Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet esküvő?

Miért nem lehet esküvő?

Figyelt kérdés

A párom 39, én 34 éves vagyok. Amikor megismerkedtünk, már a kapcsolatunk elején kiderült, hogy én szeretnék férjhez menni. Ő azt mondta, szeretne a férjem lenni. Hozzátette,hogy ezt nem tartja olyan fontosnak, de ha a párja igen, akkor mehet. 2 éve vagyunk együtt és semmi. Egyszer-kétszer beszéltem róla, most is csak az a válsz, hogy ha sztem ez olyan fontos, akkor jó. Szerinte még mindig nem az. És ennyi.

Mit kellene tennem? Világ életemben szerettem volna. Nem nagy, pénzes bulit. Nem ezért. És Ő ezt az elejétől kezdve tudta.


2011. febr. 15. 17:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
18%

Mond meg neki kerek perec, bár a férfiak nemigen szeretik, ha "rátaposnak a tökeikre", de másképp kételyek között maradsz.

Egyébként érdekes, de én soha nem álmodoztam az esküvőmről, mint sok lány már kiskorától kezdve. nekem nem lényeg a papír, csak a baj van vele, ha esetleg válás lesz a vége, mert nem lehet tudni. Soha senki nem jelentheti azt ki, hogy én őt életem végéig szeretni fogom, hisz nem lehet soha tudni...:S

persze, ha megkérne a párom igent mondanék, de boldogan meglennék esküvő nélkül is:)


22l

2011. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
egy nő életében általában fontosabb az esküvő mint egy férfiében. figyelj értelmes vagy. van szád a párod hall. ülj le vele és beszélgess konkrétan erről. veszteni valód nincs.
2011. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Miért NE lehetne esküvő?

Megmondod neki, hogy lesz és kész :-)

Ő nem tartja fontosnak, de nem is ellenzi.

2011. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
16%

jah, és belekényszeríteni viszont nem lehet őt, és senkit sem.

Értem, hogy rossz neked, de gondolom így is boldog vagy vele.

Jobb az, ha azért venne el, hogy megnyugodjon a lelked? Ki tudnád úgy mondani teljes boldogsággal azt a bizonyos szót?


első voltam

2011. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nyilván neki nem olyan fontos az esküvő. Tehát lehet, hogy szerinte sosem fog eljönni az idő.

Az én férjem se akart soha megnősülni. Ő családot akart mindig is, de az esküvő szerinte nem lényeg ehhez. Megbeszéltük, hogy nekem meg fontos, és összeházasodtunk.

Azt írod, hogy ő is azt mondja, ha akarod, akkor legyen, akkor hol a gond?

2011. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

:)

Tedd meg te az első lépést, és kérd meg a kezét! :)

mondván hogy te megtetted az első lépést.. most ő jön :)

2011. febr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Nekem is volt 1 pasim, ő is tudta, hogy szeretnék férjhez menni és gyereket. Folyamatosan ígérgette, hogy majd, majd. Adjak neki időt, mert még nincs rá elkészülve; mondva csinált okokat keresett, hogy miért nem biztos a dolgában, stb. (Pl. mert féltékeny vagyok, mert elmentem bulizni a barátnőimmel és biztos flörtöltem vkivel, mert sürgetem, stb.)6 évig voltunk együtt, és semmi. Aztán szakítottam vele, és összejöttem a jelenlegi párommal. Ő 2 év után elvett engem, a baba meg úton van.

Pedig ő sem tartotta fontosnak a házasságot, de azt mondta, ha nekem ez örömet okoz, akkor legyen. Végülis neki mindegy, hogy papírral vagy anélkül élünk együtt.


Szóval szerintem beszélj vele minél előbb a dologról, nehogy te is csak várjál még évekig, aztán ne legyen semmi..

2011. febr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Neki valószínűleg nem is lesz olyan fontos, mint neked. De ha nem zavarja a dolog, hajlandó is elvenni, akkor kezdeményezd te az egészet, üljetek le és beszéljétek meg a részleteket.
2011. febr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Szeritnem a pasik nagy százalékban azért veszik el a nőket, mert az nőknek ez sokat jelent. Célozgass finoman, kedvesen. ;-)
2011. febr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy úgy gondolja 2 év után ez még kicsit korai. Ne erőltesd szerintem annyira, ha ő még nem akarja. Lehet, ha várnál kicsit, megkérné a kezed, de így, hogy sietteted, csak azért sem akarja megkérni a kezed. Esetleg szeretne meglepetést, de te mindig fenntartod a dolgot a beszédtémák között, így nem lehet soha meglepi a téma...

Ha ő sem ellenzi a házasságot, tehát a szándék megvan benne, és nem akarod elveszíteni emiatt, akkor szerintem ne legyél nagyon erőszakos...

2011. febr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!