Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elitélendő ha egy nő megüt...

Elitélendő ha egy nő megüt egy férfit? Mi a véleményed?

Figyelt kérdés
Csak azért mert mindig azzal jönnek hogy a férfi nem üthet meg egy nőt!De egy nő megüthet egy férfit?Velem megesett hogy kaptam egy sallert egy régi barátnömtől még jó régen,pontosabban nekem esett,nem csak egy saller volt.Ok nélkül!Nem csaltam meg és semmi ilyet nem tettem,csak egyszerüen ideges volt és nekem esett!Akkor azt hagynom kell és vissza élhet azzal a mondattal hogy férfi nem üthet meg nőt?Azért ezt tisztázni kellene,mert ha ő is akkor én is!
2011. febr. 10. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Egy férfi egy nő ütését ki tudja védeni gond nélkül, így a visszaütés indokolatlan. Nekem is esett már nő, de elég volt lefogni a karjait, és eltolni magamtól, nem sokat tudott csinálni. Viszont abban az esetben, ha egy komoly önvédelmi helyzetről van szó, például a nő késsel vagy egyéb fegyverrel támad, akkor minden eszköz bevetése indokolt a fenyegetés elhárítására, még az ütés/rúgás is.

Egy nő legyen tisztában azzal, hogy ha megüt egy férfit, akkor az visszaüthet, és sokkoló erővel, amire nem is számított. Nagyon sok nő visszaél azzal a szabállyal, hogy nőt nem ütünk, aztán meglepődnek.

2011. febr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen az is elítélendő.


De azért érdemes mögé gondolni: mert tipikusan nem arról van szó, amikor a férfinak egyszer elszállt az agya. Hanem amikor rendszeresen veri, esetleg terrorizálja a másikat a testi fölényével. Mondjuk itt is fennáll, hogy a nőtől is elítélendő ez, csak hát lényegesen kevesebb az oylan pár, ahol a nő erre fizikailag képes :D

2011. febr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Egyformán primitív dolog bármelyik fél részéről a tettlegesség, verekedés, de akár "csak" egy pofon is. Nemtől és kortól teljesen függetlenül. A verekedő ember nem csak a másikat alázza meg, hanem saját magát is lepozicionálja a marakodó kóborkutyák szintjére.
2011. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nőként ugyanúgy nincs jogom megütni egy férfit ahogy neki is sincs joga megütni egy nőt..Mivel mi nők akartuk,hogy egyenjogúak legyünk a férfiakkal,így ebben is egyenjogúnak kell lennünk...Bár tény,hogy ha egy férfi lekever a nőnek egy pofont(főleg ha a férfi 100 kilós a nő meg 50) akkor a nő nem sokat tud tenni,legfeljebb elájul,és imádkozik,hogy minden foga ép maradjon..Ha egy nő megüt egy férfit,az jobb esetben lefogja a kezét és ellöki..vagy kiröhögi mert szerinte csak szúnyogcsípéshez hasonló érzést váltott ki..De manapság vannak nők akik elég harciasak,és komoly fájdalmat tudnak okozni..Ha egy nő "bekattan" és se lát se hall csak üti a férfit(ok nélkül??) akkor oda nem árt egy "atyai pofon" hogy lehiggadjon..

De inkább egyik részről se legyen verekedés,mert az nem old meg semmit..

2011. febr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elítélendő. Az exemmel régen (értelemszerűen amikor még nem volt az exem) viccből mindig verekedtünk, de azok nem komoly pofonok voltak.

Sosem értem, hogy veszi valaki a bátorságot, hogy mást megüssön. Az ilyen nők kihasználják, hogy a pasi valószínűleg nem üt vissza.

2011. febr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Elítélendő a verekedés mindkét nemnél. Azért ha egy nő megüt téged, még letudod fogni a karját. Persze egy nő nem is tud olyan nagyot ütni sem.


Amúgy igen, ha egy férfi üt, az rosszabbul jön ki, mint ha fordítva. Azért mert a nő a gyengébb az esetek 99%-ban.


Kivétel, van olyan is, ha egy nagydarab debella nő üt-ver egy vékony pici gyenge férfit-ez ugyanolyan visszatetsző, mivel nincsenek egy erőviszonyban, ezért a férfi az áldozat.


Én azt mondom intelligens emberek nem verekednek.

2011. febr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Elítélendő. Főleg azért, mert a nő annak a tudatában üt (akár fizikailag, akár lelkileg), hogy a férfi nem üthet neki vissza, vagy ha mégis, akkor mindenki őt fogja védeni a férfival szemben.
2011. febr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Eleve az elítélendő, hogy egy ember megüt egy másik embert. Nem számít, hogy ki milyen nemű csak ne verekedjenek...


L/19

2011. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Itt nem a nemekről van szó, hanem az erőviszonyokról. És a férfiak általában erősebbek.

Én nagyon-nagyon szerettem volna, ha anyukám vissza tudott volna olyat ütni az apámnak, hogy az elszalad világgá.

2011. febr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy férfi megüt egy nőt, visszaél az erőfölényével: tudja, a másik nem tud védekezni.

Ha egy nő üt meg egy férfit: visszaél azzal, hogy a férfi nem akar lealacsonyodni a fentebb leírt szintre.

Mindkettő elítélendő!

Visszaütni szerintem csak önvédelemből elfogadható, nemtől függetlenül, de ha két ember között ilyesmire kerül a sor, ott már nincs tisztelet, tehát erősen ajánlott a szakítás.

2011. febr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!