Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul esne, ha a testvéred...

Rosszul esne, ha a testvéred nem téged kérne fel keresztszülőnek, hanem a barátnőjét?

Figyelt kérdés

Szerintem ez annyira megalázó helyzet. Én gondolkodás nélkül a húgomat kérném fel, meg se fordulna a fejemben a legjobb barátnőmet választani helyette.

Hiszen a keresztszülő olyan, mint egy 2. anyuka (kis túlzással). Vigyáz a gyerekre ha kell, tanítja, neveli, támogatja, bátorítja...


2011. júl. 8. 09:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem. A keresztszülőnek egy feladata van,a gyerek vallásos nevelésének felügyelete.

Mindenki maga dönti el,hogy kit tart a legalkalmasabbnak. Természetesen a testvérem is azt választ akit akar.

2011. júl. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Nem mindegy,hogy milyen a szituáció. Az én keresztlányom pl. a barátnőm kislánya. Sajnos meg volt az oka,hogy nem nővére lett a keresztanyja!

Meg mondjuk,ha nem felhőtlen a viszony a tesómmal, vagy másik országban lakik és kb. egy évben kétszer látná,akkor nem őt kérném fel!

2011. júl. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem, hiszen te nagynéni, azaz vér szerinti rokon vagy, így legalább már a barátnő is a családhoz tartozik. Ezen ne húzd fel magad!
2011. júl. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ. Ha a tesóm még fiatal, vagy "link" alak, vagy nem vagyunk jóban, nem kérném fel. Nincs tesóm, egyébként, de ezzel úgy vagyok, hogy ez az anyuka-apuka döntése.
2011. júl. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Oké, de mi sokszor találkozunk, tartjuk a kapcsolatot, mindig minden megbeszélünk egymással, mégis a barátnőjét választotta. :(
2011. júl. 8. 09:56
 6/22 anonim ***** válasza:
58%
Kicsi szívem, ha mindent megbeszéltek egymással, ezt miért nem?
2011. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Oké, igazatok lehet. Nem húzom fel ezen magam. :)
2011. júl. 8. 09:57
 8/22 anonim ***** válasza:
71%
nem kell hogy a testvér legyen a keresztszülő, hiszen ő már egyébként is rokon(nagynéni)..én eleve feleslegesnek tartom a keresztszülőségnek..ha nincs senkije a gyereknek a szülein kívül akkor még oké, de ..nem tudom mi értelme van. (bocsi azoktol akik keresztszülők vagy ilyersmi)
2011. júl. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy ódivatú hülye szokás,ami csak itt elvárás az emberektől,hogy a testvéredet KELL felkérni.Tudod miért alakult ez ki??Hogy családon belül kelljen ajándékozni,ne kelljen egy "idegennek" visszavenni ajándékot,pénzt adni,meg ilyesmik!!Sehol máshol nincs ez!!Miért kéne valakinek egy személyben keresztanyának is lenni,mikor te a NAGYNÉNJE vagy?Én biztos nem sértődnék meg ha nem én lennék a nővérem gyerekeinek keresztanyja.
2011. júl. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
Eltekintve a keresztszülőség vallásos "küldetésétől", ennek az is a funkciója, hogy ha a vér szerinti szülők bármilyen okból nem tudják ellátni, nevelni a gyereket, akkor biztosan legyen(ek) valaki(k), aki(k)re rábízhatják. Praktikusan, ilyen esetben, többnyire természetes, hogy a család veszi át a gyerek nevelését. De lehet, hogy jó, ha van egy tőlük független keresztszülő páros, akire számítani lehet.
2011. júl. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!