Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a béranyaságról?

Mit gondoltok a béranyaságról?

Figyelt kérdés
a béranyáról aki kihordja más gyerekét pénzért?én jónak tartom mert így mindenki jól jár,de érdekel más véleménye.
2011. febr. 10. 08:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%

Nem ítélem el. Bár szimpatikusabb az, amikor rokon hordja ki szívességből (azt nem tudom, hogy nevezik).

Egyébként itthon legális a dolog? Mármint, hogy rokon hordja ki.

2011. febr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%

Nálam nem játszanak az biztos. Egyik oldalról sem. Béranyaként el nem tudnám képzelni hogy megszülök egy gyermeket, 9 hnapig hordom magamban aztán leadom a rendes szüleinek....

Felfogadóként sem tudnám megtenni, hogy az én gyerekemet más nő hordja, más szüli meg, stb. Meg sem fordulna a fejemben. De úgy tudom hazánkban ez nem is lehetséges, csak külföldön.

2011. febr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
60%
Nekem a legtökéletesebb megoldás lenne. Rettegek a szüléstől (nem kérek kioktató kommenteket, köszönöm), viszont "saját" gyereket szeretnék. (Tudom, hogy az örökbefogadottat is sajátként szeretik, de remélem,mindenki érti.)
2011. febr. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
67%
Nálam kizárt.. én is nagyon féltem a szüléstől, mégis végigcsináltam. Nem tudnám elképzelni, hogy nevelgetem a pocakomban 9 hónapig, aztán adjam oda valakinek?? Aki ezt átélte nem tudná megtenni. A béranyaság szerintem a gazdagok kiváltsága.. féltik az alakjukat, és a többi azzal járó "macerát"
2011. febr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%

Itthon nem legális. Oroszországban viszont elég gyakori. Csak olyan nő hordhatja ki, akinek van már gyereke. Még egyetlen anya sem akarta megtartani a babát, az anyakönyvi kivonatra már eleve a szülők neve kerül. 5 millióba kerül. Szerintem egy nagyon jó dolog, azok veszik igénybe, akiknek nem lehet saját gyerekük. Ha nekem nem lehetett volna, én is biztos minden követ megmozgatnék. Még ha egy jó kocsi árába is kerül... ezért megérné.

Szerinem nagyon jó dolog. Mindenki jól jár. A Nők Lapjában van erről egy jó cikk, ajánlom figyelmetekbe.

Én nem hordanám ki más gyerekét, az biztos, mert utáltam terhes lenni.

2011. febr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%
Nekem pl. előrébb való, mint az örökbefogadás! Mert tulajdonképpen a mi gyerekünk lenne! De ismerőst semmiképpen nem kérnék meg erre. Kizárólag vadidegent, akivel utána nem is egy városban laknánk. Szerintem jobb lenne mindenkinek!
2011. febr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%

Hát igen...Számomra elrettentő dolog lenne, ha a családban akár a nővérem, nagynéném, vagy akár az anyám essen teherbe a férjemtől. Szerintem a férjem se tudna utánna rájuk ÚGY nézni, hogy...

Inkább egy vad idegent kérnék meg, ha tényleg az utolsó remény.

2011. febr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
69%

Nekem nincs vele bajom. Bár én egy idegenért nem hiszem, hogy vállalnám, nekem nehéz lenne abban a tudatban kihordani egy babát, hogy utána oda kell adnom a szüleinek, és aztán semmi közöm hozzá többet. Rokonnál más, fura hasonlat, de kicsit olyan, mint hogy egy testvér vigyáz a tesója gyerekére, csak persze ez jóval több idő, és jóval többet jelent, de mégis hasonló kicsit. Szóval a babát utána is látni fogom, ismerni, hiszen a rokonom lesz.

De nem ítélnék el senkit, aki kihordja valaki gyerekét, akkor sem, ha idegenét, akkor se, ha pénzért. Sőt, nekem azzal sincs bajom, ha valaki nem egészségügyi okok miatt hordatja ki mással a gyerekét, hanem pl. azért, mert magát a terhességet nem tudná vállalni. Pl. ha valaki színész vagy modell, tudom, sokak szerint ez hiúság, de szerintem nem. Neki a teste munkaeszköz, méghozzá olyan, amit nem tud pótolni. Mondjuk egy tanár vagy orvos szülés után is képes dolgozni, akkor is, ha csíkos lesz, meghízik, szélesebb lesz a csípője, stb., de egy modell már nem biztos. És ha belegondolunk, ha valakinek van egy hivatása, ő sem akar róla lemondani szülés után, később vissza megy dolgozni. De ha a "munkaeszköze" tönkremegy, akkor már nem tud.

2011. febr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
25%

En elitelem. Annyi arva gyerek van a vilagon, miert kell ennyire mesterseges dologhoz nyulni.

Akiknek nem lehet gyereke, talan nem veletlenul. Valami lehet van a genjeikben, ami miatt nem jon ossze a gyerek. Ennek ellenere egyutterzek veluk. Nekem se jott ossze a baba sokaig (10 ev). Sose fogadnek beranyat, akkor inkabb orokbefogadas.

2011. febr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%
08.44-est cáfolnám:Maryl Streep színésznővel, akinek 4 gyermeke van, mégis oscar díjas, golden globe díjas színésznő.Na nehogy már valaki azért ne szüljön, mert a teste a munkaeszköze.....Tény, hogy megváltozik a nő teste terhesség során, de mozgással tornával életmóddal korrigálható.Én 3 gyereket szültem, mindhárom terhességem alatt jelentős súlyfelesleget halmoztam fel, de aztán mindhárom szülés-szoptatási időszak után energiát fektettem abba, hogy lemenjen az 10-15 kgnyi felesleg.Én inkább azokat a nőket nem értem, akik előre programozott császárt választanak, holott a természetes szülésnek kevesebb a szövődménye.A családon belüli béranyaság szép dolog lehet, de a szívem szakadna meg ha látnám felnőni azt a gyereket, akit én hordtam ki és nem úgy szólnak rá, ahogy én szólnék.Fájna....Még ha a testvérem szólna rá akkor is.A terhesség önmagában érzelmeket és nevelési tulajdonságokat hordoz.Minden hat a gyerekre.Amit a terhes nő eszik iszik, ahogy alszik ez mind mind kapcsolatanalízis.
2011. febr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!