Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párommal másfél éve vagyunk...

Párommal másfél éve vagyunk együtt és lenne lehetoség h kimenjünk külfoldre dolgozni. Nem él anyum, nem merem itthagyni apát meg tesómat egyedül. Mit csináljak? Bov. Lent

Figyelt kérdés
Párom tesojának a barátnoje kint dolgozik Németországba meg az o anyukája.Hazajott a lány és mondta hogy ha akarjuk elintézik h mi is kimenyünk oda ahol ok vannak.Anyum 3 éve meghalt nem merem itthagyni apát meg tesomat,mert akkor ki csinálja meg a házi munkát??Pedig jóó lenne egy kicsit külon tolük.Szeretem oket.2 hetenként jonnénk haza,mert ugy van hogy 1 hét délelott 12 óra meló,1 hét 12 ora melo éjszaka és 1 hét szünet.Szünet alatt haza lehet jonni.1000 Eurót kapnánk+itthoni minimálbér.nem sok de tobb mint itthon.Mennyek vagy maradjak??
2011. febr. 15. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben/helyetekben mennék. A házimunkát apukád és a tesód is megcsinálhatják. Ha másik városba kellene költöznötök egy más meló miatt, akkor azért nem mennél, mert nincs aki elvégezze a házimunkát?
2011. febr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
egyértelmű hogy menj, a családod évek múlva nem köszöni meg hogy elvégezted helyettük a házi munkát.Majd belejönnek.Mindenki megtudja csinálni , nekik is sikerülni fog.
2011. febr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem menj.főleg ha 2 hetente jönnétek haza, az nem sok, főleg úgy hogy ha már jobban belejöttök.apud is meg fogja érteni, és tesód legalább egy kicsit háziassá válik és megtanulja a háztartás csínját bínját.. én mennék, mert nekem a tesóm 20 éves(bár anyum még él, de akkoris kimennék ha nem élne..) és annyira lusta hogy az már fáj.. alig csinál itthon valamit is.

Itthon nem hiszem hogy találnál munkát..és ez kezdetnek nem rossz-németországi.

2011. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Először a papával beszélj. Ha nagy az ellenállás, próbáld megmagyarázni neki, hogy 3 évvel ezelőtt te természetesnek vetted, hogy terád hárul a mama után minden házimunka, bevásárlás, főzés, takarítás, mosás. Csináltad is, annak ellenére, hogy a mama távozása neked legalább úgy fájt, mint őnekik. De ez nem jelenti azt, hogy végképp lemondj a saját életedről, és ők ne vegyék ki a részüket a mindennapi feladatokból.

Utána beszélj a tesóddal, és kezdd el tanítani nekik az alapvető háztartási munkák elvégzését, egymás közötti beosztását. Az, hogy ők az elmúlt 3 évben ebből semmit nem vállaltak fel, mert te mindent megcsináltál, tetted, mert szereted őket. Itt az ideje, hogy ők is megálljanak a maguk lábán. Attól te még szereted őket, és amikor itthon vagytok, besegítel nekik és odafigyelsz rájuk.

2011. febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is próbáld meg külföldön. itthon úgyse találsz jobbat, meg fiatal vagy legalább világot látsz. a családodtól pedig önzőség ha marasztalni akarnak. nem vagy a házvezetőnőjük, ők is ugyanúgy bele fognak jönni ahogy te is. biztos nehéz lesz eleinte, de majd megszokják, és 2 hét nem sok idő. van aki fél évente jön csak haza... remélem jól döntesz, és majd irj mi lett belőle :) sok szerencsét
2011. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A férfiak sem fognak összeesni a háziumnkától. Ha meg nem füllik a foguk hozzá,majd megcsinálják mikor már úsznak a mocsokban..ő bajuk.
2011. febr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!