Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökség? Hogy oldjam meg?

Örökség? Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

A történet:

Anyukám egyedül él,nyugdíjas.Egy vidéki városban van egy elég rossz állapotban lévő háza,ő ott is él..A ház tényleg rossz állapotban van..Nekem van 2 testvérem.Így ha egyszer anyukám meghal a házat hárman örökölnénk..Régebben dumálgattunk,hogy a testvéreimnek mik lennének a tervei a házzal kapcsolatban.Egyik sem akar ott élni de igényt tartanak a részükre..(evvel nincs is gond)

Viszont én szeretném a házat is megtartani.Arra gondoltam,hogy most belekezdek a ház teljes felújításába,gyönyörű állapotba hozatnám,hogy anyukám is élvezhesse az előnyeit..(ő élete végéig ott élhetne)

De nem tudom,hogy miképpen járok jól vagy rosszabbul.

A testvéreimet nem akarom kisemmizni..Ami jár nekik az az övéké..

A tervem jelenleg az,hogy független értékbecslővel/szakértővel felértékeltettem a házat a jelenlegi állapotába..Így kapok egy hivatalos leírás a ház/telek mai értékéről..Ezt ügyvéddel is törvényessé tenném,és íratnék egy olyan papírt,hogy anyukám halála után ennek az értékelésnek a ráeső részét kapná meg a két bátyám..

Majd azt csinálnám,hogy neki fogok teljes felújításba,és mindent amit csinálnának beleértve a falbontástól,bővítéstől,a tapétázásig számlán lenne igazolva ,hogy én csináltam..Amikor eljön az örökség ideje akkor evvel is igazolnám,hogy az akkori értéke a felújítás miatt lett nagyobb összeg..

Szerintetek melyik lenne a legjobb,és legbiztonságosabb megoldás? A testvéreimnek jár a részük,és eszem ágában sincs kisemmizni őket..De nem szeretnék úgy járni,hogy a már felújított házra mégis igényt tartanának..(az egyik sógornőm amúgy is úgy képzelni,hogy bár a ház nem kell neki,de a teljes összeg igen..)


2011. febr. 15. 14:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
75%
Ne csinálj vele semmit mert megszívod !tapasztalat !!
2011. febr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

ingatlanjog.hu

Teljes körű tájékoztatást kapsz ügyvédektől!

2011. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Elsőnek..

Nekem kell majd a ház,és szeretném ha anyukám azt a pár évet(remélem sok-sok év lesz) szép,nyugodt környezetben élné meg,és ehhez nem árt a háza felújítása..A ház ténylegh rossz állapotban van..De nem az volt a kérdés,hogy hagyjam a fenébe vagy sem..

2011. febr. 15. 14:37
 4/36 A kérdező kommentje:

ma 14:35

köszönöm a linket.Belenéztem,de úgy látom,hogy alig-alig válaszolnak a kérdésekre..

Talán egy másik hasonló oldal lenne?

2011. febr. 15. 14:41
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyunk. Nem biztos, hogy ezt lehet így csinálni, de szerintem fel kellene értékeltetni a házat még most, és az alapján kifizetni a testvéridet. Írtok egy szerződést, hogy ki vannak fizetve. Utána te nyugodtan újíthatod a házat, hisz az akkor már a tiéd. De addig ne nagyon nyúlj hozzá, mert sokat fogsz rajta bukni.
2011. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
Válaszolnak, csak nem rögtön, meg az sem mindegy, hogy melyik megye, mert a B.A.Z.megyei például rögtön válaszolt nekem.Egy próbát megér, másikat én nem is kerestem.
2011. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ez lenne a járható út. Kifizeted most a testvéreidet, majd a hivatalos papír mellett hogy le vannak tudva, készíteni kell egy megtámadhatatlan végrendeletet is, miszerint tiéd a ház. Csak hogy ne rakoncátlankodjon utólag az a sógornő...
2011. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
77%
Muszáj lesz végrendelkezni és hivatalosan is a te nevedre venni a házat, ha kifizetted a testvéreidet, mert abból csak vita lehet. Például, ha szépen rendben van a ház kitalálják, hogy ők is oda akarnak költözni stb.
2011. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom megtenni,hogy előre kifizessem őket..Ha most kifizetem őket akkor nem tudom felújítani..De ha felújítanám,és amikor eljön az örökség ideje addigra már összeszedném a pénzt a testvéreknek is..
2011. febr. 15. 14:52
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
testvéreket csak úgy tud kifizetni, ha a nevükön van a házrész.
2011. febr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!