Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha anyum kiakar...

Mit tehetnék, ha anyum kiakar dobni a házból?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok (idén érettségizek) van 2 öcsém (15 és 11évesek). Kiskorom óta én vigyázok az öcséimre...szinte sosem volt gyermekkorom. Szinte mindig én takarítottam és főztem itthon. Anyum nem is tud főzni....

A kisebbik öcsém soha nem segít a takarításban , ma pedig ő lett volna a soros, hogy segítsen nekem a mosogatásban. Mindig kihúzza magát a munka alól és emiatt közöltem vele, hogy ma muszáj segítenie. Erre anyu kiakadt, hogy én parancsolgatok meg hogy azt hiszem, hogy én olyan nagy vagyok. Azt mondta h elege van belőllem és hogy takarodjak a házból. Később még zacskókat is adott, hogy pakoljam bele a cuccom és menjek. Egész nap azt kérdezgette, hogy 'összeszedted már a cuccod? Mert ha nem akkora kidoblak mint macskát sz*rni'. Később szólt, hogy ha maradni akarok akkor álljak neki a takarításnak. Csak hogy én ezt nem tettem meg. Többé már nem szeretnék a csicskása lenni. Holnap valószínűleg átköltözök a nagyszüleimhez, de akkor nem fogom tudni fizetni a bérleteimet. Mit tegyek? Nap mint nap hazaérek a suliból és nekem kell takarítani,főzni. Egyszerűen nincs időm felkészülni az érettségire,pedig én tovább szeretnék tanulni. Most pedig még otthonról is kiakarnak dobni.


2011. febr. 13. 20:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Sajna segíteni nem tudok. Én 16/L vagyok és engem is kiakarnak dobni. :/ :(
2011. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én mentem. Igaz engem azért dobott ki, mert nem szakítottam a párommal a kedvéért.

Menj te is, hidd el ennél csak jobb lehet!

Sajna nekem is bliccelnem kell, de nekem megéri :)

2011. febr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy...de ha nagyszüleid szívesen látnak, menj oda. Asszem a családi pótlékot átkéretheted magadnak, vagy a rád eső részét, nem tudom pontosan, ennek utána kell nézned. Anyád meg úgyis könyörögni fog egy idő után, hogy menj haza...persze mert nem fogja bírni a házimunkát..
2011. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
már bocs,anyád nem normális!!! ez nem igazi anya!!! én anyám szokott haragudni valamiért,de mégsem dobna ki engem,mert én gyereke vagyok neki,és szeret. Rühellem,ilyen szülőket már bocs,undorító.
2011. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Elképesztő.

1.Esetleg próbálj meg az öcséiddel kedvesen beszélni, elmagyarázni nekik a helyzetedet. Próbáld megszerettetni magadat velük, és kérd, hogy legyenek a segítségedre. Biztos megértik.

2. Ha az 1. nem jön be, akkor talán mégis ki kellene bírnod érettségiig, és aztán munka és tanulás, és átköltözés a nagyszülőkhöz. Nehéz sors, de azt hiszem nem tehetsz mást.

3. Iskolapszichológus, gyermekvédelem, osztályfőnök vagy iskolaigazgató... stb. Szóval fordulj panasszal hozzájuk.

Esetleg el tudnak helyezni kollégiumban.

2011. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítő!!Kapsz tanulmányi támogatást stb
2011. febr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Azért költözz a nagyszüleidhez, előbb-utóbb rájön, mennyi segítségből lett elege...
2011. febr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg haszonélvező vagy.Nem dobhat ki.Nem tettél ellene semmi súlyosat.
2011. febr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp költözz el!

Majd akkor rájön, hogy mekkora segítség voltál..;)

2011. febr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tapsolj és fuss. Szabad vagy! Költözz el a nagymamádékhoz és amikor tudsz (hétvégenként például) menj el valamit dolgozni...
2011. febr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!