Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen kapcsolatot ápolsz a...

Milyen kapcsolatot ápolsz a szüleiddel?

Figyelt kérdés

Nos már nagyon régóta foglakoztat a költözés gondolata. Most lettem 20 éves, és igazából semmi olyat nem tudnék felmutatni amire igazán büszke lennék. Igaz, hogy egyetemre járok, de nem élvezem, nincs nyelvvizsgám, jogosítványom...stb. Olyan egy nagy 0-nak érzem magam a többi korombelihez képest. Az apámmal nem jó a kapcsolatom, könnyen elborul az agya, iszákos, és állandóan pocskondiáz. Néha nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illet, máskor meg csak lehülyéz, vagy azt mondja rám, hogy buta vagyok, nem fogom semmire se vinni az életben, alkalmatlan vagyok mindenre, magyarán egy rakás szerencsétlenség vagyok. Én ezt már megelégeltem, nem bírok tovább egy ilyen aljas emberrel egy fedél alatt élni. Múltkor elmondtam neki, hogy ott akarom hagyni az egyetemet, pályát szeretnék módosítani, ez nagy hiba volt, mert mindezt 3 napos ordibálás, veszekedés követte. Kezdek már ebbe belefáradni.

Ha elmondanám apának, hogy ekkor meg ekkor el fogok költözni, tuti megvonna minden támogatást tőlem és otthagyna a sz@rban.

De ha nem lépem meg ezt a lehetőséget, be fogok dilizni...én nem bírom már tovább ezt az örökös sértegetést, megaláztatást, kezdek egy idegroncs lenni.

Szerintetek túlélhető a szülők támogatása nélkül az egyetem?


2011. febr. 12. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
velem is igy van , csak en 26 eves vagyok , a szulok nem hagynak bekimet ,mindig csak csesztetnek , ha szombat este elmegyek bulizni akkor egy hetig hallom , vagy ha munkatarsakhoz megyek akkor nehogy megprobald oket idehozni hozzank , na de ki ut valamerre az nincs, a lakasok nagyon dragak , alberlet meg csak penzkidobas
2011. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ennyire rossz a kapcsolatod az apáddal ( anyádról nem írtál vele mi a helyzet? ), kénytelen vagy lépni, mert így csak csupa kudarc és keserűség lesz az életed. Ha nem tetszik az egyetem akkor lépj ki, keress munkát, vagy jelentkezz át egy másik intézménybe, esetleg koleszba. Egyedül egy albérletben nagyon nehéz, de ha többen laktok akkor viselhető. Neked önmagában egy főbérlővel együttélős változat felelne meg kezdetként, lehet kifogni nagyon aranyos egyedülélő embereket is, vagy idősebb házaspárokat akik szüleid helyett támogatást, és segítséget adnak a kezdődő életedhez.

Meg kell tanulnod egyedül dönteni, pénzt keresni, beosztani, dolgozni. Nem olyan nehéz. A sikereid pedig majd téged igazolnak hogy nem vagy lúzer. Nem szabad feladnod.

Ha az apád ne'adj isten holnap meghalna, akkor is egyedül kellene boldogulnod a nagyvilágban.

Légy erős, optimista és küzdj. Ha nem adod fel boldog leszel, nyugodt és kiegyensúlyozott a saját kis önálló életedben.

2011. febr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hála az istennek én normális szülőkhöz születtem.Persze senki sem tökéletes,mind a hárman teljesen különböző emberek vagyunk és néha összeszólalkozok anyámmal,de 17 éves korom után kezdtem el értékelni azt amit értem tettek.Nélkülük sehol nem lennék,szeretem őket nagyon.20/F
2011. febr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
hát ez nehéz,de ne hagyd h a szüleid befolyásolják az életed.attól h ilyen szüleid vannak ne hagyd h elrontsák az egész életed,neked erősnek kell lenned,hisz tudod...ami nem öl meg az erősebbé tesz...ez így van.hasonló cipőben járok,nekem is nagyon nehéz,engem ez a helyzet már megedzett,nem törődök velük,elegem van a több napig,akár hetekig tartó kiabálásból,egyszerűen nem érdekel,általában azt teszem amit akarok.akármit tettem sosem volt jó,hát akkor nem is fogom keresni h mi a jó,csak úgy cselekszem h nekem a legjobb legyen,a kiabálás meg már nem érdekel...jövőre befejezem a sulit,és a saját lábamra állok akkor is,ha nehéz lesz,mégis az lesz életem legszebb napja...
2011. febr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!