Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélendő lenne? (a kérdésem...

Elítélendő lenne? (a kérdésem rövid, tudom)

Figyelt kérdés

Elítélendő-e a nagy korkülönbség, a házasságon kívüli gyerek, terhesen házasodni, a fehér ruha esküvőre, a fekete ruha esküvőre, benne maradni egy rossz kapcsolatban, kilépni egy rossz kapcsolatból, valakit akinek nincs mit enni, de van internetje, valakit, aki vagdossa magát, fiatalokat, idősebbeket, bárkit, bármiért....


Tele van az oldal ilyen kérdésekkel.

Kérdezek én is: Miért kell bárkit is elítélni? Attól jobb annak, aki elítéli? Jobb lesz a napja, az élete? Többnek érzi magát tőle??


Ja és hogy elítélem-e azt aki valakit elítél? Nem. Viszont érdekelne a motivációja.


2011. febr. 10. 21:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem csupán arról van szó kinek mi fér bele az ingerküszöbébe s ami nem az nyilván nem az ő szája íze szerint való ezért azt a véleményét fejti ki. Mindennek vannak támadói és védőjátékosai is, ennyi.
2011. febr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Cory Rose ***** válasza:
78%

Nincs semmi motiváció, az ember ilyen, ami nem tetszik neki/nem érti meg, azt elítéli.

Amiket felsoroltál, nekem azokkal pont nincs semmi bajom, de mással meg van. Viszont szóvá tenni már nem szoktam, annyira nem érdekel, mivel nem az én életem...

2011. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Az én napom konkrétan nem lesz jobb, ha leidiótázok egy kérdezőt, de amikor egy 13 éves kislány ezen az oldalon kérdezi meg, hogy mennyi az esélye annak, hogy terhes legyen, hát egy 'kicsit' felkapom a vizet. Meg persze ma ez a kérdés akasztott ki: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..
2011. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

itt az emberek tanácsot kérnek, vagy kiváncsiak valamire.


Pl felteszem a kérdést, honnan vegyek pénzt ételre, már lassan éhezem. ha valaki azt írja hogy mondj le az internetröl akkor az adott egy tanácsot.


vagy valaki megkérdezi hogy illik-e fekete ruhában esküvöre menni, és azt írják hogy nem ormotlanság akkor válaszolta a kérdésemre, azért tettem fel a kérdést mert gondoltam hogy valami nem stimmel.

2011. febr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Vannak olyan emberek akik kimondottan élvezik ha szurkálhatják bánthatják "elitélhetik" a másikat.Szerintem a buta ember tesz ilyet,a kicsit okosabb tudja hogy,elöbb magaddal foglakozz,a magad gondjait oldd meg,és utána kritizáld a másikat.Akinek van egy kis sütnivalója,az ilyen vitákba bele sem szól hiszen a mondás is ugy vallja:"Okosabb enged,szamarabb szenved!"
2011. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

2 különböző dolog véleményt mondani és elítélni. Ha azt mondom, hogy szerintem, vagy hogy én így tenném, vagy ez a véleményem, az más, mint ha azt mondom, hogy elítélem, lenézem, vagy hogy idióta, hülye.

Nekem is van véleményem, le is szoktam írni. Sőt ítélkezni is szoktam, de ezt magamban tartom, mert egyáltalán nem biztos, hogy a hiba a másikban van és nem bennem!

De mondom, felőlem ítélkezzen aki akar, csak érdeklődök ki hogy látja ezt :)

(egyébként a kérdésemet egy "Elítélendő az, hogy" kezdetű kérdés ihlette...)

2011. febr. 10. 21:23
 7/20 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..


Biztos erre a kérdésre gondoltál, de ide nem csak kiakasztó válaszok jöttek.

2011. febr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Sokat szoktam itt röhögni, de igen, a "kezitcsókolom" vitte a pálmát :D


Mindenki elítél sokmindent, az már az ember értelmi szintjétől, és esetleg a személyiségétől függ hogy hogyan nyilvánítja azt ki.

Igen, rám is szóltak már hogy hogy lehet így beszélni a kérdezővel, és azt hiszem nálam is egy 13 év körüli terhes kiscsaj volt az illető...

Az már mellékes, hogy aki 13évesen van olyan felnőtt hogy gyereket csináljon, azzal az ember beszélhet úgy mint egy felnőttel... persze kulturáltan.


Egyébként sokszor én sem értem, miért kell a legtöbb kérdezőt (ráadásul sokszor teljesen ártalmatlan dolog miatt) bántani...

2011. febr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

22:03

Nem arra gondoltam, de valami hasonló volt a téma.


22:04

A 13 éves terhes vagy terhesgyanús lánynak sem hiszem, hogy nagyon használ az ha elítélik vagy lehülyézik. Ez már nem segít rajta. Valószínűleg nem is azt kérdezi, hogy hülye volt-e.

Ha az ember megpróbálna a kérdésére válaszolni, vagy segíteni neki, lehet hogy valamit helyre tud hozni, vagy ha ő már nem, hát valaki másik 13 éves, aki még megúszhatja.

Ettől még tény, hogy engem is kiakaszt, elképzelem, hogy 13évesen talán még Barbiztam :) de mire megy azzal, ha közlöm vele, hogy hülye, és megérdemli?! Semmire.

2011. febr. 10. 22:20
 10/20 A kérdező kommentje:
Egyébként a kezétcsókolomos kérdésen nagyon jól szórakoztam :D Elítélem-e? Nem. De lett pár mókás percem :)
2011. febr. 10. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!