Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy döntenétek ilyen körülmén...

Hogy döntenétek ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Anyósoméknál lakunk a párommal. Jelenleg egy pici szoba a birodalmunk, és hát nem igazán férünk el benne.

Eddig úgy terveztük hogy a kertben lévő kisházat lebontjuk, és a helyére építünk egy nagyobbacska emeletes házat majd, ha összegyűlik annyi pénz rá.

Persze egy idő után rájöttem, hogy a környék nem alkalmas a családi életre (kóbor kutyák, járhatatlan utak, kocsi nélkül sehova se lehet jutni), így úgy döntöttünk párommal, jövőre ha meglesz a vizsgája, költözünk.


Anyósom kitalálta a napokban, hogy a tavasszal felújíthatnánk a kisházat és kiköltözhetnénk oda, mert látja hogy itt nem férünk el.

Félreértés ne essék, semmi baj nincsen, olyan vagyok mintha a saját lánya lennék, és nekem ő is inkább az anyukám mint az anyósom, szóval elvileg tényleg csak azért ajánlotta fel hogy több helyünk legyen és kicsit önállóbbak lehessünk...


Én nagyon örülnék egy saját kis házacskának, de a felújítás sokba kerül, rámegy az összes pénz amit eddig saját házra félretettünk...

Ráadásul Mama hiába mondja hogy "csak átmenetileg, átmenetileg...", látom hogy tűzhelyet meg ilyeneket nézeget nekünk, ami átmenetileg se nem fér el, se nem kéne oda (általában én főzök, és imádja).

Szóval biztos vagyok benne, hogy így akar minket itt tartani, mert tudom hogy nem szeretné ha elköltöznénk a környékről.

Ti kiköltöznétek így?


2011. febr. 15. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hosszú távon nem akartok ott élni, akkor tényleg fölösleges pénzt költeni a felújításra.
2011. febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Ne fektesd bele olyan házba a pénzedet, ami nem a saját telkeden van. Bármi történik, buktad...

Inkább vegyetek külön házat.

2011. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából azzal lenne a bajom, hogy felesleges pénzkidobás, hiszen max 1-2 évig maradnánk amíg stabil állása lesz mindkettőnknek. Így pedig szerintem sem érdemes pénzt költeni rá...
2011. febr. 15. 16:45
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Tény:soha nem tudhatod, mit hoz az élet.Én nem maradnék a helyedben, már csak azért sem mert kb 10 évvel ezelőtt mi is ugyanilyen alapon maradtunk itt és megbántam
2011. febr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hogy mi legyen, beszéljétek meg a pároddal. Szerintem az ő véleménye sokkal mérvadób, mint itt bármelyikőnké. Magam részéről azt gondolom, helyedben én a költözés mellet foglalnék álláspontot. A saját életeteket kell kialakítani, nem a Mama álmait megvalósítani, ha megoldható a költözés és későbbiek folyamán sem túl messzire mennétek, tehát tudnátok segíteni anyósodnak, ha szükséges, akkor sokkal egészségesebb a különélés a szülőtől. Ez annyira sok mindentől függ, családi viszonyok, anyagi lehetőségek, párod véleménye, anyós helyzete, egészsége.
2011. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akármilyen jó is a viszony a párod szülei és köztetek ez bármikor változhat: mindenki öregszik, bogarasodik. Szóval jó, ha nincsenek olyan távol, hogy ne tudjanak majd mondjuk besegíteni az unokáik körül, de ne is legyenek ilyen közel. Az a pár km távolság kell, de ez az én véleményem.

Na meg -, bár lehet ők nem olyanok-, de a szülők szeretnek olykor beleszólni a fiatalok életébe, gyerekeik nevelésébe stb.

2011. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Inkàbb bird ki a kisszobàcskàdban és amikor lesz pénzetek menjetek el màshova lakni.Nem érné meg,hogy belefekteted a pénzedet,és utàna nem marad,hogy hàzat vegytek.
2011. febr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyóstól, de még saját szülőtől is minimum 1 utcányi távolság!!!!Ez aranyszabály!!!!
2011. febr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem 1-2 évet még kibírtok abban a kis szobában is..és szerintem is felesleges azt a pénzt egy rövid időre ott lakásra költeni, mint inkább még gyűjtögetni.Mondjuk manapság elég sokba kerül akár egy albérlet és egy normális kis m2-es lakás vagy házikó, de nincs lehetetlen csak tehetetlen!

sok sikert!

2011. febr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Annyit fűzök még az előőbiekben leírt véleményemhez, hogy amennyiben az anyósod valóban annyira jó anyós, ahogy írtad, akkor normális, emberi módon biztosan meg lehet beszélni a különköltözést, nem fog megsértődni.Ha pedig mégis megbántódik és megharagszik, akkor nem is lenne jó hosszú távon egy portára összekényszeríteni magatokat egy ilyen anyóssal. Az a kérdés, Te mit szeretnél, Párod mit szeretne. Ti ketten, s a majdani gyermekeitek vagytok, lesztek egy család, ami nem jelenti azt, hogy a Mamáról nem kell gondoskodni valakinek a gyerekei közül, ha eljön az ideje. De ne menj bele félszegségből, szerénységből olyan megoldásba, amit magad nem kívánsz, később sok feszültség forrása lehet...
2011. febr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!