Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lakótársam életébe ilyen...

A lakótársam életébe ilyen helyzetben mennyire "folyhatok" bele? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk lakótársak, előtte csak látásból ismertük egymást, a lakás tulaja közös ismerősünk, így kerültünk egy fedél alá.

Fruzsi sosem volt vékony, világ életében husis volt, körülbelül 100 kg lehetett, amikor az alábbi események elkezdődtek.

A hűtőben néhány hete egy falat élelmet nem tárol, amikor én itthon vagyok, sosem látom enni. A múltkor hallottam, hogy az édesanyja telefonon kiabált vele, hogy egyen valamit, ne csak kávét igyon (azt is cuor nélkül).

Próbálom kérdezgetni, amikor én eszek, hogy kér-e valamit, megkóstolja-e, de nem fogad el semmit, gyümölcsöt sem.

Tegnap este takarítottam a nappaliban és a törölközős polcról kipakoltam, hogy kitörölhessem, s az egyik törölközőből egy nagy halom gyógyszer esett ki, néhány fogyasztószernek a nevét felismertem, ám volt olyan, ami csak zacskóban volt, bármilyen jelzés nélkül. Fogalmam sincs, hogy milyen gyógyszerek, de nekem nagyon furcsának tűnik és félek, hogy mi lesz ennek a következménye.

Múlthéten említette, hogy többször hányt, később láttam, amikor kijött a wc-ről, hogy a szája és a törölköző is véres.

Így utólag arra következtetek, hogy ez talán összefüggésben lehet a gyógyszerekkel.

Mindketten egyetemisták vagyunk, ő mostanában be sem jár, itthon ül, nézi a tv-t, internetezik. 20 éves, semmi közöm az életéhez, de nem akarok egyszer arra hazajönni, hogy valami komoly baja van, esetleg össze van esve a lakásban. Mit tehetnék, hogy ne legyen ebből komolyabb baj?


2011. febr. 14. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Szóljál neki nyugodtan. Mond el, mi történt, mitől tartasz vele kapcsolatban. És hogy segíteni szeretnél neki. Egyébként ez az egész tipikusan női gondolkodásra vall. Először dagadtra falom magam, aztán valamitől észbe kapok, és halálra koplalom magamat.
2011. febr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha tényleg komoly a helyzet akkor az ne okozzon gondot hogy "mennyire folyhatsz bele". Igenis ülj le vele, beszéldd meg hogy ez nem tartható állapot, vagy esetleg beszélj az édesanyjával ha ez lehetséges. Inkább nézzenek hülyének mint hogy ne tudd nem-e valami jelentős egészségyi baja van a lánynak.
2011. febr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Én a helyedben gyorsan megszabadulnék tőle. Ha ilyen hülye akkor nehogy már a te lakásodban essen össze.
2011. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Ülj le vele beszélgetni, mint a "barátja".

Mondd el, hogy mi a gyanúd, és hogy így nem fog lefogyni.

Akkor fog sikerülni, ha életmódot vált.

Ebben fel tudod ajánlani a segítséged, hogy pl. elmész, amíg tornázik, vagy segítesz neki DVD-t letölteni, nyugodtan "ugráljon" ezekre otthon, nem fogod cikinek tartani.

Segíthetsz abban, hogy nem teszed "látható" helyre az édességet, elteszed a szobádban, vagy a szekrényedbe, hogy csak olyan legyen a hűtőben, amit nem fog megkívánni.

Segíthetsz abban is, hogy finoman figyelmezteted, hogy diétázik, ha épp elfeledkezne róla.


Így tönkreteszi magát.

Az viszont lehet, hogy nem a gyógyszerektől hányt, hanem hánytatja magát evés után, és megsértette a torkát, mikor lenyúlt.


Sajnos van tapasztalatom a hízás-fogyásban, ez a legrosszabb, amit tehet.

Így nem lehet ÉLNI. Márpedig azt kéne.

Ha lead teszem azt 30 kilót, akkor nem fogja tudni megtartani, újra úgy eszik, mint előtte, és felszed vissza 40-et, vagy többet. Bár sanszos, hogy nem fogja tudni annyi ideig bírni, hogy leadjon ennyit, vagy feladja, vagy egyszerűen belebetegszik.

A fogyasztószer a legrosszabb, mert a többsége nem hat, azt a pár kilót se tudja megtartani, mert nem tanult meg helyen étkezni.


Gondolom oka lehet, hogy most ennyire brutálisan és hirtelen kezdett fogyózni.

Ezen az okon is jó lenne segíteni.


Ha nem hallgat rád, hívd föl az anyját, vagy beszélj vele, és mondd el neki, mit tapasztaltál.

2011. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg elmagyarázni, hogy ettől nem fogyni fog, hanem belehalni, és aggódsz érte.

Esetleg vedd rá, hogy inkább egészséges, kalóriaszegény ételekkel és sporttal fogyjon (le is mehetsz vele futni, vagy valami).

2011. febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
legyél a barátja: beszélj vele, kísérd orvoshoz, pszichológushoz és járj el vele valami konditerembe vagy tornázzatok otthon közösen :)
2011. febr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

bele KELL avatkoznod inkább. Ha ismeretlen dolgokat szed és vért hányt, akkor az komoly bajra utal. Hívd fel az anyját, közöld vele ezt, bár nem értem, hogyha tudja, miért nem kerül elő és pofozza életre a lányát... -.- Ha ő nem hajlandó, akkor te fogod meg és rángatod pszichiátriára, ahol valszeg kényszerrel bent tarthatják, ha tényleg komoly a helyzet, elvégezhetik rajta a vizsgálatokat és amit lehet, mentenek. Valóban nem lenne élmény arra hazaértni, hogy meghalt...

Sajnos ez nem egy olyan probléma, amit megoldhat akármilyen baráti beszélgetés. Az ilyen emberek bolondok, kezelni kell őket, aztán jobb esetben nekik is leesik a dolog, a másik fele meg... Szóval ne vedd könnyedén.

2011. febr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!