el kell viselni.
2011. márc. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Nem maradi gondolkodású vagy hanem normális. Nálam sem férnek bele az ilyen dolgok.


L/19

2011. márc. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem kellene változz ! Ez nem maradiság kérdése. Szerintem ez amiket csinál nem modern, hanem egyszerűen nem hűséges. Ja, ha nyitott házasság, kapcsolat fajta ő, akkor modernnek is hívhatnám. De te nem vagy az, szóval neked másik kapcsolat kellene szerintem. Ha ő olyan, meg egyáltalán ne akard megváltoztatni, biztos talász megfelelőt is ! Nyilvánvaló, hogy ezek nem a te értékrendjeid, szóval hiába jópofa, vagy csodaszép, ha egy másik nagy dolog meg nem egyezik a te elképzeléseiddel. Így van ez, így keresgél az ember, míg megtalálja az igazit !

Ja kicsit elmentem a kérdéstől, de arra is megkaptad a választ.

2011. márc. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
70%
Én ítam, hogy túlreagálod a dolgokat, de a többi válaszoló alapján úgy látszik a mai gyerekek ezt nem így gondolják. Ez azért elég szomorú összekeverni a hűséget és a 'nem beszélhetsz senkivel se rajtam kívül aki nem azonos nemű veled' hozzáállással. Pesze lehet idővel kinövik.
2011. márc. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Ameddig ő megszólja,ha rám köszön egy lány az utcán,addig én vágjak jópofát teljes mértékben a babázásra meg ezekre?



Soha nem mondtam hogy ne beszéljen másokkal,de akit 1-2 hónapja se ismer,ne mondja már neki,hogy baba..

2011. márc. 27. 20:37
 19/23 anonim ***** válasza:
A korszellemmel van a baj, nem veled. Azt viszont már Madách is megírta, hogy a korszellemmel szembe menni, nem lehet. Vagy ha megpróbálod, nagyon nehéz lesz. És egy arra alkalmas nő kellene.
2011. márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nem mondanám, hogy maradi vagy. De egy nőt éltetik a flörtök, ettől is érzi magát jónak, érzi azt, hogy a párján kívül mást is meg tud hódítani és nem olyan kis elesett. Mellesleg a férfiak is csókolóznak össze-vissza, akkor a nőknek miért ne lehetne? Mi is vágyhatunk szimplán kalandra.
2011. márc. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!