Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a béranyaságról?

Mit gondoltok a béranyaságról?

Figyelt kérdés
a béranyáról aki kihordja más gyerekét pénzért?én jónak tartom mert így mindenki jól jár,de érdekel más véleménye.
2011. febr. 10. 08:20
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
70%

A sógornőmnek kihordanám, mert neki nem sikerül.

Másnak, és pénzért nem. Csak szeretetből, neki.

Egyetértek azonban az egyik előttem szólóval: annyi árva gyerek van a világon, tessék őket örökbe fogani, ha nem sikerül saját gyerek!

Ha nem volnánk ilyen szegények, én komolyan elgondolkodnék rajta, hogy felneveljek egy árvát.

2011. febr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
51%

Én is olvastam erről, begépelem a részt:


"Tömören és egyszerűen summázza véleményét Dr Varga Katalin, az ELTE Pszichológiai Intézetének egyetemi docense: ha valaki nem tud kihordani egy gyermeket, fogadja el inkább ezt a tényt. A pszichológus szerint ugyanis generációkon átívelő traumát okoz, ha a terhesség kilenc hónapja után más kezébe adnak egy gyermeket. ""Abszurd, hogy ebből a történetből kihagyják a várandósság idején a magzat és az anya között zajló, egész életre, sőt generációk életére ható folyamatokat. Bizonyított tény, hogy a terhesség ideje alatt zajló események visszatérnek a gyermek játékaiban és álmaiban. Sőt, felnőttkori párválasztásaiban és gyermekvállalásában továbbítja azt a mintát, amelyet a magzati, illetve a születés körüli időszakból hoz. Szörnyűnek tartom a gondolatot is, hogy gyárilag termeljük a traumatizált gyerekeket. A gyermekvárás és a születés így testi folyamattá silányul, figyelmen kívül hagyva az érzelmi, lelki történéseket."


Marie Claire, 2008/11


Az én véleményem csak annyi, hogy engem inkább rémiszt az, ha valaki ennyire sajátot akar. Egy bizonyos pontig érthető, de ha már mondjuk éveket próbálkoztak, és csak nem jön össze, addig örökbe is fogadhattak volna.

Szülni szeretne, vagy anya akar lenni? Utóbbi lehet az előbbi nélkül is. Mert szerintem nem szüléssel válik anyává az ember. Aki befogad egy árvát az otthonába, és felneveli, gondozza, szereti sajátjaként, az mindig is anya volt.

2011. febr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
64%
Én sem ítélem el, de biztos nem vállalnám, h kihordjam más babáját!Nem tudnék megválni tőle!Viszont akinek nem lehet babája, őt megértem, ha ezt vállalja és felfogad egy béranyát!
2011. febr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
39%
Nagyon támogatom! Sok ismerősömnek vannak problémái ilyen téren, átérzem a fájdalmukat. Meg kell teremteni a törvényes működésének kereteit, és sok ember élete könnyebbé válik.
2011. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
28%

Természetellenes, én betiltatnám! Nagyon szomorú, ha valakinek nem lehet gyereke, és én tényleg sajnálom azt, aki ilyen helyzetben van. de! attól tényleg könnyebben a magáénak érzi, hogy tudja, hogy az ő petesejtje van megtermékenyítve? ezt nem tudom elhinni, bocsánat. Nekem van gyerekem, tudom mi az, kihordani és megszülni. De ha nekem 9 hónap után a kezembe nyomnának egy gyereket, hogy tessék, ez a te véred, én nem tudnám magamban ezt lerendezni. Lehet, hogy más igen, de én nem. Van örökbefogadás is a világon, azzal még segítenének is.

A béranyaság szerintem hasonló, mint a prostitúció, csak rosszabb.

És a gyomrom fordul fel, amikor olyan keres béranyát, akinek egy korábbi abortusz miatt nem lehet gyereke.

2011. febr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Éljen az objektív pontozás, szokás szerint :) Hajrá.
2011. febr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!