Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A környezetetekben történt...

A környezetetekben történt olyan, hogy egy kapcsolat vallási okok miatt nem működhetett?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Igen, de nem nem működhetett, hanem nem működött.

Nagyon szép családja volt az illetőnek, két gyerek, gondoskodó feleség. A férj belépett egy idióta vallásba és minden t9nkremetn. Elváltak, a feleség elköltözött a családdal.

2011. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és milyen vallásba lépett be?
2011. febr. 12. 17:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Van egy izraeli barátom és mondta, hogy mivel ő gyakorolja a vallását, neki fontos, hogy olyan lánnyal jöjjön össze, aki szintén ezt teszi.

Meg is értem, mert tényleg sok ünnepük van, minden szombatot szinte a zsinagógában tölt, stb. Én, mint nem vallásos, csak néztem, amikor elvitt magával, hogy most ezt miért kell, hogy kell, milyen szabály van..? Ha egy hozzám hasonló ateistával jönne össze, ez komoly zavart jelentene. Nekem is nagy élmény volt 1-2 ilyen alkalom, de inkább kulturális értelemben. Ha heti rendszerességgel kellene csinálnom, illetve sábesz és az ünnepek idején lemondani az elektromosság használatáról, stb... hát, én biztos feszült lennék.

No meg a kóser étkezés, a legtöbb kedvenc ételemről le kellene mondanom.


Őt azért is tudom megérteni, mert egyébként nagyon elfogadó, bármilyen hülye vallási kérdésre szívesen válaszol, de nem térít. Mondta, hogy ha valakinek ez nem jön szívből, vagy másmilyen meggyőződése van, akkor álságos lenne "rábeszélni", az nem belülről fakadna.

Ezért köztünk, barátként nem okoz gondot, tiszteletben tartjuk egymás szokásait, meggyőződését, de egy kapcsolatban tényleg probléma lenne, mert alapvető értékrendet érint.

2011. febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na vajon melyik vallás? :)

Jehova Tanúi...

2011. febr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mesélnél nekem a szokásaikról?
2011. febr. 14. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!