Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek nagyon rosszul,...

Akiknek nagyon rosszul, szeretet nélkül telt a gyermekkoruk! Tartod szüleiddel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Én nem. Úgy érzem jobb így. Anno a pszichi azt mondta, próbáljak meg inkább közeledni feléjük, bármilyen szemetek voltak, mert így nem fogok megnyugodni.

Megpróbáltam, de úgy éreztem, ez egy szeretet nélküli, üres kapcsolat, nem érdemes fenntartani.

Nem vagyok boldog, de nyugodtabb igen.


2010. okt. 4. 21:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%
A pszichinek igaza van!Felkéne keresni a szüleid és megbocsájtani Nekik,mert igy egy életen keresztül hurcolhatod magaddal a sértettségedet!
2010. okt. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha őszintén boldog vagy így, nehogy változtass. Az ilyen szülő nem érdemli meg a közelséged. Ne menjen a saját boldogságod rovására, én azt mondom.
2010. okt. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, félreolvastam! Az az igazság, hogy így se tudsz igazán boldog lenni, mert biztos benned van, hogy "dejó lenne most, ha itt lenni anya", vagy még ezer példát fel lehet sorolni. Viszont ha a kapcsolatotok nem teljes, nincs szeretet, egyfolytába friss megbántás fog érni. Így talán jobb, a nyugalom is nagyon fontos.
2010. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám agresszív alkoholista volt,aki élvezte ha véresre verhetett bennünket.Főleg engem mert elég lázadó voltam,és én vissza feleseltem...Állandó alkoholos mámorában sokszor apámmal is összeverekedett előttünk.Soha nem kaptunk szeretetet tőle,és amikor a kérésünkre apánk elvált még arra sem vette a fáradságot,hogy elmenjen a bíróságra..Apám végül is ugyanúgy belerokkant ebbe..Pár évre rá ő is elkezdett inni,de addigra már felnőttek lettünk...

Én 38 évem alatt azt elértem(és soha nem voltam dilidokinál) hogy anyám már közömbös nekem.Lassan 10 éve nem láttam,és előtte is csak "véletlenül" futottunk össze..Igazából már 20 éves korom óta nem tartom a kapcsolatot vele.Nem érdekel,hogy él-e vagy sem,nem érdekel,hogy éhezik vagy sem! Már nem vagyok dühös rá,csak olyan lett a szemembe mint egy idegen ember..

Apámmal tartom a kapcsolatot,mert őt tisztelem és szeretem ,és ami a lényeg nem felejtettem el,hogy méltó felnőtt embert faragott belőlem,és a testvéreimből..Apám férfi létére felnevelt 4 lány gyermeket..Ezt soha nem fogjuk tudni neki megköszöni csak úgy,hogy most is mellette vagyunk..

Én nem helyeslem amit a dilidoki mondott,hogy márpedig kell a kapcsolatot tartani még akkor is ha tönkre tette az életedet..Nem!Nem kell...Én boldog vagyok,hogy nem tudok róla semmit,és ez így jó..

2010. okt. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem , és nem is fogom :) van egy szerető férjem, van házam, megvan a kellő szeretet amit anno nem kaptam meg... boldog vagyok nélkülük :) L/25
2010. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Első vagyok...,rossz olvasni,hogy sok szülő ennyire semmibe veszi a gyerekei életét,és a gyerek meg idegenként tekint késöbb a szülőjére...

Pedig nagyon fontos minden ember életében a kiegyensúlyozott családi háttér mert ez ad erőt és ezt viszi tovább az életében..,vagy egy lelki sérült él tovább:/ A kérdezőt is nyomasztja legbelül nagyon mélyen valahol,különben nem tette volna fel a kérdést.

2010. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Anyukám kiskoromban meghalt, apám meg eltűrte nevelőanyám minden szemétségét. Volt ott minden, amit a pszichi fizikai, érzelmi- és szexuális bántalmazás kategóriába sorolt.

Azon már túl vagyok, hogy próbáltam megbocsátani, és ment is volna, ha nem az történik, amit már az egyik kedves válaszoló is írt, hogy friss bántások is történtek, a kapcsolat üres, érzelmileg "semmi közünk egymáshoz".

Mellettem nem volt senki gyermekkoromban, sajnos most sincs, soha nem szerettek igazán, így nem is tanultam meg bízni és szeretni.

2010. okt. 4. 21:56
 8/22 anonim ***** válasza:
Én alig várom 18 legyek és elhúzzak ittonról,de az még 2 év:S
2010. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én anyukámmal vagyok olyan kapcsolatban, hogy nem akarok már felőle hallani, ha elköltözöm. Ebben teljesen biztos vagyok. Konkrétan tönkretette az életünket, folyton vert, nem volt túl boldog gyerekkorom. Ezeket soha nem fogom tudni és nem is akarom megbocsájtani. Több mint 20 évnyi rossz bánásmódot nem lehet hónapok alatt helyrehozni. Amikor elutazik, máris jobban érzem magam. A jelenlétében folyton stresszelek, nyomást érzek magamon, egyszerűen utálom. Aki azt írja, hogy meg kell bocsájtani, valószínűleg nem volt hasonló helyzetben, nem tették tönkre a gyerekkorát és nem hagyott benne maradandó nyomot a szülei rossz bánásmódja. Kívülállóként könnyű ezt tanácsolni...
2010. okt. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

22.13!


Neked ez az emberekkel való kapcsolatodra is kihat?

Félénk vagy, gátlásos?

2010. okt. 4. 22:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!