Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek kell állnia a keresztelő...

Kinek kell állnia a keresztelő költségeit? A szülőknek, vagy azoknak, akiket felkértek keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

A férjemet kérte fel a testvére. Akkor örömmel igent mondott, mert fogalma sem volt róla, mivel jár ez.

Most kész tények elé lettünk állítva. 3 hónap múlva keresztelő, mi meg fizessük ki, plusz vegyünk aranyékszert a gyermeknek.

Kissé ledermedtem mert elég rossz anyagi helyzetben vagyunk éppen, költözés, felújítás, minden fillér pontosan be van osztva. Ekkora kiadásra most nem számítottunk, nem tudjuk, mi lesz, valószínűleg nem fogjuk tudni kifizetni. Ami a legrosszabbul esik, hogy ezt anyósomtól tudtuk meg, mert a sógornőm mindenkit beavatott ebbe, csak épp minket nem :(


2011. febr. 14. 17:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a férjem nem mer ellent mondani a családjának. Inkább kifizeti :( De hogy miből?

Persze a fülbevalót megvesszük, de nem olyan drágát, mint ahogy anyósom követelte. Az olcsóbb is lehet szép.

De nem tudjuk, hogy éppen az a pap akit kiválasztottak, mennyit fog kérni.

2011. febr. 14. 20:41
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem álljatok a sarkatokra: Ha nektek kell fizetni, akkor ti szervezitek az egészet, és akkor tudtok olcsóbb keresztelőt szervezni

Ha nem szervezhetitek, nem fizettek. Ennyi az egész:)

2011. febr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Igen, ebből általában harag van, de engem nem érdekelt akkor legyen harag.

Én sem vállaltam, mert kapásból 2-300 ezer! forint lett volna!

Az aranyékszer az szinte kötelező, bármit is veszel azt nem úszod meg 100 alatt. Egy kis fülbi vagy nyaklánc.

Plusz minden szeptember a beiratkozás költsége kapásból egy 50-es.

Szülinapok, karácsony, húsvét!- nagy katolikus ünnep megint sok pénz.

Rólam tudják, hogy van pénz, de ezzel együtt nem vállaltam, szerintem egy nagy lehúzás az egézs.

Szóval jól gondold meg!

2012. aug. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!