Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet esküvő?

Miért nem lehet esküvő?

Figyelt kérdés

A párom 39, én 34 éves vagyok. Amikor megismerkedtünk, már a kapcsolatunk elején kiderült, hogy én szeretnék férjhez menni. Ő azt mondta, szeretne a férjem lenni. Hozzátette,hogy ezt nem tartja olyan fontosnak, de ha a párja igen, akkor mehet. 2 éve vagyunk együtt és semmi. Egyszer-kétszer beszéltem róla, most is csak az a válsz, hogy ha sztem ez olyan fontos, akkor jó. Szerinte még mindig nem az. És ennyi.

Mit kellene tennem? Világ életemben szerettem volna. Nem nagy, pénzes bulit. Nem ezért. És Ő ezt az elejétől kezdve tudta.


2011. febr. 15. 17:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy ez neked fontos. Ha te fontos vagy az ö számára, akkor ne tiltakozzon és ne huzza az idöt! Beszéljétek meg, hogy mikor legyen az esküvö. Két év éppen elég ahhoz, hogy vagy igent, vagy nemet mondjon. Évek elörehaladtával csökkenni fog az esélyed az igenre. Ezt te vagy elfogadod (és akkor hagyd az egészet), vagy azt mondod, hogy neked igy nem kell. Ennyi!
2011. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Régen roosz ha úgy kell kierőszakolni...Meg miaz hogy lezs és kész,a másik nem dísztárgy...Két év után meg nem kéne összeházasodni,utána meg gyerekkel a nyakod válóperre rohangálhtasz...Te se örülnél ha a fejedhez vágná a veszekedéskenél hogy te akatrál esküvőt...
2011. febr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Ha az ember egy gyerekkel a nyakán normálisan tud különmenni a gyereke apjától,ha arra kerül a sor, akkor mindegy, hogy volt-e papír vagy nem.Egyébként azért kötnek az emberek házasságot, mert úgy érzik, azzal az emberrel szeretnék leélni az életüket. Szerintem. Tehát az első válaszoló hozzászólásához annyi, hogy ha így gondolod, amit írtál, tényleg kár a papír. Viszont én nem így gondolom. Egyébként meg 34 vagyok. Tehát várni? Mire?
2011. febr. 16. 13:54
 14/26 A kérdező kommentje:
Azt mondta, még el akar rendezni dolgokat. Rosszul esett. Kiborultam. javaslatok? Azt mondtam, hogy mindig lesz valami,amit el kell rendezni.
2011. febr. 21. 20:31
 15/26 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj vele erről nyíltan. Azt mondhatod neki higgadtan (de nem zsaroló stílusban), hogy neked fontos az esküvő. Ha neki nem az, és nem is akar megházasodni, azt te is elfogadod, tiszteletben tartod... de! Neked ez így nem jó.


És akkor érdemes elgondolkodni, hogy benne maradnál-e olyan kapcsolatban, ahol ennyire nem sikerül közös nevezőre jutnotok.


Hangsúlyozom, nem zsarolásként, de tényleg meg kell kérdezni, és ha nagyon házasságellenes, akkor felvetni a szakítás lehetőségét. Mert hiszen egyik féltől sem várható el, hogy teljesen feladja a saját elképzelését.

2011. febr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Ismerős a szitu, de a választ én sem tudom.

Mi is már régóta beszéljük az esküvő témát, sőt már tűztünk ki szóba időpontot (tavalyra), már írtunk vendég listát, aztán abba maradtunk 2 tanú azt jól van.

Már kinéztem a ruhát, itt díszeleg a gépemen, varrónőkkel is beszéltem.

De nem hogy esküvő nem volt, de még eljegyzés sem.

Valami kifogás mindig van.

Első hogy nincs pénze gyűrűre, mert ő fehér arannyal szeretne eljegyezni.Kikötöttem hogy ne is akarjon semmilyen aranyat, mert úgy sem tudom hordani az allergiám miatt.Mutattam neki gyönyörű orvosi acél gyűrűket amit tudnék hordani is, és kb 3000 Ft.

Nah akkor most már az van, hogy először tegyük rendbe az anyagi problémáinkat (amik valóban vannak), de én úgy gondolom hogy a kettő nem zárja ki egymást, főképp hogy 2 tanús esküvőben maradtunk.


Minden alkalommal ha a tv-ben esküvő van, mindig ránézek és szomorún elmosolyodok.


Én már letettem erről az esküvő dologról.Bár titkon minden ünnep (szülinap, évforduló stb) előtt arra várok, hogy na az a bizonyos gyűrű lesz az ajándékom.

Hát eddig nem.


Ennek ellenére boldogan élünk együtt, és nevelünk egy gyönyörű kisfiút. :)

2011. febr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy ha nekem a papír annyira fontos, hogy emiatt akár szakítanék is, akkor nem szeretem. Én meg azt mondtam erre, hogy ha Ő szeretne igazán, akkor mindegy lenne,és nézné azt, én mire vágyom. És én is két tanús esküvőre gondolok már. Tehát nem pénzes. Nekem fontos, hogy azt érezzem, hogy tényleg engem akar egész életében. Lehet, hogy nem így van?
2011. febr. 22. 10:46
 18/26 Allegra67 válasza:
Szia! Mi 15 év után házasodtunk össze! Teát ha szereted van remény! Sok sikert!:)
2011. febr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább azt kéne megkérdezni tőle, hogy ő mit gondol ti milyen kapcsolatban vagytok. Mennyire gondolja ő komolyan veled. A férfiak azért általában ilyen kérdésre igazat szoktak mondani. legalábbis én ezt tapasztaltam. Ha azt mondja, hogy komolyan gondolja, és veled tervezi a jövőjét, mert szeret téged, akkor minden rendben. akkor előbb utóbb el fog venni. De ha bizonytalan a válasza, vagy elkezd vádaskodni hogy miért kérdezel ilyeneket, akkor egyértelmű hogy nem biztos benned. Amikor megkérdezed felhozhatod hogy te szeretnél majd gyereket is, és tudnod kell hogy ő hogy viszonyul hozzád, mert ha nem, akkor lazítani kéne a kapcsolaton, hogy találhass valaki mást akinek viszont tényleg komolyan kellesz. Lehet hogy ezzel borul a bili, de legalább most és nem 5 év múlva. Mellesleg legalább elgondolkozik, hogy ne legyen annyira önző, mert ha nem akarja neked megadni amire te vágysz, akkor engedjen el.


32/N

2011. febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak nehéz, mert szeretem. Ő is nagyon. Velem képzeli az életét és gyereket is akar. Ezt mondja. De mindig van, és lesz, amit el kell még rendezni. Mindig lesznek dolgok, amiket meg kell oldani. És én ezekre várok? Most EZ. EZ megoldódik, egy hónap múlva jön a következő és így tovább. Ahhoz, hogy minden meg legyen és rendben, 10 év is kellhet. HA eljön, hogy minden megvan, mert sztem mindig van valami,ami még nincs meg, és ezért dolgozunk. Ezek a célok. És akkor hány éves leszek?
2011. febr. 22. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!