Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon miért van ez velem?...

Vajon miért van ez velem? Hogyan mászhatnék ki ebből?

Figyelt kérdés

Már második (sőt, inkább harmadik) hete olyan mély önsajnálatba süllyedtem, hogy nem hittem, hogy ez lehetséges. Az elején még jó volt, mindenkit eltoltam magamtól erre hivatkozva, kikészültem. Persze semmi okom nem volt rá, csak simán kiakadtam, hogy mindig mindenkit nekem kell hallgatnom, hogy mindig azt kell néznem másnak mi a jó. Leszögezném, hogy soha senki nem kért ilyet tőlem, csak én ilyen vagyok. Mostanra már engem is zavar, de egyszerűen nem tudok kimászni belőle. Régen voltam már így, talán amikor elköltöztünk édesapámtól. A hétvégén a barátommal is összevesztem, teljesen kiábrándultam belőle, de nem bírok szakítani, ez is plusz teher. Attól félek, hogy ha jobb kedven lenne, később, megbánnám. Szóval az lenne a kérdésem, hogy nincs valami tippetek, hogyan élhetném ezt túl?

Fiatal vagyok, és tudom hogy semmi okom nem lenne a szomorúságra, nem tudom miért jött ez most rám. Lassan három éve volt ilyen utoljára, azóta én vigasztaltam mindenkit, meg én voltam az örök optimista.


2011. febr. 15. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik úgy érzik a szívük mélyén, hogy mindenkinek segíteniük kell, akik ezt igénylik tőlük. Ha másképpen nem, akkor azzal, hogy meghallgatja őket, mert sok embernek már az is elég, az is segítség. Persze ez a végtelenségig nem mehet, az illető egy idő után úgy érzi, hogy már nincs is saját élete, hogy nincs saját dolgaira, saját kívánságaira ideje odafigyelni. Természetes dolog, ha eljut egy pontra, amikor már szeretne egy kicsit visszahúzódni, magában maradni, ezért úgy reagál mások közeledésére, ahogyan te. Persze egy idő után minden megy tovább, mintha semmi sem történt volna. Persze most azért érzed magad rosszul, mert lelkiismeret-furdalásod van, de ez butaság. Ne legyen.


Meg kell tanulnod esetenként nemet mondani a másiknak. Meg kell tanulnod mérlegelni, mi az, amit megtehetsz másoknak, mások helyett, és mikor van az a pont, amikor az adott problémájukat saját maguknak kell megoldani. Nem vállalhatod magadra, hogy mindig mindenki gondját-baját elintézed, megcsinálod abban a percben, amikor azt a szájukon kiejtik. Egyrészt nekik is tanulniuk kell, hogy megálljanak a saját lábukon, ne legyen nekik olyan egyértelmű, hogy majd te. A te részedről pedig a nemet mondást kell tanulni.

Kínai bölcs tanítása: Ne halat adj az éhezőnek, hanem tanítsd meg halászni!

2011. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hoho!Nem csak te vagy ezzel így,többek között én is,csak én már lassan másfél éve,bár nekem a szüleim elváltak valoszinü azért,de neked is biztos van valami kiváltó ok!

Egyébként az első hozzászolónak teljessen igaza van,jó dolgokat írt!

2011. febr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az elsőnek nagyon szépen köszönöm, jólesett olvasni a válaszod:)

A másodiknak meg "jobbulást"!

2011. febr. 15. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!